Генетични и имунологични проблеми-15

  • 35 081
  • 774
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 10 642
Това, което се прави в Геника с менструална кръв - сама си я събираш.
Аз също не бих се доверила на такова вземане на материал

# 196
  • Мнения: 1 221
На мен в Малинов за 3 дена ми излязоха.
Мисля, че изследването с менструална кръв се прави, когато е чиста микробиология на вагинален и цервикален канал и се търси проблем.
Sashi, как ти е АМХ-то на теб? Ние сме с мъжки фактор, никой не е заговорил за моите Я. И при ИКСИ добре изглеждащ сперматозоид, може генетично да не е здрав. При вас с олигоспермия изобщо не се коментират според мен 10те Я оплодени с материала на съпруга, а 2Я оплодени с донор и от тях 1 ембрион си е добър резултат. Нека не забравяме, че и при най-расовия мъж  успеваемостта на цикъл  му е 25%. Докато има и една яйцеклетка, не се отказвай. Ти си извадила за една година 12.
Беше писала, че ти е ниско Витамин Д. То има пряко отношение към качеството на яйцеклетките. Това си е доказано, при дефицит на Витамин Д, АМХ рязко пада.

# 197
  • София
  • Мнения: 10 642
Дори и да няма бактерии във влагалището и шийката, този метод на взимане на материал пак не е удачен, защото има допир с кожата и лигавицата на външните полови органи

# 198
  • Мнения: 220
Света, мисля че кръвта се взема директно от цервикса, засмуква се с едно като помпичка. На мен поне във Гърция така са ми взимали цервикален секрет. Също вземаха и по няколко проби наведнъж.   А реално дали бацила е във матката или във влагалището, все трябва да се лекува.
Според док при мен това може да е бил единият пропуск. Че съм пускала микробиологиите в БГ. И въпреки че изрично казвах че искам да ми бъде взет цервикален секрет, това се правеше просто с тампон прекаран по повърхността на шийката, без да е изкаран  секрет от вътрешността на самата шийка.
     Котенце, Моите излязоха в Малинов за 1 седмица.
Първо много се радвам ,че се включва някой с опит извън България  и Т.Ето, споделят се полезни неща.По принцип тук в България всеки взема различно .Да някой от повърхността други  с една малка четчица беличка вземат от цервикса .Да !Ето в Гърция с помпичка .Да ,ама според мен за матката трябва да се вземе по- дълбоко от опитен гинеколог или така наречената биопсия .В Турция изобщо не се споменава за микроби .Там микроорганизми и имунология,кариотипи , не съществуват такива работи .Наскоро си правих изследване и ми взеха много вътре от матката пак с такава четка ама по голяма .Така ,че ми страно за това в Геника и много ненадежно .

# 199
  • София
  • Мнения: 10 642
С четка се взима материал за цитонамазка - цели се да се излющят епителни клетки

# 200
  • Мнения: 1 033
На мен в Малинов за 3 дена ми излязоха.
Мисля, че изследването с менструална кръв се прави, когато е чиста микробиология на вагинален и цервикален канал и се търси проблем.
Sashi, как ти е АМХ-то на теб? Ние сме с мъжки фактор, никой не е заговорил за моите Я. И при ИКСИ добре изглеждащ сперматозоид, може генетично да не е здрав. При вас с олигоспермия изобщо не се коментират според мен 10те Я оплодени с материала на съпруга, а 2Я оплодени с донор и от тях 1 ембрион си е добър резултат. Нека не забравяме, че и при най-расовия мъж  успеваемостта на цикъл  му е 25%. Докато има и една яйцеклетка, не се отказвай. Ти си извадила за една година 12.
Беше писала, че ти е ниско Витамин Д. То има пряко отношение към качеството на яйцеклетките. Това си е доказано, при дефицит на Витамин Д, АМХ рязко пада.
АМХ за една година падна от 1.5 референтни от 0.1 до 10.4 на 0.740 референтни от 0 до 13.34
В различни лаборатории е правено и при различни референтни, но май пак си е доста ниско. Иначе взимам сега вит Д и В12, а и сме на морето дано погълна доста Simple Smile

# 201
  • Мнения: 220
Ама Саши ,ти през това време си правила стимулаций !Нормално е да падне !Ти 12 яйцеклетки е добра реколта !Дано сега се вдигне с вит Д в натюр форма .И на есен с песен.

