Професионални серии за коса 126

  • 52 711
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
По принцип съм чела, че не е нужен шампоан, защото в боята имало измиващи вещества. Обаче аз винаги използвам шампоан, защото иначе не мисля, че боята се отмива добре. Пробвала съм и после пръстите ми стават черни.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 271
Момичета, като си боядисате косата - за тези които го правят в къщи, после като измиете с вода да падне боята , слагатате ли шампоан или не?

Принципно добрите колористи твърдят, че измиването с шампоан след отмиване на боята не е добре да се прави, защото така се отмиват пигментите от косъма, вместо да им се даде възможност да се вградят добре в нея. Затова би трябвало да се използва само хидратираща маска, терапия, ампула. Във всички бои има измиващо средство. Колористите на Джойко, например не използват шампоан, а боите им са много хубави наистина.
Аз, обаче понеже на всяко боядисване слагам малко масло по скалпа за да не го дразня от оксиданта и защото здравето на скалпа е много важно, не мога да мина без да шампонирам. Но, аз понеже се боядисвам в домашни условия /всъщност боята ми я слага фризъор, но аз се прибирам у нас и продължавам с процедурите в къщи/ реално не мия веднага косата, защото преседявам доста време с втората стъпка на Олаплекс - поне 7-8 часа, а често и преспивам с нея. Затова реално мия косата най-малко 8 часа след изплакване на боята.


Здравейте, наскоро си купих по препоръка на фризьор тази преса за изправяне с ултразвук и инфред.
С тънка коса а кичури съм и от както я използвам, чувствам косата си доста по жива. Разбрах, че с нея, могат да се правят различни терапии. Интересувам се някои друг, ако я има или я е ползвал, би ли ми казал какви от кои ампули е доволен за възстановяване

Би ли написала коя марка е тази преса. Аз имам терепавтична преса за коса с инфраред и ултразвук, но тя е не нагрява и е точно за терапии. Целта й е да намали размера на молекулите на продукта за да проникнат по-добре в косъма.


Здравейте!❤️Нова съм във форума и Ви чета с интерес!
Но не мога да разбера как действа Термично мляко Kerastase Ciment Thermique?
И по точно дали трябва да го слагам на всяко изправяне на косата?
Измивам косата, нанасям по дължинините. И мога ли да изчакам да изсъхне без сешоар? И след като изсъхне да се изправя с преса? И на следващия ден, когато се изправям трябва ли да слагам отново от продукта? Аз си мия косата на всеки трети /четвърти ден.
Извинявам се за дългия пост и искрено благодаря за отговора!

Термозащитите аз условно деля на два вида - такива, които се нанасят на суха коса и такива, които се нанасят на мокра коса. Ако изправяш веднага след изсушаване може да нанесеш само на мокра коса, например термото Цимент Термик. Но ако изправяш в друг ден от изсушаването или отново изправяш, а косата ти е тънка, цъфти или е склонна да се начупва - задължително използвай и термозащита, която се нанася на суха коса, непосредствено преди преса/маша. Има добри на Алтерна, на Секси Хеар, на Напура. На Напура може и на суха и на мокра коса да се нанася.


Скрит текст:
Здравейте, мацки! Предстои ми бояфисване на косата и мисля да си взема доза Колорплекс и ампула на Лалга. Посъветвайте ме кое кога да използвам (преди/по време/след боя)

Ако имаш предвид ампулата на Лалга за защита при боядисване и Колърплекс - действията им се припокриват. Вече има доста продукти за защита по време на боядисване, трябва да решиш кое ще ползваш.
Аз ползвам Олаплекс по време на боя, но след това задължително провя още една терапия. В твоя случай, ако ми позволиш да те посъветвам, бих постъпила по следния начин:
1. Измиването преди боядисване: Независимо дали се боядисва само корен, матира се, или се освежава целия цвят измиването да стане с добър протеинов шампоан, последвано от протеинова маска. Дори косата да е преситена от протеин, пак е добре да се насложи преди боя, особено ако се изсветлява 2-3 и повече тона от естествения. В това измиване е добре да се използва маска, която се нанася и по корените или максимално близо до скалпа. Аз бих използвала терапия на Керастаз Фузио Доз - Концентрат Вита Цимент и бустер Денсит, но ако не може е достатъчно и протеинова маска, с която да се постои 20-30 минути.
2. Боядисването. Аз много харесвам Лалга, макар с ампулата за защита при боя да нямам опит, просто защото от повече от 3 години ползвам само Олаплекс. Но са страхотни продукти и съм склонна да им се доверя, пред Корърплекс. Затова аз бих използвала при боядисването тяхната ампула за защита при боя, а измиването след това с силно хидратиращ шампоан и маска, за да се затвори добре кутикулата. Но може и да се измие и с продукти на Лалга - наистина са хубави.
3. Първо измиване след боя. Тъй като е важно да се редува протеин и хидратация за правилното натрупване и огъвкавяване на косъма бих използвала след хидратиращата серия при самото боядисване протеиново измиване или балансирано. Затова ампулата на Лалга за възстановяване след химични процедури е много добър вариант.
Това е моя съвет. Разбипа се, ти можеш да ползваш и Колърплекс при боя и маската на Лалга за следмащото измиване. Можеш и в деня на боядисването да ползваш и двете ампули на Лалга - едната да сложиш в самата боя, а другата да сложиш веднага след като измиеш боята като терапия след боядисването. Варианти има много и все биха били добри, който и да избереш.
За мен правилния подход при боядисването е една от основните ключови стъпки за хубавата коса. Никога не подценявам химическите процедури и винаги стабилно защитавам косата си преди, по време и след боядисване.  И това винаги се отблагодарява.

