"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 43

  • 33 652
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 128
Бихте ли ми помогнали малко, на 09.05/16ден/ имах засечена овулация, кога да очаквам М при  продължителност 27 28 дни?
Зависи от лутеалната фаза, но ако приемем идеалния случай, в който тя е 14дни - на 23 може да очакваш. И все пак при всеки е различна. Ако питаш кога да правиш тест за Б, на 24 за по-сигурно 🙂

При лутеална фаза 14 дни, потребителката очаква менструация на 24.05. Лутеалната фаза започва в деня след О, а следващата менструация започва в деня след приключването й. Тоест при ЛФ 14 дни, менструация се очаква на 15ти ден след О. Уточнявам, защото много потребителки се объркват с изчисленията и оттам и закъснението в голяма част случаите не е изчислено правилно.

Гал, ако правилно си изчислила О и този ти цикъл отново е 27-28 дневен, значи ЛФ при те е малко по-къса от 14 дни. Аз горното го написах, тъй като ЛФ при повечето жени е 14 дневна и се приема за средна стойност.
.

Благодаря, надявам се да не идва М въобще.. Simple Smile

# 346
  • София
  • Мнения: 10 642
7 години учене... неще да е било правопис.
Пишеш го като симптом, ама после пък никъде не си го написала, че е такъв?!?!

# 347
  • Мнения: 2 516
Nandin, затова ѝ отговорих на fede, че заради такива объркващи описания + фактора самовнушение (който и аз имам чат-пат 😂) много момичета задават глупави въпроси....пък и после : „Ама, много момичета във форума са имали симптоми на 5тия ден,след овулацията” (която понякога не е и доказана).
Аз пък се моля да нямам никакви „екстри”, когато забременея (дано да е скоро).
И един съвет от мен, нищо, че не съм кой знае колко веща, т.к. общо имам 5,6 месеца опити...не се вглеждайте в нищо. Много по-спокойно минават месеците и по-малко е разочарованието от идващия нов цикъл. И изчакайте поне денят, в който трябва да ви дойде, за да правите тест. Пазете си психиката!

# 348
  • София
  • Мнения: 10 642
BornToBeHappy, на теб и на всички останали пожелавам скоро да се похвалите и да имате бременност като моята, без никакви симптоми и неразположения. А после и бебета като моето, кротко, без колики и без кой знае какви драми при зъбоникнене ❤

# 349
  • Мнения: 377
Ех, каво хубаво пожелание,  Надин!  Дай боже!!!

# 350
  • Мнения: 27
На някой случвало ли му се е?

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 20:23 от AnMary

# 351
  • Наблизо
  • Мнения: 6 145
Изглежда удавен,но чертата е бяла - не розова.Отрицателен е.

# 352
  • MT
  • Мнения: 538
Изглежда удавен,но чертата е бяла - не розова.Отрицателен е.

Извинявам се, но щях да умра от смях, заради началото на коментара ти... Grinning

И за мен е отрицателен теста, втората черта не е оцветена в розово.

# 353
  • Мнения: 269
Последната ми менструация е на 20.04 с продължителност 2 дни, много слаба, закъснява ми с 2 дни, нямам болки в корема, направих тест и прикачвам снимка, на моменти ми се струва отрицателен, на моменти ми се струва че има черта много бледа, ама май си въобразявам

# 354
  • Мнения: 5
Здравейте на всички! Закъснява ми с 3 дни, имам болки в гърдите  и днес реших да си направя тест , че дори и два и се показа ето това. Знам, че ще ме извади очите, но вие какво мислите?

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 20:14 от teadox

# 355
  • Мнения: 2 516
Здравейте на всички! Закъснява ми с 3 дни, имам болки в гърдите  и днес реших да си направя тест , че дори и два и се показа ето това. Знам, че ще ме извади очите, но вие какво мислите?
Ние мислим, че и на нас ще ни избоде очите. Simple Smile Честито и лека бременност.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 854
Здравейте на всички! Закъснява ми с 3 дни, имам болки в гърдите  и днес реших да си направя тест , че дори и два и се показа ето това. Знам, че ще ме извади очите, но вие какво мислите?
Честито и леко бременеене Simple Smile

# 357
  • Мнения: 269
Момичета писах по горе, имам 2 дни закъснение, правих тест, отрицателен уж, и часове по - късно видях крива линия до тестовата помислих че има нещо, но се надра теста малко. Кажете мнение

# 358
  • Мнения: 6 343
 Принципно чертичките след оказаното време за отчитане се считат за изпарителни и невалидни, но все пак ако не ти дойде до 2 дена, повтори теста със първа сутрешна урина.  Peace
   

# 359
  • София
  • Мнения: 10 642
Последната ми менструация е на 20.04 с продължителност 2 дни, много слаба, закъснява ми с 2 дни, нямам болки в корема, направих тест и прикачвам снимка, на моменти ми се струва отрицателен, на моменти ми се струва че има черта много бледа, ама май си въобразявам
Теста е абсолютно отрицателен

Общи условия

Активация на акаунт