# 202
  • Мнения: 75
Колко дена трае вливката инралипид на колко седмици ви ги слагат 1 беше пред трансфер, 2ра на положителен Тест на 2 юни

# 203
  • София
  • Мнения: 7 523
Вливките на интралипид според назначението на доц. Русев са:
1. преди овулация през 2 месеца
2. след положителен тест
3. в 8-9 седмица

Относно ембриотоксините - аз имам инхибиращи ембриотоксини.
Нямам хидросалпингс, нямам ЕМ, нямам сраствания.
Имала съм отворена операция, естествена бременност, кюртаж, хистероскопия. Ако ме питате дали ще правя вливка при следваща бременност - да, ще я направя.

Ето ви две научни изследвания за ембриотоксини в съавторство с доц. Русев.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7646768
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21900046
Пък вие сами си преценете дали той не разбира.

Относно тромбофилията и прогестерона след ЗЕТ - тромбофилията повишава кръвосъсирването, бременността повишава кръвосъсирването, приемът на хормони естрофем и прогестерон повишава кръвосъсирването (но без тях при ЗЕТ няма как да задържите бременността, защото нямате естествен прогестерон при потисната овулация), приемът на кортикостероиди повишава кръвосъсирването - така че си преценете сами дали след всички тези фактори не трябва да сте на кръворазреждаща терапия.

На всички препоръчвам да търсите информация не само на български, ще си разширите познанията и ще можете да прецените на кой лекар да се доверите. Успех!

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 22:57 от delisardeli

# 204
  • Мнения: 1 765
Права си!То,ако не е информацията на чужди езици,досега да съм се предала!

# 205
  • Мнения: 6 414
Това, което се прави в Геника с менструална кръв - сама си я събираш.
Аз също не бих се доверила на такова вземане на материал
Това наистина звучи много несериозно. Не виждам никаква възможност да не бъде допълнително
замърсена една такава проба. Rolling Eyes

А след вземане на биопсия знаете ли след колко време се възстановява лигавицата?

# 206
  • София
  • Мнения: 10 642
За биопсията се правят 2-3 чертички, нищо кой знае какво. Даже по-лесно се забременява следващите 1-2 цикъла. В някои клиника дори правят т.нар. “Надраскване” в цикъла предхождащ трансфера

# 207
  • Мнения: 6 414
Благодаря. В такъв случай ще говоря с док.  да направим и една биопсия, за да съм сигурна че всичко ще е наред.
     Притеснява ме че преди лапарото правихме ЦС без упойка и съответно болката беше неописуема. До колкото съм чела било нормално да е така при наличие на хидросалпингс. При лапарото махнаха и двете тръби, но... При първата М след него - пак ужасни неописуеми болки. Буквално не можех да стана от леглото няколко дена. Наложи се да ходя и до спешното да ми бият инжекция с волтарен понеже никакви хапчета не действаха. Говорих с док , тъй като с лапарото правихме и хистеро и е заглаждал леко седло в матката, но според него няма причина тези болки да се дължат на операцията. Освен да има някакво възпаление вътре, по друг начин не мога да си го обясня този ужас. Винаги съм била с много болезнена М, но това надхвърли всякакви граници Sad

# 208
  • София
  • Мнения: 10 642
Ми според мен пък е възможно по-силните болки да са били точно заради операцията. Все пас е рязано, пък при менструация матката контрахира.
Само 1 цикъл ли е минал от операцията?

# 209
  • Мнения: 7 257
Болката при ЦС само с хидросалпингс ли се свързва?

Общи условия

Активация на акаунт