Дюни Роял Ризорт

  • 58 118
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Външни посетители могат да влезнат при заплащане на дневен престой (може да се ползва до 20 часа, до колкото помня), последно като гледах, беше. 75 лева или нещо от сорта. Слагат гривна. Миналата година обаче, един нагъл чичко журналист се възмути, че не го пуснали в комплекса (без пари, естествено), той щял да си забучи чадър, дадоха го по всичко телевизии и го пуснаха, и после може и да са пускали и други. Уж без консумация, само ползват плажа. Абе луда работа. Сякаш някой ти гледа горивната, като ходиш на бара. Но...

# 691
  • Мнения: 96
Благодаря за отговорите,
Ще пиша към хотела за торта и останалите неща и после ще споделя инфото.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Виждала съм да празнуват рожден ден, изнасят им цяла торта със свещички, пускат Happy birthday, но не знам как стои въпросът с външни посетители и дали се заплаща тортата.

# 693
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 217
Здравейте,
Може вече да е пускан въпрос, но не откривам нищо.
Някой да е празнувал детски РД по време на престоя си?
Организират ли от хотела нещо, може ли да си внесеш торта?
Също така ако някой може да ме ориентира в цената на дневният престой за външни посетители.
Благодаря ви 😘

Ние сме празнували детски рожден ден през Септември и то не един , а два. Пиколото носи поздравителна картичка и детско шампанско в стаята. Колкото до тортата - може да си поръчате от хотела, има различни варианти, от мисля 4 парчета до ... 24 и повече. Но може и да си внесете торта, не е проблем. Детските аниматори помолихме да подготвят някаква изненада и парти за детето /естествено си платихме за това/. Получи се много свежо. Пускат вечерта в ресторанта Хепи бърдей, а и на дискотеката също ни поздравиха, но ние се бяхме сдушили с аниматорите. За тортата само уточняваш в кой ресторант искаш да ти я поднесат и палят специални свещи.
Другото, което се сещам, извикахме фотографката от хотела да направи няколко профи снимки, след което можеш от тези които е направила да си избереш, кои да ти разпечата. И така много доволни останаха и децата и ние, но ние не канихме външни хора, празнувахме с местните деца. На обед където е радиото, съобщиха, че ще има детски рожден ден и няколко деца се струпаха в детския център.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 16:15 от ivka1972

# 694
  • София
  • Мнения: 8 932
Свободна зона има на плажа, там винаги има външни плажуващи. Оставят си колите по улицата след портала на Вилидж зоната . Никога не са ги спирали. Но не ходят на платената зона и не ползват заведенията, така че не виждам проблем. Иначе има дневен престой, около 80 лв.

# 695
  • Мнения: 1 323
А дали някъде в комплекса има отопляем басейн, тъй като времето май няма да е много с нас. Ще почиваме от 14.06 в Белвил. В групата на комплекса във фб четох, че някакви хора имат резервация за същия хотел от 09.06, но от хотела им казали, че ще ги настанят в Марина Палас. Може би Белвил все още не работи. Мисля да звънна тези дни, след като от агенцията ми потвърдят и последното плащане, за да видя къде ще бъдем ние настанени.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 3 770
Да, вече може външни лица да ползват цялата плажна ивица на Дюни, срещу заплащане на чадър и шезлонги. Миналата година почивахме в комплекса малко след като излъчиха репортажа с нахалния журналист. През седмицата не бяха много желаещите, но в събота и неделя, броят им нарастваше значително. Заговорихме се с човека, който им събираше таксите, не е истина какви случки ни разказа, и за какво нахалство става дума! Как точно контролират външните да не навлизат навътре в комплекса, не ми стана ясно, но хич не съм съгласна. Служителят ни разказа за случай с външни стигнали чак до хотел Пеликан, които били толкова нахални, че ги извели с полиция. Лично станах свидетел, как компания от 8-9 човека плаща един чадър и 2 шезлонга на първа линия, останалите опъват кърпите и лягат между чадърите. Мини, ако можеш! Неприятно е, още повече, че след края на оградената зона има кафе-ресторант, паркинг, тоалетни и достатъчен брой чадъри за всеки желаещ.
Да, плажната ивица в България е изключителна държавна собственост, т.е. на всеки от нас, но никога не би ми хрумнало да се изтипосам с хавлийката и цялата си "прелест" на плажа на някой затворен комплекс, и да претендирам, че видиш ли имам право!

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 07:38 от Crystal_Noir

# 697
  • Мнения: 19 482
Неприятно е, защото се предполага че плащайки солидна сума за почивка, си си платил и спокойствието на плажа. То така ще стане като в Албена. По-изгодно да си приходящ, отколкото почиващ в комплекса.....

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Есента когато бях всички си имаха гривни с различни цветове в зависимост от хотела и никъде не забелязах дори на плажа да обикалят хора които не са към хотела.В Роял Палас следяха да няма хора в ресторанта от другите хотели.Имаше едно семейство което или не беше разбрало или умишлено беше седнало на една маса и културно го помолиха да напусне.Плажа пред хотела е на концесия доколкото знам нает от самите Дюни.Плащат си за спасители ,чадъри и шезлонги.Което разбира се влиза в цената.Мисля ,че бяха 3 поста или 4 не помня точно и се води частен.Има табела.От там нататъка не знам на кой е.Май се казва -Шофьорски.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 21:02 от slavei4e

# 699
  • Мнения: 19 482
Такова животно като "частен плаж" няма никъде само да отбележа.

# 700
  • Мнения: 262
В групата на комплекса във фб четох, че някакви хора имат резервация за същия хотел от 09.06, но от хотела им казали, че ще ги настанят в Марина Палас. Може би Белвил все още не работи.
Може ли да пуснете линк към групата или да споделите как се казва?

# 701
  • Мнения: 1 323
Просто напишете в търсачката Duni Royal Resort и ще ви излезе. Това е официалната страница  на комплекса.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Какво толкова ви тревожи?Още по добре ,че ще бъдете настанени в Палас.По-висок клас хотел е.Нормално е.Все още е началото на сезона още няма туристи .

# 703
  • Мнения: 1 323
О, нищо. Даже ще се радвам. 😃 Просто ще звънна, за да знам какво да очаквам.

# 704
  • София
  • Мнения: 646
Здравейте, дали имате информация дали Белвил ще работи?
Тези от вас, които вече са били в комплекса, можете ли да препоръчате кои стаи са по-тихи в Роял Палас - тези с гледка към морето, или към парка?
Ние имаме резервация за Wave, и се чудим дали да не отскочим и до Дюни. Ако има такива, които са били и н двете места, бих се радвала за сравнение Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 13:07 от Strawberry Cream

Общи условия

Активация на акаунт