СЕДМИ КЛАС 2018/2019 - Тема 6 - за отличници!

  • 37 002
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 43
Привет и от нас !
Явно напрежението си казва думата,моят син беше два пъти болен в рамките на една седмица,от вчера е и на антибиотик.И днес решава задачи,сега излезе навън малко да вземе въздух.Зле е по история,та ще се наложи да се понапъне и там казва,че не му е интересно.Още малко остава до края,явно децата вече са уморени.
Светли Великденски празници на всички,бъдете здрави !

# 91
  • Мнения: 801
Не знам дали са преуморени, но при нас нервите идват от нечисти задачи, чиято цел е чисто и просто прецакване. Как да обясним на едно дете, че няма разлика в глаголи те отделя и разделя - за запетаи, а се вземат точки, ако не е написано точно вярната дума. Има ли при вас подобни неща? Трябвало да се пише само "отделя".

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Шарлот, в скрит текст слагам теорията за научен текст от книжката на Веди. Няма формулировка на научно-популярен.
Скрит текст:



В "медиен текст" учиха информационна бележка, репортаж и интервю. Как това ще помогне да се убеди, че верният отговор на втори въпрос е В, а не Г, не знам (предполагам, че това имаш предвид)  Confounded Може би липсата на много термини и конкретна теза и нейното доказателство, знам ли... може да се поспори. Синко веднага каза В. Аз очаквах да се подвоуми. Питах защо реши така - защото не се говори за как е нарисуван или какви техники са използвани и просто така решил (не му е много богат речника Wink )  Нали е при баба си, та по вайбър го препитвам.
За който няма достъп до пощата или не е гледал подробно, това е текстът:

Това е въпросът:

Последна редакция: сб, 27 апр 2019, 18:33 от aniK

# 93
  • Мнения: 3 984
АниК, благодаря ти от сърце! Това, май, е единственото достъпно написано, при все че видовете текст са учени (по програма)  в VІ-ти клас. Щастливо изкарване на Празниците. Добре, че ги има!

# 94
  • Мнения: 3 984
Не знам дали са преуморени, но при нас нервите идват от нечисти задачи, чиято цел е чисто и просто прецакване. Как да обясним на едно дете, че няма разлика в глаголи те отделя и разделя - за запетаи, а се вземат точки, ако не е написано точно вярната дума. Има ли при вас подобни неща? Трябвало да се пише само "отделя".

Има разлика: отделя две цялости, а разделя нещо (едно) цяло. Нарисувай й го - един  хляб, вертикален нож и втори хляб, а после един хляб, разполовен от нож на две половини. Ще го запомни и ще спре да бърка.

# 95
  • Мнения: 801
Шарлот, мнооого ти благодаря! Никога нямаше да се сетя, признавам! А твоята идея трябва да се сложи в учебника за изреченията.

# 96
  • Мнения: 4 076
6tiplio, не ми звучат сериозни тия от ОТ - чак пък да не знаят кога са им ПИ, кога ще ги обсъждат... Ще го пращаш ли на 01.05.?

Ако трябва да сравнявам школите (намигване към бъдещите седмокласни майки), най-добрата органицация на всички дейности е в Регалия. Там недостатък е, че не можеш да си избереш учител

Да дам и аз едно намигване - можеш да избереш единия учител - по математика или БЕЛ, просто попадаш в група, в която въпросния учител води, а другият вече не е по избор. Условието е да си от първите записани. Аз записах на 14-ти май миналата година, посочих учител и сме при него. Всеки учител води по две групи в тандем с друг учител, така че няма значение какъв резултат е изкарало детето на входния изпит. Организацията им е безупречна, съгласна съм. За подготовката, ще видим.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 210
Светли празници на всички! Ние почиваме активно. Вчера пробва да пребори един преразказ, но нещо не й се получи и го остави.  Майските празници пак ще пътуваме и лека полека времето си минава. Притеснена съм обаче само аз. Девойката е толкова спокойна и неглижирана, че само като я погледна и се газирам.

# 98
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Христос Воскресе!
Много здраве и спокойствие желая на всички вас и семействата ви!

# 99
# 100
  • Мнения: 976
Воистину воскресе!

# 101
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Момичета, бях обещала да сканирам изтриващ се черен химикал, но не мога да намеря такъв химикал. Обиколих книжарниците, поръчка давах и пак никой не ми достави. Не съм се отказала, ако намеря ще го пробвам.
http://www.offex.bg/bg/product/9761.html#.XMYM8Ykzbcs - в Джъвбо има подобни и то доста по-евтини„

# 102
  • Мнения: 817
Пробва ли сме ги, замазват, не стават.

Весели празници.

Никакви пробни повече.

# 103
  • Мнения: 11 911
       Починахте ли си през празниците, заредихте ли батериите?
Да сте здрави всички, да са здрави и успешни децата ни!

С наближаването на НВО все повече ме гложди въпросът за конкретната организация през тези дни, които за първи път ще са учебни.Зная, че "Каквото за всички, такова и за наш Асан", ама вероятно няма да е съвсем така.

Моля, споделете, ако ви е известна конкретната организация, например:

В деня на НВО ще се провеждат ли първи и втори час?Тези часове са преди НВО и след като денят е учебен, няма особена логика да се пропуснат, но разконцентрирането на децата ще е повсеместно.След 12 пък си представям какво ще научат, особено ако решат да ги "оформят".

Как е решен въпросът с междинния ден? При нас са отдавна обяввени неучебните дни/ спортни празници и др./ и 18 юни не е сред тях.Ако всички се изредят да го "измолват" от класната, тя дали ще е съгласна на всички да "опрости" деня?

За огромно съжаление, моят син от глупост е допуснал 4 неизвинени отсъствия, главно от закъснения след голямото междучасие и няма да  смея да не го пускам на училище дори за определени часове.

Малко ми е дразнещо това неглижиране на НВО, като се провежда през официално учебни дни наподобява това, провеждано в ІV клас/ в учебен ден/, а всъщност е по-важно от ДЗИ в 12 клас.

Трябваше навсякъде официално да ги обявят за неучебни, поне за 7 класниците.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 182
Светкавица, нашето училище си е отделен случай, но на РС ми казаха, че денят ще е неучебен. Макар, всички толкова да неглижираха НВО-то на тази РС, че вече не съм сигурна в крайна сметка какво точно ще се случи. Беше споменато преди, че всеки директор ще решава индивидуално.

За "измолване" от класният, не знам как стоят нещата, аз обмислям съвсем официално отсъствие по семейни причини, с декларация, която се подава до класния предварително. Какво като ще е от много или всички деца? Днешния учебен ден, моите деца го пропускат със същата декларация, както и 3/4 от класовете им. Не си спомням навсякъде ли е така, но при изчерпване на тези 3 дни, имаш право на още 10 по семейни причини, но с молба до директора. Ако и тях си изхабил, няма ли да се съгласи ЛЛ да ти напише една бележка за сина?

Ние семейно сме с много тежка хрема и гърлобол и се влачим така вече повече от 10 дни Sad та хич не съжалявам, че не са на училище.

Общи условия

Активация на акаунт