Пропуснах да пиша, че ще се боядисвам при фризьор и ампулата на Лалга е възстановяваща 😊

Щом е така - използвай Колърплекс при самото боядисване, а след като ти измие фризъора косата да ти нанесе ампулата.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 По темата мненията са различни. Навремето в червения ми период не измивах косата с шампоан след боя. Само балсам,финиши и толкова.
 От много време обаче боядисвам директно върху маслен преуош и с Олаплекс в боята тъй,че и да искам няма как да мина без шампоан. Протокола на Олаплекс е такъв.
  djuliv
 
не ми е позната технологията. Моята терапевтична преса е студена и не става за изправяне.

  diadora1010 Магнолия  Hug ти е дала повече от добри съвети. Ампулата при боядисване на Лалга и аз не съм я ползвала,но възстановяващата е вълшебна.
  Колорплекс в боята при самото боядисване. При него втората стъпка завършва процеса. Боядисваш,измиваш с хидратиращ шампоан или такъв за боядисана коса,нанасяш втората стъпка и постояваш с нея. После само изплакваш и финиши. На следващото миене правиш Лалга ампулата. Миеш с протеинов до балансиран шампоан и нанасяш ампулата. Аз лично слагам шапка за баня,завивам с хавлия и си постоявам поне час.

  Showbeauty Термичен продукт преди всяко третиране на косата. Цимента би те защитил при сушене със сешоар и евентуално изправяне с преса веднага след това. Няма как обаче да разчиташ на него в следващите дни. Не съм опитвала да нанасям някой от термиците на суха коса въпреки,че знам доста момичета,които го правят. Ма така описаната коса бих те посъветвала да пробваш термото на Напура. Във вид на олио е и може да се нанася на суха коса непосредствено преди преса. Друг вариант са Дейли демидж на Кингсли и в твоя случай конкретно еестрийм. Преуош за сухите късащи се дължини също не е излишен,някоя и друга терапийка също...Каза,че ни четеш отдавна тъй,че би следвало да ги знаеш тия неща.
 
 
  
 

# 723
  • Мнения: 142
Това е пресата професионална, закупена чрез фризьор, загрява и много добре заглажда, само с 1 минаване, но се интересувам и от терапия, с ампули, била много подходяща.

# 724
  • Мнения: 282
 bouquetМagnollia, djuliv, prinzesata bouquet Благодарна съм Ви!
А Magnollia и prinzesata чета и следя с изключителен интерес!  Винаги точни и полезни съвети!
Prinzesata прочетох и Вашият блог. Изключително полезен, възхищавам се на труда положен!

# 725
  • Мнения: 126
Здравейте, искам да попитам някой намерил ли е лек срещу омазняване? Косата ми не се боядисва,косъма е тънък->нормален и бързоцъфтящ. От 5г.използвам по-висок клас шампоани, но уви не попаднах на това, от което имам нужда. Използала съм шамп.за нормална коса,за мазна,за обем,за изтощена(преди ми беше станала такава). Като марки съм пробвала: Maroccanoil, Redken, Alterna(лилав), Lalga, Nexxus, Matrix, O'right, Paul Mitchel, Kerastase,Show,Lanza, Lakme, Eprouvage, Ducray. Може и да изпускам някой, но като цяло са това, от които нямаше полза така и иначе.

