RYANAIR -15

  • 38 138
  • 765
  •   1
Отговори
# 450
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Здравейте, за първи път ще пътуваме с Ryanair, през ноември до Милано. Изчетох темата от началото, но не ми се изясни как пътува дете на 7год. Попаднах на различна информация - някъде пише, че за някои полети има безплатни билети, на други места прочетох, че се купува нормален билет, но когато започна да правя заявката, ми го таксува като възрастен, + 6 Евро за запазено място (доколкото разбирам, за да е до мен, а да не го сложат някъде сам). Как мога да разбера, дали има безплатни места за деца или такива на по-ниска цена в конкретния полет? Много се надявам някой запознат да се включи Simple Smile

# 451
  • Мнения: 19 057
Купувате му билет в категорията 2-11 г.
Безплатно е запазването на мястото, което е до твоето.

# 452
  • Мнения: 4 464
Няма безплатни билети (освен ако не ползваш някои трикове). Билетите за деца са на цена като за възрастни.
Запазено място се плаща отделно от билета, и за дете е безплатно, но пък е задължително да се плати място за възрастен, така че пак те цакат.

# 453
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Много ви благодаря за бързите отговори 🤗. Трикове не знам, но поне вече съм наясно и ще мога да запазвам, че детето си е пожелало пътуване със самолет като подарък за рождения ден ☺️

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 68
Може ли в ръчен багаж електрическа четка за зъби, електрическа самобръсначка, 3 кутии цигари?

# 455
# 456
  • Мнения: 506
Здравейте, бях питала преди време, но не получих отговор.
Купила съм си 10 кг регистрирана чанта към билета. Важат ли за регистрирания багаж размерите, или се мерят само килограмите. Куфарът ми е 60/40/25 см. (меря с колелцата) и малко надвишава техните изисквания. Благодаря предварително за отговора.

# 457
  • Мнения: 4 808
Здравейте, бях питала преди време, но не получих отговор.
Купила съм си 10 кг регистрирана чанта към билета. Важат ли за регистрирания багаж размерите, или се мерят само килограмите. Куфарът ми е 60/40/25 см. (меря с колелцата) и малко надвишава техните изисквания. Благодаря предварително за отговора.
55/40/20 са допустимите размери на багажа, ако не ме лъже паметта. Обикновено гледат на око и ако багажът не е видимо по-голям, няма проблеми, но винаги съществува риск да ви накарат да го сложите в мярката. Аз не бих рискувала, глобата е 25 евро на посока, с тези пари ще си купя два куфара. Но всеки си преценява дали да поеме риска.

# 458
  • София
  • Мнения: 3 180
Когато купувате билетите и избирате багажа си пише:

"10 кг регистрирана чанта и 1 малка чанта

Малка чанта на борда (40 x 20 x 25 см)
Регистрирана е чанта от 10 кг (55 x 40 x 20 см)
Трябва да се остави на гишето за регистрация преди проверката за сигурност"

Друг е въпросът дали се следи стриктно размера на гишето за чекиране. Спазвайте правилата!

# 459
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Да допълня горното, ако на гишето не огледат големината на малката чанта, то има вероятност да я проверят на гейта преди качване и да се наложи плащане и оставяне в багажното отделение. В Нюрнберг го видях и само преди седмица на друго германско летище. Пътничката опита да вдига скандали, но накрая плати и остави "малката" чанта да я качат в багажното, а си взе в една торбичка ценните вещи. Така че, спазвайте правилата и няма да има излишни ядове.

# 460
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 496
Здравейте, бях питала преди време, но не получих отговор.
Купила съм си 10 кг регистрирана чанта към билета. Важат ли за регистрирания багаж размерите, или се мерят само килограмите. Куфарът ми е 60/40/25 см. (меря с колелцата) и малко надвишава техните изисквания. Благодаря предварително за отговора.
Нали става въпрос за регистриран багаж, а не за ръчен багаж 10 кг. с платено приорити.
Посочените размери са само за куфарът, който взимаш на борда на самолета.
За чекираният не важат

# 461
  • София
  • Мнения: 16 175
Сигурна ли си, че не важат за регистрирания багаж?
Ако не си - не подвеждай хората.
Миналия месец пътувах, пристигнах по-рано на Т2 и нарочно гледах как приемат регистрирания багаж.
Ами спазваха си размери и кг. Мятаха го на кантара и го пооглеждаха.

# 462
  • Мнения: 4 808
Здравейте, бях питала преди време, но не получих отговор.
Купила съм си 10 кг регистрирана чанта към билета. Важат ли за регистрирания багаж размерите, или се мерят само килограмите. Куфарът ми е 60/40/25 см. (меря с колелцата) и малко надвишава техните изисквания. Благодаря предварително за отговора.
Нали става въпрос за регистриран багаж, а не за ръчен багаж 10 кг. с платено приорити.
Посочените размери са само за куфарът, който взимаш на борда на самолета.
За чекираният не важат
След като има посочени размери и килограми в сайта, значи важат. При багажа всичко трябва да се изчисли много точно, самолетът не трябва да излети със свръхтегло, защото това създава опасности, изчислява се тегло на багажа, на зареденото гориво, всичко...

# 463
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 496
Моя е грешката. Сега проверих, наистина има размери на 10 кг. регистриран багаж.

# 464
  • Мнения: 506
Благодаря на всички за отговорите. Май няма да рискувам, че в София може и да мина, но на връщане ако се заядат...

Общи условия

Активация на акаунт