В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!

  • 33 504
  • 726
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 988
И аз да питам тези,които кърмят и са на режим.Намалихте ли храненията като станаха на 6 седмици?Моя стана на 7 седмици и сега се престраших да му сменя режима на 6 хранения и не знам дали ще му свикне,че преди на последните 3 хранения само ми дремеше.Още е малко жълтичък,но му мина жълтеницата почти,чудех се дали да го сменя,но по-добре да яде едно хранене по-малко,но да яде,отколкото последните 3 да хапва по малко.Свикнаха ли вашите бебоци с новите режими и след колко време,че на моя усещам,че му е тегаво сега с едно хранене по-малко.Събужда се по-рано и търси ядене,гледам да го добутам колкото се може до нужния час,ама не успявам някак...буди се и плаче и му давам за да не плаче много.

# 616
  • Мнения: 164
Защо се тормозиш - и теб и детето - с режим? Някой ден ще яде повече, друг по-малко...в различен час...има периоди със "скок в растежа"
Ще ти стане много по-лесен живота, ако спреш да броиш храненията и гледаш часовника Blush

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Опитах на режим на 3 часа, с пауза нощем, понеже педиатърът каза, че наддава прекалено много. Обаче горката още на втория час плачеше неутешимо от глад и вече не пазя режим. Когато поиска, обикновено след 2-2,5 часа, тогава й давам. Нощем ако се събуди я кърмя, ако не - на сутринта. Даже вече спрях и да следя по колко време суче, а преди броях всяка минута. 😁

# 618
  • Мнения: 988
Всеки има право на избор.И моя беше да си слушам лекарите...Не знам как е при вас,но няколко пъти казах,че е с жълтеница(по-тежка) и много спи.Сега е свикнал с предишния режим и става по някога  за часовете,които са били преди.Ама това въобще не значи,че ще стане за ядене.И тая простотия,че като е гладен ще стане не ми я обяснявайте,че има бебета,които не стават и се налага да ги вкарат в болница,а нямам намерение да му застраша живота,за да си улесня моя.И друг ми беше въпроса,но както винаги получаваш само акъл да правиш обратното на това,което си прецениш,че е най-доброто в твоя случай.

# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Всеки има право на избор.И моя беше да си слушам лекарите...Не знам как е при вас,но няколко пъти казах,че е с жълтеница(по-тежка) и много спи.Сега е свикнал с предишния режим и става по някога  за часовете,които са били преди.Ама това въобще не значи,че ще стане за ядене.И тая простотия,че като е гладен ще стане не ми я обяснявайте,че има бебета,които не стават и се налага да ги вкарат в болница,а нямам намерение да му застраша живота,за да си улесня моя.И друг ми беше въпроса,но както винаги получаваш само акъл да правиш обратното на това,което си прецениш,че е най-доброто в твоя случай.

Borislavabgmamma, надявам се, че не съм те засегнала със своя коментар. Понеже пита кърмещите мами на режим ли са и аз споделих своя скромен опит (първо бебе, едва на 44 дена, без физ. жълтеница). Освен това каза, че се събужда по-рано и търси ядене, а това беше и при мен, докато не минах на поискване. Всяко бебе е различно, някои не се будят с часове, други още преди втория час са озверели от глад. 😬
Предполагам, че няма правилно и грешно, а е въпрос на избор на всяка майка. Важното е спокойствие да има. 😀

# 620
  • Мнения: 179
Борислава, аз се опитвам да мина на поискване, понеже детето започна да будува повече и да се буди само. Можеш вече спокойно да махнеш едното ядене, ако се буди детето, разбира се, че ще го нахраниш. При мен моята се будеше вюесто в 3 към 4:30 което малко после обърква графика и така постепенно започнах да си я чакам да се събуди и постепенно минахме на поискване, а то много се различава от графика. Например снощи яде в 22 след като не стана за ядене в 1 аз я взех в 2 (без да я будя) беше си гладна, нищо че не беше се събудила сама. После се размрънка в 5 и после в 7. В 10 станахме да ядвм и ето я сега (12) пак яде дремейки. Хубаво е да има режим, ама е трудно. Вечерно време започвам да си мисля, че не е ревала толкова от коликите, колкото от глад, че нали вечерно време намалява кърмата и 15 на едната 15 на другата не значи точно количество кърма, а и състава не е като на АМ, абе това кърмене си е голяма философия..

