Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 675
  • 797
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Пожълтялата част около брекета на снимката е лепило, а не плака.

Но нали това лепило трябваше да е прозрачно и да не нанася вреда на зъбите..

# 736
  • Мнения: 2 267
Не нанася вреда на зъбите, след свалянето леко се полира и няма да има и следа от него. Иначе преди лепилото се маже с една синя субстанция, за да предпази емайла на зъбите преди да се нанесе същинското лепило.

# 737
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При дъщеря ми не съм забелязала така да е жълто. И храна няма, почиства с орален душ.

# 738
  • Мнения: 367
Зъбите почиствах само с четка и паста,само понякога с онези четчиците за между зъбите. Винаги ортодонтката ме хвалеше колко добре ги почиствам,а като ги свалихме казаха,че са ми страшно бели.

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 00:33 от mariyaa_xx

# 739
  • Мнения: 2 267
Има ли някои от вас с постоянен ритейнър на горна челюст? Как се чувствате и лесно ли е носенето на прозрачен върху него?

# 740
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Има ли някои от вас с постоянен ритейнър на горна челюст? Как се чувствате и лесно ли е носенето на прозрачен върху него?

Абсолютно няма никаква разлика в усещането с или без постоянен ритейнър.

# 741
  • Мнения: 2 267
Има ли някои от вас с постоянен ритейнър на горна челюст? Как се чувствате и лесно ли е носенето на прозрачен върху него?

Абсолютно няма никаква разлика в усещането с или без постоянен ритейнър.
Аз обмислям да сложа, но не знам как би стоял прозрачният ритейнър върху него без да го счупи и как бих си чистила зъбите там с конец.

# 742
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Има ли някои от вас с постоянен ритейнър на горна челюст? Как се чувствате и лесно ли е носенето на прозрачен върху него?

Абсолютно няма никаква разлика в усещането с или без постоянен ритейнър.
Аз обмислям да сложа, но не знам как би стоял прозрачният ритейнър върху него без да го счупи и как бих си чистила зъбите там с конец.

Мярката за прозрачния се взима след поставяне на постоянния, зъбите са един до друг, конец не може да влезе.

# 743
  • Мнения: 2 267
Как така не може да влезе конец, на долен такъв ритейнър съм гледала, че минава конецът под дъгата като при брекети. Ако не мога да ги чистя с конец, абсурд.

# 744
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Как така не може да влезе конец, на долен такъв ритейнър съм гледала, че минава конецът под дъгата като при брекети. Ако не мога да ги чистя с конец, абсурд.

При долните може, при горните при мен не става. Купих си зъбен душ, много по-добре от конеца.

# 745
  • Мнения: X
Как така не може да влезе конец, на долен такъв ритейнър съм гледала, че минава конецът под дъгата като при брекети. Ако не мога да ги чистя с конец, абсурд.

При долните може, при горните при мен не става. Купих си зъбен душ, много по-добре от конеца.

Зъбния душ замества ли изцяло конеца и интерденталните четки и премахва ли всичката плака около венците и брекетите?

# 746
  • Мнения: 1 593
На мене и ОД и зъболекарката ми казаха че НЕ замества интердентална четка или конец, но е много добро решение при трудно достъпни места като постоянен ретайнер. Аз си признавам, че ми върши страхотна работа и конеца е на заден план.

# 747
  • Мнения: X
На мене и ОД и зъболекарката ми казаха че НЕ замества интердентална четка или конец, но е много добро решение при трудно достъпни места като постоянен ретайнер. Аз си признавам, че ми върши страхотна работа и конеца е на заден план.

Благодаря, от снимките, които видях на случай, близък до моя, целите зъби са в тел и почти не се виждат. С конец би било невъзможно да се почистват, а с интердентални почти невъзможно.

# 748
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Зависи от душа. Има такива със силна струя и вадят всичко между зъбите. Моят не е толкова мощен, но върши чудесна работа. Премахва плака, не позволява да се трупа зъбен камък и силно препоръчвам при постоянни ритейнъри. Когато носих брекети, изобщо не ми се е налагало да чистя със специални четки и конци.  Още тогава трябваше да си купя душ.

# 749
  • Мнения: 1 593
Инвестиция в хубав и удобен душ още при поставяне на брекети за мене беше най-важно. Иначе с конец си чистих задължително поне веднъж в седмицата зъбите. Намерих едно чудо „водач за конец” май от дм или лидъл ги взех, супер удобни са. Аз свалих брикетите без нито един кариес, бях много горда, но моята ОД ми каза, че не е очаквала да има кариеси Joy аз бях нон стоп в стрес, че ще имам много. Наистина миенето е сложно, но бързо се свиква и не ми е било досадно. Успех

Общи условия

Активация на акаунт