Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 795
Аз съм с моите нон стоп и имам леко разместване, но аз нямам засега постоянни ритейнъри. За седмица при мен разместването ще е голямо, но при мен разместванията стават буквално за часове. Като цяло седмица за изработката на ритейнър е прекалено дълго време, би трябвало докато се чака да се носи нещо или поне ортодонтите после да поемат вината, ако през това време се получи разместване.

Ортодонтът предупреди ли ви в началото за разместването и постоянен ритейнър се носи доживот, а временен почти през цялото време?

Аз започнах да използвам зъбен душ преди брекетите и имам известен опит с тях. За пръв път го използвах непосредствено след почистване на зъбния камък и мога да кажа, че определно задържа ефекта на чисти и полирани зъби! Лично за мен зъбният душ НЕ замества използването на конец обаче! Колкото и силен да е душа, няма как да достигне достатъчно дълбоко под венеца и да "остърже" плаката и бактериите , както конецът прави.

Да, но конецът не може да мине през теловете, онези конци с пластмасова дръжка също. Как тогава ще се почисти под венеца 🙄

# 796
Ортодонтът ми не ме е предупреждавал за нищо, аз съм изчела през годините доста материал и знаех за плюсовете и минусите на всеки вид ритейнър. Постоянните ритейнъри не са и много постоянни, след всичко, което съм изчела досега, а и съм се консултирала с други ортодонти не се препоръчват, освен ако самият пациент не е много постоянен с носенето на сменяеми ритейнъри. Аз съм изключително стриктна с моите, но тези, които ми направиха са меко казано хлабави и не държат зъбите добре т.е. не е моя вината, че са така изработени. Сега ще се правят нови. Постепенно след 12 месеца може да се намали времето на носене на ритейнърите през деня, примерно по 12 часа на ден, после по 10 и т.н. Зъбите се следят как реагират и тогава човек може да експериментира.
Относно конеца - минава се под дъгата с обикновен конец или такъв с водач.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 22:13 от Auspicious

# 797
  • София
Моля пуснете нова тема.

# 798

Общи условия

Активация на акаунт