# 621
  • Мнения: 164
В твоя пост питаше как да го храниш по-малко, а не повече...т.е. не ставаше въпрос за бебе, което не се буди и е недохранено и в този смисъл те посъветвах да не се тормозиш ако яде 7 пъти вместо 6.
Сметнах колко пъти яде моето:
4:30ч
8:30ч
12-12:30
15:30
19ч
9:30-23ч -2 кърмения , та не знам за 1 дълго ли да ги броя или 2, факт - тогава яде и от 2те гърди, иначе 1 стига и редувам. Явно се зарежда с храна преди дългия сън от 5 -5:30 часа.
Това бяха храненията вчера,  но плюс/минус половин час да варират.
Надявам се това да ти помогне, макар че точно на въпроса "как постигнахте този режим" не мога да отговоря,  защото бебето си го направи само.
Успех

# 622
  • Мнения: 988
Не съм се засегнала,просто въпроса ми беше дали като са на режим са свикнали при смяната.Че  няма да го оставя да реве,защото е станал по-рано е ясно.Просто става рядко по-рано,в повечето случаи все още го будя.Запопна вечер да става бая по-рано онзи ден стана в 4 да яде,хапна 5 минути и заспа и ми се наложи да го будя на няколко пъти за да си дояде и от там целия ден графика не беше на време.Вчера стана в 4,стори ми се,че не става от глад,оригнах го и заспа,в 5 същата работа и в 6:30 си стана за ядене.Ама от коликите ли ми се разваля цялата система не знам...мисля,че докато му мине напълно жълтеницата е най-добре да е на режим.След това предполагам ще запомни кога се яде и ще си става сам,което и сега прави по някога.Но просто на тоя съвет "минете на поискване"много се дразня,че много хора ми го казват,а никой не го познава като мен и не знае какво мъчение е да го събудя да яде в повечето случаи.Ако не го будя най-вероятно ще яде по 4 пъти на ден,а ми се струва малко...е ще има дни в които ще става и да яде като луд,ама 1 ден за сметка на 10 няма логика.Всички ми го дават тоя съвет,защото при повечето бебета жълтеницата си минава в болницата и рядко да се налага да ги будят с часове.Иначе от 2 дни е на 6 хранения и започна да си ходи поне отново на тоалетна,че преди това ходеше по 1 път на ден.Сега пак почна по 3-4 пъти да ходи.

# 623
  • София
  • Мнения: 4 011
На мен доктора ми каза, че е много рано да искам да направя режим, това се получава от самосебе си. Така ми се получи и с първото дете. Сега ми е просто невъзможно. Всеки ден се храним в различни часове. Може би след месец два ще си направи режима, както направи и батко му. Даже не знам по колко пъти яде...Преди с баткото много следях и броих и гледах минутки..., обаче сега съвсем съм го дала през просото. Ревне ли -  давам и не разсъждавам. Вероятно не е най-правилното решение, но нямам време да настоявам за режим...
Казали са си го хората...горките втори деца хаха.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 15:44 от ditmade

# 624
  • Мнения: 5 563
Аз кърмя на поискване. Малкият се роди 2500г и от болницата настояваха да е на 3часов режим, обаче той не издържаше 3 часа, разбира се. След като се прибрахме минахме на поискване. В началото ядеше много често и сега започна да си прави паузата от 2.5 - 3 часа. През нощта яде на 4-4.5, но си го имаме нощното хранене. Примерно снощи го изкъпах и го нахраних в 20.30, спа спокойно до 1, тогава пак яде, после в 4, в 6 му дадох да сукне малко ,за да се успокои заради коликите и вече в 8 си яде нормално. Хранения не броя, колкото и когато иска винаги му давам, но не го събуждам. За сметка на това го тегля веднъж или два пъти в седмицата вкъщи дали наддава и как върви. За 1 месец и 1 седмица и качил почти 2 килограма - в момента е 4330г. Режимът той сам ще си го направи, смятам.