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 04:15 от Iway

# 726
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Showbeauty с Магнолия сме писали едновременно и като прочетох после много се смях. Все едно съм преписвала от нея  Laughing Hug. Няма как и да е различно...Магнолия е моят гуру в профи козметиката и грижата за косата.  bouquet

 Хайде да ви споделя мнение за Kérastase Resistance Extentioniste Thermique или четвъртия термик на Керастаз. Поръчах го от Белфаер тъй като рибите ми казаха,че не знаят кога ще го заредят,а аз като искам нещо го искам сега  Laughing Embarassed и не съм много склонна да чакам  Joy.
 Стандартната мека туба на термиците-нищо различно като опаковка. Кутия с целофан. Млечно бял крем мааалко по-гъст от Нектар термик. Ароматът е като на маската Extentioniste свеж,цветен,ненатрапчив. Знаете,че не съм голям фен на маската защото ми е малко нито риба нито рак  Laughing,но това кремче определено ми хареса.
 Измих с изглаждащия Епруваж Ш и след него възстановяващата маска за десетина мин. Сложих серумът за връхчета на Ланза и върху него около 3см. Extentioniste/такова количество ползвам от всички термици/.Разнася се много лесно и приятно. Изсуших със сешоара или по-скоро духнах,за да се активира защото косата изсъхна скоростно. Резултатът е мека на допир,но не лигава....бих казала сочна коса  Laughing. Напоследък нектарът ми идва малко тежък и когато го ползвам гледам преди него да мия със сериозни протеини. Циментът пък ми идва малко по-втвърдяващ от колкото обичам. Като действие Extentioniste е най-близък до дисциплин с тая разлика,че тук забелязвам известно уплътняване в повече. На суха коса намачках с две грахчета  Laughing Олаплекс 6 и резултатът много ми хареса. Жива, сочна подредена коса с много чупки и блясък.
 В заключение-хубав летен финиш за коси с жадни краища и страдащи от жегите в момента.

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 07:55 от prinzesata

# 727
  • Мнения: 3 415
Това е пресата професионална, закупена чрез фризьор, загрява и много добре заглажда, само с 1 минаване, но се интересувам и от терапия, с ампули, била много подходяща.
Аз ще ти отговоря лаишки, по друг начин.
Мисля, че пресата е като на моята фризьорка. Винаги след боя ми изправя с нея косата и винаги след нея, дори и на следващо миене мое, вкъщи, косата е много жива. До скоро го отдавах на продуктите, които използва, та си ги накупих. Обаче ефекта не е същия. Логиката ми е, че ние сладаме еднакви продукти, ама фризьорката ми като мине с пресата, "набива" продуктите в косъма, благодарение на пресата и така те са по-ефективни.
За мен живата коса след боя е разковниче в тази преса, тъй като, както казах, аз слагам вкъщи същия шампоан, маска и финиши, които даже не са висок клас, точно като фризьорката ми, но ефекта след пресата е друг.
Ползвай смело пресата, за мен е страхотна!

# 728
  • Мнения: 3 269
Тази преса и изправя косата ли? Без да гори и изтощава, само косата става по-жива?

# 729
  • Мнения: 3 415
Тази преса и изправя косата ли? Без да гори и изтощава, само косата става по-жива?
Изправя, да.
Е, всичко гори косата 😉

# 730
  • Мнения: 282
Ето и едно описание на продукт от мен:
Дълбоко хидратираща маска SHOW Pure Moisture Mask.
Наистина още от кутията, в която е опакована си личи, че е луксозна. А продуктът е в стъклено, тежко бурканче с красив дизайн. Когато се отвори маската,  мирише на силен,  тежък парфюм! Констиненцията е гъста, кремообразна. Малко количество беше нужно, за да  нанеса  по цялата дължина. Когато косата  е мокра е жилава, напоена а краищата са изключително пригладени! След като изсъхна без намесата на сешоар, косата остана пригладена,мека,краищата запечатани.Лелесно прекарвах пръсти през нея. Момичетата с тънки коси могат да почувстват косата си утежнена, но за плътни, жадни коси е идеална! Казано на края, маската върши това, което е по описание.Най-големият и плюс са запечатаните краища и преиглаждането на косата.
https://drive.google.com/file/d/1vh27r-eqKayCc54icfALy2mYj3m2y8V … view?usp=drivesdk

# 731
  • Мнения: 3 315
Здравейте, какво е мнението ви за продуктите на insight? Ще се радвам, ако сте ги ползвали да споделите. 🌼

# 732
  • Мнения: 31 214
Здравейте, какво е мнението ви за продуктите на insight? Ще се радвам, ако сте ги ползвали да споделите. 🌼
Писано е много. Потърси с търсачката.

# 733
  • Варна
  • Мнения: 7 702
djuliv би ли изписала точното наименование на пресата. Нне мога да го разчета от снимката. Ииии... Давайте въпроси за запис за новата тема.

# 734
  • Мнения: 282
Мисля, че това е пресата на djuliv
Upgrade-Infrared Large hair Straightener.

Общи условия

Активация на акаунт