Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 763
  • 797
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 758
А вие кога плащате за постоянните ритайнъри?Веднага след свалянето на брекетите ли се поставят и плащат?

# 76
  • Мнения: 17
А на някого изпилявали ли са му чрез някакъв вид ортодонтска "лентичка" минимално количество емайл между два съседни зъба с цел поставяне на пръстени? Предстои ми това, а знам, че по принцип се носят ластици в продължение на седмица, за да се отвори малко място за пръстените. Не съм сигурна, че го обясних добре. Thinking

# 77
  • Мнения: 1 501
Аз посетих Мастър дент днес и съм доволна от информацията, която ми дадоха. Предложиха ми Инвизалайн като най-добър вариант за лечение при мен. Имам само 4 криви резеца на горна челюст, и перфектно подредена долна. Тоест малък дефект. МИслех, че ще ми предложат да ми поставят само на горна, обаче ми обясниха, че заради дълбоката захапка, ако изправя само горните, ще се получи т.нар. overjet, и ще имам разстояние между горни и долни и няма да се получава контакт, което не е функционално. Честно казано много ме е страх да пипам долен ред, който е идеално подреден, въпреки че уж Инвизалайн са добри. Също така цената е много висока - 7000 лв. както е споменато и по-нагоре. Чудя се преди да взема решение дали да не отида и за мнение в клиника, която предлага Ортокапс. Знаете ли коя клиника е официално сертифицирана за Ортокапс ? А пък и да чуя още едно мнение за това с долната челюст и overjet-a.

# 78
  • Мнения: 36
Даяна1111, в деня на свалянето на брекетите ми поставиха и ретайнърите. На мен ретайнърите ми бяха включени в цената на ортодонтското лечение, но знам че има доктори, които си искат допълнително за тях,  добре е да си уговориш всичко от начало. Аз съм доволна,че финансовия план, който ми беше даден в началото не се промени за 18 месеца/плащах месечна равна вноска без оскъпяване/.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 01:44 от misssunshine81

# 79
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Ляляля, на мен ми стрипваха така зъбите за пръстените, защото са много на гъсто. Не си спомням да ми е било неприятно. Даже и един преден зъб ми пилиха с машинка дори, да освободи малко място

Аз не знам, зъбите ми са прави (без един), но захапката си ми е все така дълбока. Не мисля, че ластиците ще я оправят.

Не искам да получавам и овърджет, ако може 😆

Също така ОД каза, че първо фиксира ритейнъра и после сваля брекетите 👌🏼

# 80
  • София
  • Мнения: 154
Влизам с коментар относно зъбните душове, за тези които се чудят кой да изберат.
Бях взела този от Лилд март месец и бях супер доволна, но той за съжаление се развали. Обаче Лидл са мега яки и като писах на съпорта че ми е развален, не пазя касова бележка а само кутия, дадох номер на кутия и те веднага ми изпратиха нов уред, с извинение, че съм останала недоволна от техния уред Simple Smile
Тъй като цялата тази работа отне 2 месеца реших да си взема новия модел на Philips, който се оказа, че не е това, което очаквах - Лидълския има една постоянна силна струя, която отмива страхотно остатъците от храна, докато Philips "плюе" 3 пъти последователно в устата лека струйка, която определено не е достатъчна за хора с брекети. За щастие и от Philips са готини и след малко разправяне с магазина ми върнаха парите от покупката.
Взех и на Panasonic - всъщност Лидлския модел е копие на Панасоника - за мен страхотно попадение. Взех 1411, но и 1211 ще върши същата работа. А ако нямате толкова пари - Лидл е перфектна инвестиция.

Иначе моето лечение продължава, имам доста голяма разлика за тези два месеца лечение, чак не мога да повярвам Simple Smile

Успех на всички!

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 15:25 от allian84

# 81
  • Мнения: 26
Здравейте, искам да попитам някой имал ли е млечен зъб, а по него да е израстнал постоянния. Днес бях на преглед и ми казаха, че за да ми сложат брекети, трябва да ми извадят млечния зъб и да издърпат постоянния. Честно казано съю доста уплашена. Ако някой е имал същия проблем ще се радвам да сподели.

