Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 55

  • 36 266
  • 769
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 142
Благодаря за включването. Дано не ми се наложи да го мисля ... Към края на седмицата би трябвало да са готови резултатите от патологията. Пожелавам ви леки процедури и добри резултати.

# 391
  • София
  • Мнения: 2 686
Марита, моля те, прати ми линк за протезите за вежди от щатите! Сестра ми си идва след месец от там, да й кажа да ми вземе. Благодаря!

# 392
# 393
  • на път
  • Мнения: 2 804
На мен никога не ми е ставало лошо след химия. Минала съм през всички видове почти (в момента правя 6-та линия). Пия обаче Еменд и рядко Зофран на таблетки за под езика по време на химия. В другите страни са си част от премедикацията. Купувам ги от чужбина, защото за жалост тук не го продават.

# 394
  • Варна
  • Мнения: 1 685
На мен никога не ми е ставало лошо след химия. Минала съм през всички видове почти (в момента правя 6-та линия). Пия обаче Еменд и рядко Зофран на таблетки за под езика по време на химия. В другите страни са си част от премедикацията. Купувам ги от чужбина, защото за жалост тук не го продават.

Дива, на нас тука в България съм забелязала, че изписват Зофран таблетки след всяка химиотерапия, но не за смучене, поне на мен не са ми казвали под езика да държа, а директно да ги гълтам, изписват като хапчета още Деган. По време или преди/след химията ни ги биеха венозно и ампула Зофран, и Деган. Като за Зофран ме предупреждаваха следното - след поставяне венозно да не бързам с хапчетата - или 12, или 24 часа трябваше да са минали след ампулата, после вече съм можела да пия под формата на таблетки, но не повече от 5 дни. За Деган, което е по-слабото, но все пак подтискащо и то повръщането ми казаха по 2 таблетки на ден, когато ми скимне, не било фатално ако едното съм го взела рано сутрин, а другото чак преди лягане, но да не предозирам все пак и да е около половин час преди основно хранене. Иначе Деган за разлика от Зофран съм можела да си пропускам, нямало проблема - така и правих, като ми се гади гълтам Деганче, като ми е ок - пропускам го. Все пак тия стомаси, бъбреци, черни дробове и не знам какво още не са за един ден дадени ни и тях бива да щадим, тия всичките хапове, които с шепите ни карат да пием не са малка беля също. Пестеливо, както са ви предписали, в каквито дози са ви назналичи, така си ги пийте, само не предозирайте.

# 395
  • на път
  • Мнения: 2 804
Spirit, този Зофран е друг. Като усетиш, че ти се повдига, слагаш под езика таблетката и тя се топи за секунди. Гаденето минава веднага. Използва се само при нужда. Налагало ми се е 2 или 3 пъти, когато съм пътувала след химия (Таксотер) със самолет.

# 396
  • Мнения: 492
На мен никога не ми е ставало лошо след химия. Минала съм през всички видове почти (в момента правя 6-та линия). Пия обаче Еменд и рядко Зофран на таблетки за под езика по време на химия. В другите страни са си част от премедикацията. Купувам ги от чужбина, защото за жалост тук не го продават.
  Леле Иве ти ме уби! Какво значи 6-та линия? 

# 397
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте,момичета!Ще задам може би малко тъп въпрос,ама от рано тази сутрин се занимавам с глупости и взе да ми писва!Когато ви пращат на скенер кой ви дава направление?Личния лекар или лекуващия?На мъжа ми лекуващата му записа час за утре още миналия месец и каза да вземем направление от личния.Личната пък каза да вземем от лекуващата ,та моля да ми кажете как стават нещата.......да знам на коя да си го изкарам....

# 398
  • на път
  • Мнения: 2 804
gugi, направление за скенер само от специалист.
kacha, почти не съм спирала, но само една ХТ в Сити, "експериментална" ме е събаряла. Другите си ги карам без ефекти, на крак, със спорт и малки деца, които станаха междувременно пубери с екстри (5тата беше 30 курса, повече от 2 години).

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 13:26 от Д_Ива

# 399
  • Мнения: 142

Защо толкова дълга терапия ти правят?
При теб какъв е рака? Не искам да нахалствам, извини ме ако те притеснявам.

gugi, направление за скенер само от специалист.
kacha, почти не съм спирала, но само една ХТ в Сити, "експериментална" ме е събаряла. Другите си ги карам без ефекти, на крак, със спорт и малкидеца, които станаха междувременно пубери с екстри (5тата беше 30 курса, повече от 2 години).

