GoT 35 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Кой казва, че ще има после... (24.04 - 28.04)

  • 17 263
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 669
Сега в страницата на HBO България пуснаха съобщение, че поради "мерки за сигурност" ще качат епизода в 5 сутринта.

# 691
  • Вестерос
  • Мнения: 38 271
Поради засилени мерки за сигурност, новият епизод на "Игра на тронове" ще стане достъпен с известно закъснение. Епизодът ще стане достъпен в 05:00 часа сутринта в HBO GO. Благодарим за разбирането и за вашето търпение!

това от тях във фб
п.п. писали сме заедно Simple Smile

п.п.2 много се забавлявам с това

# 692
  • Мнения: 3 387
Сега в страницата на HBO България пуснаха съобщение, че поради "мерки за сигурност" ще качат епизода в 5 сутринта.

И как по-точно се избегват мерките за сигурност с един чак закъснение , нещо не схващам Joy

# 693
  • Варна
  • Мнения: 36 639
Е, то не е било нужно да го обича като свое дете. Но тя направо го мразеше.

# 694
  • Мнения: 1 604
Джон е болният. Кат бди над него и си обещава, че ще промени отношението си към него, само да оздравее. Тогава го вижда като дете, а не като заплаха за Роб. С инфото, което Кат разполага, Джон никога не е бил заплаха за децата ѝ. Тя се тревожеше за внуци и правнуци.... Чак, когато Роб го посочва за свой наследник, тя има основания.
Севера няма как да обяви Санса за Кралица на Севера. Прекалено уязвима е е този момемт.

# 695
  • Мнения: 1 460
Аз също не харесвам Кат.
Освен отвличането на Тирион - то си беше отвличане, защото не водиш някого за кралско правосъдие при сестра си, а го водиш при краля, не ми хареса и ролята й на просякиня при Уолдър Фрей.
Роб е на 14-15 години и страшно добре подготвен, но все пак е на 14-15 години. Кат знаеше какъв е дъртият Фрей и че не може да се разчита на него. Отиде като просяк и насоса и Роб, и Аря. Фрей са длъжни да откликнат, когато  Тъли ги призоват. Но вместо Едмур да ги призове, Кейтлин се самопредложи да преговаря с дъртака.
А с освобождаването на Джайм развърза ръцете на Тивин и подпечата смъртта на Роб. Женен, неженен - Роб трябваше да бъде разчистен.

Нед и Кат са пълен провал по отношение на дъщерите си.
Кат е карала Аря да се чувства като грозното патенце с това непрекъснато сравняване със Санса. Сърцето ми се къса, когато чета главите на Аря и как то горкото се притеснява, че майка й няма да иска да си я прибере, защото е рошаво и с ожулени крака.
Нед пък пренебрегваше Санса за сметка на Аря. Може би е виждал Лияна в Аря и се е страхувал повече за нея. Но забрави напълно Санса и нейните потребности. Направи голяма глупост да я призове за свидетел за инцидента при Дари. Уби Лейди, а на Аря пак й се размина. Намери време да разговаря с Аря колко е опасно в Кралски чертог - на Санса нито дума, въпреки че още в Зимен хребет е забелязал, че Джофри не е стока.
Резултатът - Аря се сеща преди всичко за майка си, Санса - за баща си. А уж Аря приличала на Нед, пък Санса на Кат.Worried

# 696
  • Мнения: 8 578
За отношението на Нед към Санса и Аря съм съгласна. На Аря всички и повтаряха, че трябва да се държи, като дама.
Кат направи грешка още като задържа Тирион. Имаше само догадки срещу него и никакво право да го задържа.
Знаеше, че с лорд Фрей трябва да се разбере и да сключи някакъв договор. Той може и да е бил васал на Тъли, но си беше и гад. Нямаше да ги пусне просто така и щяха да се бавят да се бият и с него. А време нямаха. В книгите е добре обяснено.
Отчитам, като грешка, че освободи Джайм, но е майка. Не можа да се примири, че ще изгуби и дъщерите си.
Ако Роб се беше оженил за Рослин, нещата можеха и да потекат по друг начин.
И най-голямата грешка за мен е, че и Кат и Нед се довериха сляпо на Кутрето.

# 697
  • Мнения: 10 012
Инцидента при Дари беше фарс и половина. Тогава Робърт Безпанталоновия се прояви като абсолютно безгръбначно под чехъла на Тайуин. Той владееше от сянка, Робърт беше марионетка, само заради кръвта на баба си Таргариен.

Пак вината е на Нед, че допусна децата му да са невежи.

Аз харесвам Кат в много отношения. Страхотен характер е, и издиша точно когато на чичо му трябва, както и Тайуин Ланистър. Прекалено умни са за гафовете които допуснаха.
Най-големия гаф на Тайуин е освобождаването на Ерис. Осъди много хора на смърт с милостта си.

# 698
  • Мнения: 8 578
Не беше ли Баристан този, който освобождава Ерис? Преди Дъскиндейл Ерис не е бил чак толкова луд.

# 699
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
А за мен най-голямата грешка на Кат беше отвличането на Тирион. Така тя направи положението на Нед в КЧ още по-комплексно. На него му се наложи да лъже, че той й е заповядал да задържи Тирион. Това бе причината Джейми да го нападне, да убие хората му, както и за раняването му.

След раняването му Нед бе вече съвсем неадекватен и не успя да реагира навреме на абсолютно нищо.

За Фрей нямаше друг избор. Трябваше да минат.

# 700
  • Мнения: 10 012
Не беше ли Баристан този, който освобождава Ерис? Преди Дъскиндейл Ерис не е бил чак толкова луд.


Да права си. Публикувах, и се сетих. Laughing
Баристан, но по заповед на Тивин, мисля беше.
Но Тирион е бил роден вече, нали? Забравих времевата линия.

# 701
  • Мнения: 8 578
Времевата линия ми е малко каша и на мен. Тирион би трябвало да е бил роден.
Сетих се, че Баристан размишляваше колко различно би било всичко, ако не беше спасявал Ерис.

# 702
  • Мнения: 3 387
Добре де , Кутрето като толкова много уважава и обича Кейтлин и Санса , защо ги прецаква,  не мога да разбера

Пс: от какво умираше вълка на Бран или е жив ?

# 703
  • Варна
  • Мнения: 36 639
Според мен, Кутрето открай време не може да се примири, че не е докопал Кейтлин навремето и затова искаше да накове Нед. И му се получи. В Санса май виждаше майка й на младини и някаква слабост изпитваше към нея.

# 704
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В книгите Кутрето лъже, че бил отнел девствеността на Кат и на Лиза.

Общи условия

Активация на акаунт