# 625
  • София
  • Мнения: 5 737
borislavabgmamma доктор ли провери, че има жълтеница още? На колко е бебето? Да не би да му трябва някаква допълнителна помощ за жълтеницата. Да го напечат на лампа. Струва ми се че прекалено дълго я карате жълтеницата и може би трябва да направиш консултация с доктор по въпроса.

# 626
  • Мнения: 988
Те в болницата го пекаха няколко пъти.Ама и на мен ми се струва,че още веднъж,два пъти ще е добре,питах педиатърката и е твърдо против,щяла да му мине от самосебе си.Сега почнахме на 2 седмици прегледи и не сме ходили от 1 до нея,та ще видим какво е положението,но още си е поспалив и е леко жълтичък.В болницата не знам как са го хранили,че бях секцио и на 3-ти ден ми го дадоха аз да си го храня,а то беше невъзможно да го събудиш,съмнявам се там да са се занимавали да го будят по 1 час минимум само него.Викаха ми "щипни го по нослето или ушето и ще стане" все едно ми говореха за някое друго бебе.
П.п. тези пъпчиците от жълтеницата веднага ли минават като мине му мине?Мисля докато навърши 2 месеца,ако не му е минала да отидем до някоя лаборатория и да видим как му е билирубина,че на изписването му беше към 240

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 17:34 от borislavabgmamma

# 627
  • София
  • Мнения: 856
Мисля докато навърши 2 месеца,ако не му е минала да отидем до някоя лаборатория и да видим как му е билирубина
Само за инфо: венозна кръв На деца под 3 г. не взимат в обикновените лаб. 200% За Цибалаб. Ще трябва да му вземат кръв в Педиатрията, Tokуда
Също така толкова големи бебета не Се пекат. Само първите дни може. То затова такива апарати има в неонатологиите.
Без Да те плаша, но ако не минава жълтеницата, поискай направление за специалист За ехо на черен дроб и жлъчка.
Също така понякога изписват сироп фенобарбитал АКо жълтеницата е тежка и продължителна.
И разбира се форумите Не сме лекари На бебето 😁така че щом твоят лекар е спокоен значи вс е ОК 🍀

# 628
  • Мнения: 988
Ами то си личи,че му минава,но все още си я има.Поизбелял е доста.То и на мен не ми се иска да му взимат кръв,че ръчичката му беше ужас миналия път.Сега ще видим другата седмица как е положението и ще го мислим.Аз се ориентирам по склерите,че му избеляха почти.А лекарката каза,че колкото повече ака,толко по-бързо ще му мине.Именно за това и му намалих храненията,че започна да яде по много малко последните 3 хранения и да ака по 1 път на ден.Реших да пробвам,дали с едно хранене по-малко ще си яде и взе,че стана.Пак си пълни памперсите...Ще видим другата седмица какво е положението с тая жълтеница.
П.п.Не знам,но все си мисля,че може би му минава по-бавно,защото искахме да го извадим с половин месец по-рано,но и при преносени бебета се случва и всичко си е наред.Не го знам дали се събужда чат-пат,защото му минава или от коликите...

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 20:41 от borislavabgmamma

# 629
  • Мнения: 47
Здравейте, аз съм от юнски мами,но и вас ви чета. Относно жълтеницта, на сина ми му мина на 3 тия месец. Ходихме в Токуда да го следят дали намалява. Там го мерят без да взимат кръв - имат специално уред с който мерят на гърдичките без да причинява дисконфорт на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт