Цветна снимка

  • 2 083
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте.
Направих си цветна снимка ,но не разбирам резултатите , а за съжаление просто ме изпратиха от болницата без никакви обяснения.
Заключение: Инсуфициентна проводимост на к.м. двустранно
Дясна маточна тръба - спастична или стенотична с излива на малко количество к.м. в малкия таз.
Лява маточна тръба - спастична или стенотична с излива на несъществено количество к.м. в малкия таз.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 409
Здравей, кой те изпрати на цветна снимка, няма ли да имаш консултация по въпроса?

# 2
  • София
  • Мнения: 13 151
Цветната снимка се разчита или от лекаря, който е дал направление за нея (при следващия преглед при него), или от лекаря, който я е направил (веднага след получаването й или в допълнително уговорен час).

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте!
С приятеля ми мислим да започнем опити за бебе. Моя гинеколог ни каза да си направим съответна спермограма и цветна снимка. Въпроса ми е дали е нужно да си правя цветна снимка при положение, че още не сме започнали с опитите?
Ще се радвам да споделите вашия опит и мнения. Благодаря. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 13 151
А защо те притеснява цветната снимка? Това е рутинно изследване, което от самото начало ще ти намали едно притеснение. А и много жени забременяват по-бързо след ЦС.

# 5
  • Мнения: 4
Претеснява ме, че може да е болезнено, а и до колко знам се прави за жени които имат проблем със забременяването, аз още не знам дали имам такъв проблем, защото не сме започнали с опитите. Та се чудя дали е нужно да се подлагам на това сега или да изчакам в случей, че няма резултат от опитите.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 151
Притесненията на този етап са безсмислени. Болезнено е, когато има сраствания и проблеми. При липса на проблеми усещаш само лека тежест.
Ти си преценяваш дали да я правиш. Ако си под 35 г. и след година не си забременяла, тогава почни изследванията.
По твоята логика нямате нужда и от спермограмата.
Действайте и ще разберете.

# 7
  • Мнения: 4
Права си, че отпада едно притеснение, за да съм сигурна може би е по-добре да я направя. А спермограмата при нас е задължителна, защото той е с проблем.
Благодаря за мнението. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 27
Здравейте  ,предстои ми цветна снимка с пълна упойка ,а съм с астма и един куп алергии ? Има ли нкяой ,който се е подлагал на ЦС мнения ?

# 9
  • София
  • Мнения: 13 151
Какво налага да ползваш пълна упойка?

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте!
Направих цветната снимка и доктора каза, че всичко е наред. Направих я в петък и от събота вечерта имам силни болки и придърпвания в корема. Преди самата процедура ми изписа свещички, които аз забравих са сложа, за след процедурата не каза да приемам нещо. Да попитам тези симптоми имал ги е някой след снимка, на какво се дължат, може ли да е станала инфекция и какво лекарство бихте препоръчали да пия, за да спрат болките?
Благодаря

# 11
  • Мнения: 14
Здравейте, реших да не отварям нова тема,а да пиша във вече съществуваща.
Може ли да ми препоръчате място и лекар при който да направя цветната снимка?
Също така разчитането на резултатите как се случва, самата снимка не ми е назначена от лекар но искам да я направя за свое спокойствие защото вече над година и половина имаме неуспешни опити.
За сега имаме установен мъжки фактор, но искам да съм сигурна, че при мен нещата са ОК.

# 12
  • Мнения: 1 409
Не мога да ти препоръчам лекар за цветна снима. Обаче в по-стари твои постове споделяш, че имаш ниски нива на АМХ, затова те съветвам да не си самоназначаваш изследвания на парче, а да се ориентирате към репродуктивен специалист, който да направи цялостна оценка на репродуктивното ви здраве и да изготви план за действие. Година и половина не е малко време.

# 13
  • Мнения: 14
Благодаря, за отговора. Смятаме началото на януари да направим повторни изследвания и 2мата с партньора - неговите назначени от лекар след проведено лечение, аз също мисля да пусна хормони и да направя снима след като получим всички резултати със сигуност ще се насочим към репродуктивен, но предпочитам да отида с готови изследвания и да предоставя всичко наведнъж.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 016
наскоро правих цветна снимка в Шерев - репродуктивната клиника, в която е моята докторка не правят снимки. Не е нужно да сте техен пациен - записвате си час по телефона. Моята докторка каза, че е необходимо месецът със снимката да бъде без опити, заради облъчването и самото вещество,което вкарват. Аз лично не изпитах никаква болка при самата снимка.

Общи условия

Активация на акаунт