# 400
  • на път
  • Мнения: 2 804

Защо толкова дълга терапия ти правят?
При теб какъв е рака? Не искам да нахалствам, извини ме ако те притеснявам.

Не ме притесняваш. Аз съм Ок. Чувствам се добре. Започнах с яйчников тумор, но 2016-2017 година след подробни изследвания в IEO в Милано, се оказа, че произходът е дебелочревен.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 13:19 от Д_Ива

# 401
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Оффф, сега за да ми назначат лъчетрапия, трябва отново да мина през скенер, а на скенер бях преди 15 дни. Имам диск и разчитане от КТ. Защо пак ще ме облъчват. Цялата им система била свързана и ако игнорирам някоя от процедурите, не могат да се определят точките и не знам какво още там в с-мата им.
Имам чувството, че не получавам най-адекватната диагностика и лечение на това място. Отчитам, плашещо отсъствие на кънекшън между диагностици и оператори. Това е първата по-сериозна терапия, която предприемам тук, в Бургас и...съмнение и страх постепенно ме обземат. Струва ми се, че с незнанието си сериозно ще съкратят и без това строго лимитирания ми престой в реала.
А правото на избор в повечето случаи се определя от социалния статус и финансовото състояние на пациента.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 14:44 от midkoо

# 402
  • варна
  • Мнения: 67
Здравейте! Исках да споделя моите притеснения за моя много близка жена. Тя е с рак на гърдата и в ремисия от 10 години.Тази година декември месец се разболя от някакъв вирус , който не се излекува добре .Последва лечение с 2-3 антииотика и ходейки на работа се стигна до пневмония .На рент.снимки се вижда пневмонията и случайна находка на фрактури на няколко ребра в стадий на възстановяване .В тази връзка в пулмология веднага обвързаха находката с карцинома и й направиха скенер с контраст на гръдна клетка и корем.Находката от скенера не показа нищо различно от рентгена, тоест някаква допълнителна патология , но лекарите искат  задължително ПЕТ скан.Имаме ли основание за притеснение? Фрактурите са с калуси и ги дават, че били с давност. Ако съм ви притеснила или съм писала в погрешна тема моля за извинение, но жената е много млада сме притеснени много.🙁

# 403
  • на път
  • Мнения: 2 804
Оффф, сега за да ми назначат лъчетрапия, трябва отново да мина през скенер, а на скенер бях преди 15 дни. Имам диск и разчитане от КТ. Защо пак ще ме облъчват. Цялата им система била свързана и ако игнорирам някоя от процедурите, не могат да се определят точките и не знам какво още там ....

И аз се чудех и питах същото оня ден,, но скенерите за лъчето се правели по различен начин и били нужни за точното определяне на мястото за третиране.

# 404
  • Мнения: X
Привет! Аз съм се уредила с нещо- вирус ли е, настинка ли....ама УНГ-то ми е  извън строя. А уж много се пазя, ама-на, нещо не съм се опазила...... ooooh!
Мите, не можеш ли да гледаш лошо?!? Ама много лошо, май трябва.....Виж там, вземи им страха и не се оставяй да те разиграват. Не знам, ако ги посплашиш с ЗК, дали няма да има ефект?!? Thinking....Уф, докато го напиша и тя Д_Ива е потвърдила, че такава  процедурата...... #Cussing out
Марита, на мен веждите и миглите ми пораснаха много бързо- за около месец след химията и вече имам повече отколкото са ми необходими...А, да и косата ми е почерняла значително- като избуя и направо все едно не е моята- беше почти нацяло побеляла от години, а сега само тук там белее по някой косъм. Наясно съм, че сега като почна пак химиите, ще има втора серия оплешивяване, ама пък вече няма да му се плаша, щото знам че ще е времено и после като тръгнат пак едни коси, вежди и мигли и ще стана първа убавица  Mr. Green И съвет от мен- намирай си ангажиращи времето занимавки, че да се не оставяш на депресията.............и да не се налага да прибягваш до помощни материали за отпускане.

Общи условия

Активация на акаунт