Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 20

  • 20 207
  • 758
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 432
Мажете с лансинох често и стойте гола колкото може повече, наистина помага и мъжете са доволни Grinning. Ако носите подплънки за кърмачки, опитайте без тях докато се оправят зърната, защото спарват и боли повече.

# 391
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Мажете с лансинох често и стойте гола колкото може повече, наистина помага и мъжете са доволни Grinning. Ако носите подплънки за кърмачки, опитайте без тях докато се оправят зърната, защото спарват и боли повече.

И аз съм с две ръце за Лансинох. След кърмене разтривам зърната с малко кърма и мацам обилно Лансиноха, много облекчава. 😀

# 392
  • Мнения: 354
Благодаря за съветите.
Започнах с коластра да мажа (все още нямам кърма) и днес ще се сдобия с крем Лансинох, но дали ще се възстанови възпаленият зачервен участък? Иначе досега мажех с друг крем за зърна на Матернеа.

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 16:13 от Layla_D

# 393
  • Мнения: 907
Здравейте, бебка е на 4 месеца, голям фен съм на баклата, само че четох доста противоречиви мнения за нея. Миналата година не ядох докато бях бременна, само че сега се търкаля една в хладилника, та има ли някой инфо дали може да си хапна еднократно Blush П. С. Бобови култури ям по малко, засега не е имало проблем.

# 394
  • Мнения: 7 776
Няма забранени храни, докато кърмиш. Хапвай смело. Ако в последствие установиш, че бебето е по-нервно и го боли каремчето, чак тогава може да ограничаваш храни с цел да видиш дали те не влияят така 😉

# 395
  • Мнения: 55
Здравейте, можете ли да кажете нещо за високо кръвно?
Бебето ми е на 6 дни и се кърмим, днес цял ден умирам от зверско главоболие. Буквално ми е мътно пред очите. Премерих си кръвното и е 140/90 - никога, дори през бремеността не съм имала високи кръвно

# 396
  • Мнения: 7 776
Предлагам ти да звъннеш тук https://lllbg.org/kontakti/ и да питаш какво може да си вземеш. Но е хубаво да идеш и на лекар, мери го днес през някакъв интервал и ако продължава утре, иди на лекар, че не е шега - инсулти,бъбречна недостатъчност, скоро баща ми така няколко дни го игнорирал и на косъм се размина, не те плаша, но не го игнорирай, че майките сме склонни да се пренебрегваме.
Иначе знам за чай от каркаде и чесън,че уж помагат.

# 397
  • Мнения: 4 432
Ох, моето диваче все едно е забравило да суче...хапе, дъвче, цъка като швейцарски часовник. Предполагам, че е защото има 4 кътника на път, ама чак пък толкова...

# 398
  • Мнения: 296
На моя мъник му изникна първия зъб. И го усещам. Нещо средно между драскаше и захапеане. Засега е търпимо, но сякаш става малко по болезнено с времето. Не мисля, че е нормално, но може и да греша. Външно си изглежда правилно всичко, но явно новото нещо в устата създава някакъв проблем. Съвети?

П.П. За кръвно съм чувала, че и вода с лимон помага, но определено трябва на лекар ако продължи.

# 399
  • Мнения: 55
Със сигурност ще потърся лекар още утре, ако продължава. Просто никога не съм имала високо кръвно и малко ме изненада (премерих го по настояване на майка ми).
Идеята ми е нещо с което да облекча сега главоболието. Пробвах кисело мляко с канела, краката в топла вода... никакъв ефект.
В болницата ни даваха ампули течен аналгин (матамизол за инжектиране) за обезболяване тъй като съм секцио и казваха че това е единственото и най-добро за болка и не пречи на кърмене. Сега обаче четох листовката, че не е ОК... та, има ли някой наясно за действието му реално

# 400
  • Мнения: 152
Здравейте, бебка е на 4 месеца, голям фен съм на баклата, само че четох доста противоречиви мнения за нея. Миналата година не ядох докато бях бременна, само че сега се търкаля една в хладилника, та има ли някой инфо дали може да си хапна еднократно Blush П. С. Бобови култури ям по малко, засега не е имало проблем.
Karina, аз съм от майките, които хапват от всичко, и през бременността и сега. Изцяло на кърма сме, ядох кисело зеле, бакла, бобови още в първите 3 месеца на бебето и не забелязах абсолютно никаква негативна реакция. Менюто на кърмачката трябва да е разнообразно, за да може и бебето да свиква с различните вкусове. Ако трябва да се съобразяваме с онзи дъъъъъълъг списък от “забранени” храни, ми то само на хляб и банани трябва да караме 😂

# 401
  • Мнения: 7 776
Метамизол е с висок риск, т.е. преминава в кърмата. Нурофен евентуално ако имаш, дали няма малко да отпусне?
Редакция


# 402
  • Мнения: 354
Нормално ли е от едната гърда да тече по-малко коластра в първите дни след раждането. От едната понякога изцеждам над 20 мл. За 10 мин., от другата - по-малко от 10 мл... това знак за проблем ли е или ще се регулират нещата с времето?

# 403
  • Мнения: 4 432
Аналгин в никакъв случай. На листовката му не случайно пише, че се пие само ако друго не помага и то за висока температура при наличие на опасност да се направи фибрилен гърч при децата.

# 404
  • Мнения: 572
И на мен така ми обясни и доктор Димитров и неонатоложката, че е добре още от малко да му се създаде режим на хранене като съм сигурна, че бебето се е нахранило.Засега си суче добре. Единственият проблем е че заспива, но го пощипвам по нослето. Не се събужда с рев, през останалото време е спокоен, което означава че се наяждя.

Общи условия

Активация на акаунт