В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!

  • 33 468
  • 726
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 988
Мерси много,ще го имам в предвид.Надявам се да не се налага и да се оправи по-бързо,но ако се наложи да проверяваме ситуацията ще отидем там.Мерси отново.Че тук в болницата му бяха взимали кръв от ръчичката и раничката от иглата беше огромна.И поне,добре че беше от там,че другите места от където взимат са краче или от главичката.

# 631
  • Мнения: 148
И з следях храненията, но от няколко дни се отказах тотално. Кърмя я на поискване и по цял ден съм на линия. Имаше дни, в които спеше по 30-40 минути и искаше да суче и такива дни, в които спеше по 2 часа. Аз съм на линия. Важното е за мен да иска да суче. Така и на мен ми олеква. АМ го намалихме на 1 шишенце през нощта. През другото време е на гърда.

# 632
  • Мнения: 529
Здравейте момичета Simple Smile Борислава ,дано скоро мине всичко!
Не знам какви режими може да имате ,но си мисля,че е доста рано за тях. Та те са още на по месец ,месец и половина . Аз режими знам и в болницата ми казаха за по напреднали месеци,но всеки сам си знае детето и решава сам за него. Аз ще кажа какво правя аз. Винаги когато е гладно детето ми го храня,било то на 2 часа или на 4 часа или там колкото е. Не следя абсолютно нищо. Първите дни след изписването ми се наложи да отида на лекар по спешност. Докторката като го видя ми каза та това дете е гладно! Та точно тя ми обясни да си го храня когато е гладно и да не гледам никакви часове и други неща. Не знам до колко е права,но аз прилагам казаното от нея и мисля,че нещата са Ок.
Относно вземането на кръв от детето... само в болницата няколко пъти му взеха и то само от петата. Уред за жълтеница и при нас имаше и го тестваха докато бяхме в болницата.
Като ви чета ,как спят децата ви и не може да ги събудите малко ви завиждам. Моето още не спи!( кое време стана вече 😣) А да не говорим ,че и дори да е заспало постоянно се буди от глад . 5 седмица е и е надал кило и 100-200 някъде от как се е родил. При нас идва също акушерка вкъщи и тя го наблюдава .
Аз мисля да се водя по детето,когато се налага друго бих го направила, в останалите случаи то си казва кога и как . Сори за дългия пост и добро утро на неспящите мами 🌞

# 633
  • Мнения: 988
Добро утро и от нас.На мен ми обясниха,че трябва да има 2 часа и половина минимум между храненията,за да се разгради кърмата,ако е на хумана е на 3 часа минимум.Тоест,ако не е минало това време храната не се е разградила и коликите стават по-силни.

# 634
  • Мнения: 5 563
Добро утро и от мен. Така като гледам на всеки различно са казали. На мен ми казаха да го храня минимум на 2 часа.

# 635
  • София
  • Мнения: 4 011
Обаче, ако сега суче 2 минути и заспи ще се събуди след час примерно. После ще суче 15 минути и ще спи 4 часа. Сигурно и времето за разграждане би било различно...Поне по моята логика...

# 636
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен. При мен в болницата обясняваха за режим през 2,30-3ч. До колко го спазваме е друга тема. Принципно имаме такъв интервал между храненето, но понякога малката суче ок.10 мин. и заспи. Съответно се събужда и по-рано гладна. Иначе тя като цяло повече от 20-30 мин. не хапва. Сънят  и се получава през деня сравнително добре и през нощта като се буди между 3 и 4 часа за храна.

# 637
  • Мнения: 988
Може би това е разликата,аз не го оставям да яде само 2-3 минути.Давам му минимум 30 минути обикновенно и толкова започна да яде сега,че преди го хранех по 1 час,защото половината време го будех.Сега поне за ядене е по-лесно да го събудя.Е има си и дни в които го будя по-трудно,но са значително по-малко.

# 638
  • Мнения: 95
Кърмене на поискване означава и когато майката поиска, не само бебето Wink разбира се, че малко и сънено бебе ще го будиш за хранене.
Дами, има страхотна тема за кърменето! Според мен, ако имате чуденки минете да прочетете поне статиите от първата страница и ако се налага да се консултирате там Simple Smile вече ако съвсем се чудите - има и консултанти за кърмене и са много полезни! По-добре да се посъветвате отколкото от тъпи грешки да спрете да кърмите по-рано и без нужда (като мен с каката Sad тогава кърмих само до 6м. Сега съм се заканила да изкарам повече)

Последна редакция: нд, 16 юни 2019, 10:25 от new leaf

# 639
  • Мнения: 988
Не знам защо,ама си мисля,че като му мине жълтеницата ще ми търси през 5 минути и какво ще го правя като му се усилят коликите не знам.

# 640
  • София
  • Мнения: 4 011
На мен в болницата ми казаха да не го държа повече от 10 минути. После започвал да си джвака просто и каквото изяде за 10 мин това било.

# 641
  • Мнения: 988
На мен кака ми ми го каза това,но си се придържам към 30-те минути и понякога чак към края го усещам да яде по-хубаво...Явно както за всичко не се отнася за всички бебета.Моето мнение е,че всеки трябва да си прецени детето и да реши кое за него е най-добрия вариант,че всяко правило има и изключение.За някои бебета режима не би бил вариант,10 минути хранене също,за други на поискване не би било вариант. Макар че,ако е на поискване и от майката май е най-добрия вариант,но аз мислех,че е само бебето като си търси.Като му мине жълтеницата смятам да пробвам,но за момента ми е важно да яде повече за да пълни памперсите.Не знам защо,ама на 7 хранения нещо беше спрял да ака.Сега почна да си похапва пак и си ги пълни.Имам един кантар тук и му меря памперсите,около 150 грама станаха пак,че преди бяха по 80-90

# 642
  • София
  • Мнения: 856
Е те тва да меря памперсите не се бях сетила 😋
На моя запечко от вчера му давам чай Блевит Л. Още резултат няма 😕 Но явно мн му харесва на вкус, щот 50 мл ги цмоква на екс. Но на 33 градуса не бих му спряла течностите. Което ми напомня за режимите: ако детето е жадно, то пак иска цица. Вие на 3 часа ли пиете вода?

# 643
  • Мнения: 5 563
Ние днес бяхме на педиатър, пъпчето му изпъкна и очето му започна да сълзи. Ами.. пъпчето, както предположих, е от коликите и от плач - сложихме му лепенка и ще наблюдаваме да не стане херния, от което много ме е страх. Сълзенето на очето - конюнктивит. Направо вече не знам какво да кажа, да мине всичко това + коликите веднъж за винаги и да съм спокойна и аз.

# 644
  • Мнения: 2 836
Момичета,
При естествено родилите мами - лохиите към 30тия ден поспряха ли ви?
Нормално ли е пак да има леко кръв, а не жълто - бяло зацапване към 30ти ден и ако продължат повече от 40 дни дали е проблемно🙄
Че съм на преглед чак след 2 седмици

Общи условия

Активация на акаунт