# 82
  • Мнения: 19
Относно зъбните душове - от 2-3 седмици ползвам този на Philips и съм доволна от инвестицията. Беше малко трудно в началото при почистването на горните зъби точно заради брекетите, но му схванах цаката и редовно го ползвам.

Имам един въпрос, относно който не съм сигурна дали ще ме разберете. Усещам (чувам?) при петият зъб от едната страна нещо като пукане, когато докосна брекета от външната страна с пръст или език. Дали е свързано с началото на разлепяне? Не мисля, че се клати или нещо подобно, пък може и от самия зъб да е. След седмица съм на първо натягане след слагането.   

# 83
  • Мнения: 188
А някой тук да има отзиви за специалистите в Smile Art в квартал Чайка в гр.Варна?

# 84
  • Мнения: 17
Здравейте, днес ми сложиха пръстени на долната челюст. Доста съскам и ми подпират. При вас така ли беше? Подпират ли ви? Не мога да си затворя устата до край Grinning

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 12:57 от ляляляля

# 85
  • Мнения: 324
Здравейте, искам да попитам някой имал ли е млечен зъб, а по него да е израстнал постоянния. Днес бях на преглед и ми казаха, че за да ми сложат брекети, трябва да ми извадят млечния зъб и да издърпат постоянния. Честно казано съю доста уплашена. Ако някой е имал същия проблем ще се радвам да сподели.

Как така постоянният расте "по него"? Ако имаш предвид, че има зародиш на постоянен, но млечният му пречи да слезе, според мен няма от какво да се притесняваш. Млечните са със слаба коренова система доколкото знам и се вадят лесно. Извадиха ми последния млечен като бях на 17 г. и не усетих нищо, а постоянният се показа наполовина само за 2 седмици и то без брекети.
Една позната беше в твоята ситуация и доколкото помня вече беше с брекети известно време, когато й извадиха млечен и веднага залепиха брекет за постоянния, за да го дърпат. Със сигурност не е най-приятната процедура, но нека не те отказва от слагането на брекети, щом искаш Blush

А за протокола - вече над 9 месеца съм с метални брекети и резултатите са невероятни. Моят случай беше доста тежък и чак лекарят като че ли не вярва, че се нареждат Grinning Още малко им трябвя, за да се поизправят, после почваме да оправяме захапка, защото се отвори ужасно и съм с малко конски зъбчета на този етап Animal Horse

# 86
  • София
  • Мнения: 1 488
Може ли да се коригира overjet? След година с брекети на горна челюст зъбите все още са далеч от нареждане, но май имам такова нещо. Моите горни бяха с големи разстояния, като предните сега са събрани, но сякаш са леко напред. Не ги усещам добре, май контактът не е добър, усмивката ми е крива, бузите хлътнали. Може и челюстта да ми е била такава, но се чудя дали може да се придърпат навътре някак.

# 87
  • Мнения: 2 269
Може да се коригира, но как зависи от конкретния случай и как ще процедира ортодонтът. Може да се разшири челюстта, за да поеме всички зъби и да не са напред. Челюстта може да се разшири със съответна дъга, а също и с апарат за разширяване (прилаган на деца, но не е нечувано и за възрастни). Aко случая не е много фрапантен би могло и с носене на ластици да стане. Друг начин е да се извади зъб, който да освободи място и зъбите да се придърпат назад, но това е в краен случай.

# 88
  • Мнения: 41
Здравейте

Искам да попитам ако има хора, които са слагали брекети при  клиника Ортоестет, тъй като и аз съм там и ми предстой сваляне на брекетите, искам да питам за снемаемите ритейнъри какъв вид са /нали не са като тези детските апаратчета с телче отпред/ и струваха ли Ви нещо?

# 89
  • Мнения: 17
Въпрос към някой, на който му се е наложило вадене на долен зъб преди слагането на брекетите - за колко време се затвори пространството? Отне ли повече от година? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт