Отговори
# 675
  • Мнения: 8 796
И няма да получат  пари ли? Само му плащат остатъка от кредита? Застраховка Живот ли е това, или застраховка теглената сума?

# 676
  • София
  • Мнения: 3 158
Пари на наследници няма как да платят. Застраховката е в полза на банката - тя си взема каквото трябва (и 1000 лв да са) и пито-платено. Нищо че си плащал като поп 15 години по 60-80-100 лв/месец.
А когато застраховката не е в полза на банка, ползваното лице може да реши какво да прави с парите (или настойник ако се налага), + че сумата е такава, каквато се очаква.

Редактирам, намерих в някои ОУ, че разликата между ЗС и остатъка се изплаща на наследниците, но не намерих съдебно решение, където такова нещо да е присъдено. Или са мнооого принципни, или е пожелателно.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 03:07 от Нелка*

# 677
  • Мнения: 8 796
Сигурно това е застраховка на възможността ти да плащаш поисканата сума.

# 678
  • Мнения: 4 941
При нас нещата са по други май, заради банката. Защото трябвало чрез банкирането да подаде заявление за ипотеката, от там в София изпращали някакви докумемти, после ги връщали по куриер и някакви такива глупости. Та сега това чакаме, да върнат документите от София и чак тогава да отиде да заличи ипотеката от Агенция по вписванията. Банката, с която работи е ужасна и бавна.
Нищо не се разбира. Учредявате или заличавате ипотека?
Собственикът заличава неговата ипотеката, след това ще се впише нашата.

# 679
  • Мнения: 56
Забавянето при издаването на нотариалния акт може ли да бъде последвано от някакви негативи около сделката или носи само личен дискомфорт, а сделката вече е окончателно финализирана?

# 680
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Щом сте минали през нотариус, не виждам какво може да се обърка,след като всичко е официализирано?

# 681
  • Мнения: 56
Да повдигна пак темата като задам отново въпроса за формиране на лихвения процент на отделните банки. Малка дискусия няма да е излишна.
Сега видях, че на Уникредит е ОДИ + надбавка, като ОДИ в момента е 0.08%. То при ГЛП 2.80% значи фиксираната надбавка е 2.72% ?

Тези с EURIBOR как се формират? Кое е по-добре/по-зле?

# 682
  • Мнения: 5 059
В договора ми я има формулата,по която изчисляват лихвения процент...
Момичето от банката ми каза,че ако някога дойде клиент,който успее да го разбере,ще му плаща вноските по кредита една година. Grinning
Учила съм висша матекатика, обаче по-сложна формула не съм виждала...

# 683
  • Мнения: 1 454
Навремето си бях взела учебника по висша математика, имаше формулата за анюитетните вноски, има , няма страница.Показвах я на всеки клиент, който иска да му пресметна.

# 684
  • Мнения: 56
Мисълта ми беше, че фиксираната надбавка е 2.72%, следователно колкото и да пада променливия индекс (в момента 0.08%), та дори 0% да стане, по-ниска лихва от 2.72% няма как да имаш (предоговори, преизчисли и т.н.). Нали беше паднал сега ЕУРИБОР (май) и доста хора се радваха, че вноските са им намалели с едни 30-50лв.
Та това ми беше мисълта за дискусия Simple Smile

# 685
  • Мнения: 3 897
Софиборът отпадна, той беше по отношение на лева. Юрибор е за кредитите в евро.

# 686
  • Мнения: 5 059
Мисълта ми беше, че фиксираната надбавка е 2.72%, следователно колкото и да пада променливия индекс (в момента 0.08%), та дори 0% да стане, по-ниска лихва от 2.72% няма как да имаш (предоговори, преизчисли и т.н.). Нали беше паднал сега ЕУРИБОР (май) и доста хора се радваха, че вноските са им намалели с едни 30-50лв.
Та това ми беше мисълта за дискусия Simple Smile

Какво да дискутираме...радваме се! Grinning

# 687
  • Мнения: 4 941
Ние още чакаме, чакаме и чакаме. Мина половин месец, а още НИЩО. Дори и акта не сме получили. Уж избрахме нотаиуса да го даде на банката за по-лесно, ама май трябваше ние да си го вземе и представим на банката.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 029
Ще чакате, защото има заличаване на ипотека и после вписване на ипотека. Не е за дни работата. При нас имаше същото, но продавачът го беше направил за неговата ипотека преди сделката и чакахме само за нашата ипотека.

# 689
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Мисълта ми беше, че фиксираната надбавка е 2.72%, следователно колкото и да пада променливия индекс (в момента 0.08%), та дори 0% да стане, по-ниска лихва от 2.72% няма как да имаш (предоговори, преизчисли и т.н.). Нали беше паднал сега ЕУРИБОР (май) и доста хора се радваха, че вноските са им намалели с едни 30-50лв.
Та това ми беше мисълта за дискусия Simple Smile
ЕУРИБОР (на 3М -eсеца ) е  в момента  (- 0.402%)
 https://www.euribor-rates.eu/current-euribor-rates.asp
и при фиксирана надбавка от 2.72%  лихвата трябва да е (2.72% - 0.402% )
тоест 2.318% и на 3  месеца трябва да се обновява.
Само, че българските банки, когато стане отрицателен , както е сега, го фиксират на 0 ЕУРИБОР-а , а като се качи над 0 ти го прибавят към фиксираната надбавка .
което е незаконно в ЕС.
Тук, в Австрия, има осъдени банки за такава практика.

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 12:05 от RichiRich

Общи условия

Активация на акаунт