Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 700
  • 797
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 17 986
Записвам се и аз при вас. Голямата ми дъщеря носеше, подредиха се перфектно без вадене, но се разместиха. Може би само ние го забелязваме, но си има разместване, може би и мъдреците са повлияли, на 20 е сега, на 16 ги смъкна.
Малката е на 13, чакаме да падне последния кучешки и да поставяме и на нея. Търся отзиви за Шумен и Русе

# 676
  • Мнения: 2 267
Записвам се и аз при вас. Голямата ми дъщеря носеше, подредиха се перфектно без вадене, но се разместиха. Може би само ние го забелязваме, но си има разместване, може би и мъдреците са повлияли, на 20 е сега, на 16 ги смъкна.
Малката е на 13, чакаме да падне последния кучешки и да поставяме и на нея. Търся отзиви за Шумен и Русе

Аз доколкото виждам някакво разместване винаги /ще/ има и ми направи впечатление, че като попитах вече свалилите тук във форума поне 3-ма човека казаха, че имат леко разместване, което би могло да е нормално. Не знам точно къде е границата на нормалното. Ако има излезли мъдреци, може да са повлияли минимално, но не прекалено. Тук е важно да отбележим, че ритейнърите се носят до живот, даже наскоро четох, че е задължително да се носят, забележете постоянно, двойно на лечението - ако лечението е било 2 години, да се носят постоянно 4 и чак тогава да се премине на скъсяване на времето. Не знам това дали някой го спазва, зависи си от самите зъби и как те ще реагират, както и от първоначалния проблем. Имаше едно момиче (българка) с видеа за брекети в YouTube, тя ги е свалила преди 6-7 години и гледах нейно видео от преди 2 седмици, зъбите и поне визуално не са мръднали. Други български влогърки, които гледах наскоро си личи, че имат разместване.

# 677
  • Мнения: 367
Ако става въпрос за Ели,аз съм я питала и тя ми е казвала,че само на долните е с постоянен ритейнър. Според мен при нея не е имало някакво фрапантно изкривяване на зъбите,поне визуално. При мен назад просто яко хлътване е имало навътре,тогава изобщо не ми е правело впечатление,но сега ясно виждам на снимки. За съжаление не знам как ще се оправят назад зъбите ми за момента,забелязвам,че и от двете страни 4ти и 5ти зъб са влезли навътре,не само от ляво,както смятах.

# 678
  • Мнения: 17 986
При моята дъщеря /гледам, че аз съм пуснала първата тема едно време/, дефакто криви зъби нямаше, но нямаше място за двата кучешки, те бяха горе във венеца. Много бързо им направиха място, смъкнаха ги в редицата, супер подредени бяха, затова и на това леко мръдване сме доволни. Държа да подчертая, че се постигна без вадене, защото всички прехвалени ортодонти, които посетихме държаха да вадят, аз бях категорично против. Ритейнърите бяха силиконови шини, не съм убедена колко помагат, може би постоянните са по- добре, нямам наблюдение

# 679
  • Мнения: 2 267
Ето това видео имах предвид: https://www.youtube.com/watch?v=Vs5YVF06v3c
Сега обаче като видях най-новото й видео, има някакви изменения в долна челюст, но все пак са минали 7 години.

А за силиконовите ритейнъри, аз имам прозрачен такъв по-скоро пластмасов, те не държат много добре по думи на моя ОД... Недостатъците са им, че бързо се скапват 6-12 месеца и трябва по-често да се подменят, а и след време формата им се променя/разтяга.  Най-големият им плюс е, че са почти невидими и с тях не се фъфли много т.е. бързо се свиква.

# 680
  • Мнения: 141
Здравейте,споделете как се справяте със зъбния камък?ОД ми го изчиства и след месец пак започва да ми се образува

# 681
  • Мнения: 482
Здравейте,споделете как се справяте със зъбния камък?ОД ми го изчиства и след месец пак започва да ми се образува

ползвай зъбен душ

# 682
  • Мнения: 1 410
Здравейте,споделете как се справяте със зъбния камък?ОД ми го изчиства и след месец пак започва да ми се образува

ползвай зъбен душ
Колко пъти на ден го ползвате

# 683
  • Мнения: 482
ако съм си в къщи - след всяко хапване. но според мен на всеки колкото му е приятно Simple Smile

реално той изплаква много добре устата и не позволява на зъбния камък да се натрупва.

# 684
  • Мнения: 2 267
За колко време ви направиха ритейнърите?

# 685
  • Мнения: 1 593
Един час горе долу

# 686
  • Мнения: 20
Зъбния душ го ползвам сутрин след хранене и вечер, но ако бързо трупаш зъбен камък си трябва и конец!

# 687
  • Мнения: 141
Здравейте,споделете как се справяте със зъбния камък?ОД ми го изчиства и след месец пак започва да ми се образува

ползвай зъбен душ
Ползвам от самото начало на поставяне на брекетите,след всяко хранене

# 688
  • Мнения: 84
Здравейте, някой от Бургас с мнение за Евелина Игнатова? Синът ми се лекува от 6 месеца при нея, но последния месец ми се вижда центъра на зъбите изместен, и взех да се притеснявам дали сме попаднали на правилния ортодонт. Ако има някой лекувал се при нея ще се радвам да чуя мнение става въпрос за Бургас!

# 689
  • Мнения: 384
Здравейте! Някой може ли да ми даде телефон за връзка на д-р Майя Грашкина или адреса на кабинета  й във Варна?

Общи условия

Активация на акаунт