Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 55

  • 36 203
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Благодаря, Мери. Продължавам да бухам цвекло, дано подейства.

# 751
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Кардиолога ми каза за показателите да се пие екстракта от кръвен здравец и коприва. Сутрин и вечер по лъжичка. В някои аптеки го има, аз го купих от Зоя - та.

# 752
  • Мнения: 24
Мен, освен за хемоглобина, същият въпрос ме вълнува и за левкоцитите. Почнала съм първата химия с левкоцити 9.45, а сега са ми 3.64 Sad
[/quote]

Долната граница на левкоцитите е 3.5, така че твоите са в норма. Мисля ,че под 3 не вливат. По време на химията моите падаха до 1.5, но ми биеха Неуласта и до следващата вливка се качваха до 3.4 - 3.5 и не са ме връщали. По важни са им неурофилите /или гранулоцитите/. Там долната граница е 2.1, но паднат ли под 2 не вливат. На мен са ми падали до 0,9, което си е доста ниско. Под 1.00 неурофили си е доста опасно, защото организмът не може да се бори с инфекциите. 

# 753
  • Мнения: X
Благодаря, Мери. Продължавам да бухам цвекло, дано подейства.
Ръси го обилно с магданоз. И го прекарвай с пържола и чаша червено вино. Пържолата- свинска или телешка. През годините съм закъсвала периодично с хемоглобина....след купища добавки и хапове, съм установила че това е работещата рецепта.
Аз, днес съм с бели и като изгорели венци. Дано поне афтите да ми се разминат.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И мен така ми се струва, че си трябва месо. Покрай четенето за червеното месо го намалих, обаче не ми се отразява добре и ще си ям. Човек лудва от всичката тая информация за вредности.

# 755
  • Мнения: X
Просто си подбирай месото. Но не го спирай. По- добре да поемеш някоя вредност от него, отколкото да ти се мотае главата и да не знаеш къде си, от ниския хемоглобин. И не само това.....

# 756
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Д-р Н. Марков в Онкологията. Или доц. Александрова или д-р Полихронов. Сега там има и нови доктори.

# 757
  • Мнения: 492
С тези ограничения направо ме убивате. Моят доктор каза всичко да си ям докато съм на химия. Хапвам си каквото ми е  на сърце, че и пуша на всичкото отгоре. Хемоглобина не ми е падал под 130,  а левкоцитите под 5.

# 758
  • Мнения: 22 908
Оперираха майка ми,махнали са каквото може,но е имала разсейки по перитонеум,тънки черва,дебело черво, махали са каквото могат.
ДиагнозаТа е нискостепенен диференциран аденоматозен карцином,G3 или Г3 ,ако добре запомних..Разбрах,че това никак не е добре:(

# 759
  • Мнения: 2 369
С тези ограничения направо ме убивате. Моят доктор каза всичко да си ям докато съм на химия. Хапвам си каквото ми е  на сърце, че и пуша на всичкото отгоре. Хемоглобина не ми е падал под 130,  а левкоцитите под 5.

Абсолютно! А аз даже и забранени цигари пуша и до сега никакви кръвни показатели не са ми падали. Вчера ми беше 11-та химия. Никакъв проблем с кръвта! (да чукам на дърво)

Вижте какво намерих. Вярно ли е този ужас?

https://izvanredno.info/%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d1%82-%d1 … 0%b5%d0%b4%d0%b5/

# 760
  • София
  • Мнения: 2 686
Момичета, споделете каква е процедурата за болнични от ТЕЛК, след като изтекат 6те месеца. Колко време отнема и може ли някак да се забърза процеса? В смисъл, да знам какво аз трябва да направя, за да не губя време. Днес личната ме уплаши, че мотаели по 2 месеца, след което издавали болничния за минал период. Което значи, че оставам без пари през това време и сме буквално загинали! Ако може някой да разясни, ще съм благодарна. Имам още 2 месеца до 6те месеца май.

# 761
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Не точно, че мотаят по два месеца, ами чакаш доста докато ти дойде самото писмо от ТЕЛК.
Значи ще се опитам да обясня. С уговорката, че не говоря за мен, а за ММ.
Значи започва се от ОПЛ. Взимаш направление за ЛКК. С него отиваш при тях и ти дават протокол, с който отиваш в картотеката на ТЕЛК, подаваш го този протокол /ММ вече има досие, ако нямаш такова, носиш и епикриза и всички съпътстващи документи/. Попълваш молба-декларация, оставяш им всичко и се започва чакането, което може да се проточи доста. Чакаш писмо от ТЕЛК. След като го получиш, в него има дата на явяване и какво още да се носи ако е необходимо - на него му искаха производствени характеристики два броя. На датата отиваш /значи тази дата може да е много след датата на изтичане на болничния ти - последния, за съжаление/ и си взимаш решението - за болничните. При него беше за 60 дни, три пъти по толкова. Повече не може. Отново се връщаш при ОПЛ за ново направление, този път за болничен, и с всичко пак при ЛКК за издаване на болничния/болничните.
Защото може докато си чакала едните 30 дни вече да са изминали, в такъв случай се издават и двата едновременно, като първия е със задна дата и за минал период.
Дано съм обяснила разбрано.

Сега ако не се лъжа юли или август излизаха и един месец ваканция, отпуска. Дано не ти съвпадне с датата, ние и това сме го играли.

# 762
  • София
  • Мнения: 3 123
Тинтири и аз се вълнувам от ТЕЛК и май ще ида на място да разпитам.Като цяло не ми е ясно,защото трябва да чакаме тези 180 дни.
 За левкоцитите - до 2.3-3 май .Моите паднаха на 1.4 от първата червена още и неутрофилите на 0.8 ,та ми бият всеки път Неуласта.
Пия Герисан и цвекло на сок.

ДХЗ,дано бързо се възстанови и да преборите тази гад!
 
 За лекар - аз бях при Василев и съм доволна.

# 763
  • София
  • Мнения: 2 686
Леле, много стряскащо звучи за болничния от Телк Sad

# 764
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Леле, много стряскащо звучи за болничния от Телк Sad
Не, не е толкова страшно, веднъж като го направиш, вече ще е по-лесно.
А и аз съм била максимално подробна, за да те улесня ако е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт