Епилепсия - ТЕМА 26

  • 47 777
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Сугирна ли сте? От Германия ли си взехте? А дали може от Гърция или Румъния и рецепатата оригинал ли трябва да е?
Сигурен съм. Купиха ми две кутии от Австрия, а аз си купих от Германия преди 2 седмици.

# 76
  • Мнения: 43
Сугирна ли сте? От Германия ли си взехте? А дали може от Гърция или Румъния и рецепатата оригинал ли трябва да е?
Сигурен съм. Купиха ми две кутии от Австрия, а аз си купих от Германия преди 2 седмици.

Благодаря Ви!

# 77
  • София
  • Мнения: 307
Сугирна ли сте? От Германия ли си взехте? А дали може от Гърция или Румъния и рецепатата оригинал ли трябва да е?
Сигурен съм. Купиха ми две кутии от Австрия, а аз си купих от Германия преди 2 седмици.

За българска рецепта ли говорите?

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 170
За българска рецепта ли говорите?

Да, едната е написана и подпечатана от проф.Иванов тук в МЦ Юник, а втората от личния лекар, която преписа написаното от него на нейна рецепта.

# 79
  • София
  • Мнения: 307
За българска рецепта ли говорите?

Да, едната е написана и подпечатана от проф.Иванов тук в МЦ Юник, а втората от личния лекар, която преписа написаното от него на нейна рецепта.
Много ви благодаря! Можете ли да кажете какво пише на рецептата? Нямате ли проблем в чуждестранната аптека с българска рецепта?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Много ви благодаря! Можете ли да кажете какво пише на рецептата? Нямате ли проблем в чуждестранната аптека с българска рецепта?

Няма проблем - рецептата е рецепта и се пише на универсален език. Само ако има някакви пояснения трябва да са на английски примерно. Важно е да има печати.
Примерно от Австрия взимах няколко пъти Ривотрил с бяла рецепта без проблеми, а в Германия за Фризиум искат зелена (жълта при тях) рецепта.

Довечера ще ви напиша какво пише в рецептата, тъй като не ми е под ръка.

# 81
  • Мнения: 43
Давали ли сте олио от канабис, заедно с другите лекарства на децата си? Как им се отразява? Искам да ми донесат от Англия, но на летището, дали ще ги конфискуват, имате ли някаква идея? Съвети приемам всякакви, ако го пратят по пощата, как стоят нещата?

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Давали ли сте олио от канабис, заедно с другите лекарства на децата си? Как им се отразява? Искам да ми донесат от Англия, но на летището, дали ще ги конфискуват, имате ли някаква идея? Съвети приемам всякакви, ако го пратят по пощата, как стоят нещата?
Аз не съм, но се интересувах наскоро. Взех мнение от двама доктори и единия каза, че малко е противоречиво и няма достатъчно изследвания, за да може да се направи извод при какви епилепсии работи и при какви не. А другия каза, че са имали случай на детете влезло в статус, което трудно са извадили от него след употреба на капки, но без да уточни дали са му били спрени другите медикаменти. Също сподели и за случай на подобрение, което за докторите не е съществувало, но за родителите е имало. Така че не го отхвърлят, но и не могат още да го препоръчат.
Поне това имам като инфо аз и аз се интересувам, тъй като сина ми вече 1 година е с почти ежедневни пристъпи и нещата не отиват на добре.

# 83
  • Мнения: 1 977
А защо купувате Диазепам от чужбина? По- добър ли е от нашия?

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 170
А защо купувате Диазепам от чужбина? По- добър ли е от нашия?
Къде в българия продават свещичките с Дизаепам? Има само на ампули.

# 85
  • Мнения: 1 977
lbpd, в аптека Ерудита на нас ни ги приготвиха преди време. Имат сайт с телефони. Ако искаш, обади се и ще ти обяснят какво им трябва. Даже не се наложи да ходим до София. По куриер им изпратих таблетките и те ми пратиха обратно свещичките.
Ето линк към сайта им http://eruditabg.com/?pid=8
Твоето детенце подобри ли се?

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 170
lbpd, в аптека Ерудита на нас ни ги приготвиха преди време. Имат сайт с телефони. Ако искаш, обади се и ще ти обяснят какво им трябва. Даже не се наложи да ходим до София. По куриер им изпратих таблетките и те ми пратиха обратно свещичките.
Ето линк към сайта им http://eruditabg.com/?pid=8
Твоето детенце подобри ли се?
Предпочитам готово заводски направена доза, честно казано и за това от там ги купих. Ходенето така или иначе е служебно, така че не е проблем да купувам лекарства от там, когато ми потрябват. За това и се запасих с Ривотрил, но пък го спряхме.
Иначе първо се влоши брутално с по 3-4 тежки пристъпа ежедневно и от както е на Ламиктал има много бавно подобрение и стига до 4-5 дни без пристъпи. Като цяло не е много добре - работна памет никаква, съсредоточаване почти никакво, нервен. Понаучи се да чете, ама не винаги осмисля текста. Фонемния анализ му куца много. Абе трудно е още.
Сега спираме Депакин-а и ако му спрат пристъпите ще се намалят и другите антиконвулсанти, тъй като го натискат много и е трудно с училище.

# 87
  • Мнения: 1 977
lbpd, по отношение на поведение и нервност защо не направите една консултация с д-р Пискова. Тя е специалист и по развитийна и поведенческа детска неврология. Може да препоръча нещо. Вероятно лекарствата го правят такъв, но пък тя би могла да даде някакъв съвет.
При всеки гърч ли слагате Диазепам?

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 170
lbpd, по отношение на поведение и нервност защо не направите една консултация с д-р Пискова. Тя е специалист и по развитийна и поведенческа детска неврология. Може да препоръча нещо. Вероятно лекарствата го правят такъв, но пък тя би могла да даде някакъв съвет.
При всеки гърч ли слагате Диазепам?
Може ли да ми дадеш някакви координати на Пискова?
До сега не се е налагало да слагаме, тъй като излиза сам в рамките на 5 мин, но понякога спира да диша и е гадно. Взех от тези готовите свещички за всеки случай, че и в училище правеше пристъпи и не винаги успявам да стигна за 2-3 мин, а ако се падне някой тежък да могат да реагират.

# 89
  • Мнения: 1 977
lbpd, ето линк http://zdravencatalog.com/doctor-yordanka-piskova-detski-nevrolog/
Най- долу са координатите и времето, в което записва часове. Тя е много добър специалист. Дано да даде някаква насока, за да се подобри положението.
Не знам тук ли бях чела, че в някои държави продавали лекарство под формата на спрей, и е достатъчно само да се намаже някакво количество при гърч, но може и да пиша глупости. Дано, ако е било тук, се включи човекът, който го беше споделил, с информация.
Ти беше споменал, че ще купувате онази гривна Емпатика? Доволен ли си от нея, или се отказа да я вземаш?

Общи условия

Активация на акаунт