Алергия!

  • 1 756
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Hrisi Lazarova

Педиатърката реши,че е алергия,защото имаше ситен обрив придружен с белещи се люспички по главичката.


 Честно да ти кажа малко несериозно е това. Обривът може да е бил от конкретна храна провокиран, може да се чисти бебко ( на двумесечна възраст повечето бебета минават през такова"изчистване") - просто без да сте изключвали храни, без да сте правили проследяване ми се струва прибързано да ви поставя такава диагноза. Отидете на алерголог, защото може да се окаже нещо съвсем друго. Дано не е алергия.

# 16
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Hrisi Lazarova
Благодаря за съветите на всички!
Надявам се,че няма да липсва нищо на малката при този ограничен хранителен режим Rolling Eyes !
Педиатърката реши,че е алергия,защото имаше ситен обрив придружен с белещи се люспички по главичката.


Освен, че поддържам мнението на mam4e смятам, че педиатрите направо започнаха да спекулират на тема "алергия от белтъка на кравето мляко". На моя приятелка (кърмеща майка) също и бяха казали това и тя спря едва ли не всякакви млечни продукти. Детето й обаче на ок.4 месеца имаше едни оплаквания, заради които се налагаше да му вземат венозна кръв и тя пусна и изследване за няколко най-разпространени алергии между които и тази. Естествено се оказа, че детото няма не само тази, ами никакви алергии.
Синът ми също имаше пъпчици, които се появиха 2 седмици след раждането и изчезнаха от само себе си месец и нещо след това и естествено Джи Пи-то също се изказа, че това е алергия към белтъка на кравето мляко и да започвам едва ли не соеви млека и да спирам да кърмя:shock: . Добре, че се посъветвах с една по-компетентна лекарка и всичко си дойде на мястото. Grinning
Когато има подобна диагноза по-добре се посъветвай със специалист.

# 17
  • Мнения: 4 358
Цитат на: kiki27
Освен, че поддържам мнението на mam4e смятам, че педиатрите направо започнаха да спекулират на тема "алергия от белтъка на кравето мляко"..............
Когато има подобна диагноза по-добре се посъветвай със специалист.

И аз се присъединявам към съвета да ви види специалист.
За съжаление колкото и да се спекулира с тази диагноза има деца, които наистина са алергични към белтъка на кравето мляко. Ние сме такъв случай.

# 18
  • Мнения: 2 529
tedi_b, от сърце ви желая по-бързо да я надрастнете тази алергия
 Grinning

# 19
  • Мнения: 4 358
Цитат на: kiki27
tedi_b, от сърце ви желая по-бързо да я надрастнете тази алергия
 Grinning

Ох, дано, Кики... багодаря ти!
Много дечица са с тази алергия, дано всички я израстат по-скоро!

# 20
  • Мнения: 3 379
Аз попитах именно защото и на Гого джи пи-то му даде такава диагноза, когато имахме кърмаческа стачка. Тя не омжа да ми даде друго обяснение освен алергия към белтъка на кравето мляко и ми даде направление за гастроентеролог.  Диагнозата я определи като ме попита какви млечни продукти ям и аз отговорих: ами един айрян на ден и филия с кашкавал  Shocked  Добре, че частната педиатърка я бива и ми каза, че това с апълни глупости. Така и не отидохме на гастроентеролог, а нямаше и за какво разбира се.

Така че - посъветвай се със специалист. Много рядко кърмени деца правят такава алергия. Мам4е и теди_б са сигурно изключение, но и те предполагам ще се съгласят, че тази алергия е по-често срещана сред изкуствено хранените или вече захранените деца.

# 21
  • Мнения: 4 358
Цитат на: SZA
Много рядко кърмени деца правят такава алергия. Мам4е и теди_б са сигурно изключение, но и те предполагам ще се съгласят, че тази алергия е по-често срещана сред изкуствено хранените или вече захранените деца.

Аз не съм обърнала внимание на статистиката, но Оги беше само на кърма, когато се изрина за първи път.

# 22
  • Мнения: 3 379
Цитат на: tedi_b
Цитат на: SZA
Много рядко кърмени деца правят такава алергия. Мам4е и теди_б са сигурно изключение, но и те предполагам ще се съгласят, че тази алергия е по-често срещана сред изкуствено хранените или вече захранените деца.

Аз не съм обърнала внимание на статистиката, но Оги беше само на кърма, когато се изрина за първи път.


Не че съм чела статистика, това беше изказването на педиатърката ни, която е алерголог  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 358
Цитат на: SZA
Не че съм чела статистика, това беше изказването на педиатърката ни, която е алерголог  Simple Smile

Жената е по-запозната от мен  Wink  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 985
Ние също сме със съмнения  за алергия към белтъка.Засега все още, нищо конкретно и категорично казано, само съмнения. Искам и аз да се включа с един въпрос. Какви са симптомите на тази алергия?. Общи ли са или при всяко дете е индивидуално?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: SZA

Така че - посъветвай се със специалист. Много рядко кърмени деца правят такава алергия. Мам4е и теди_б са сигурно изключение, но и те предполагам ще се съгласят, че тази алергия е по-често срещана сред изкуствено хранените или вече захранените деца.


 По принцип си права, защото при хранените с адаптирано мляко деца и при тези, при които много рано е въведено киселото мляко алергенът е в много по-големи количества, натрупва се по-бързо. Но при нас се появи докато Мартин беше само на кърма, Теди са така, познавам и други момичета в същата ситуация, та наблюденията ми показват, че това не е изключение. Но може и да греша - статистиките са хубаво нещо, но все тая, като твоето дете е изключение от тях Wink

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не забравяйте, че някои майки натрупват алергени още по време на бременността, ако пият повечко прясно мляко и алергизират нероденото бебе, макар и по-рядко.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Mila77
Ние също сме със съмнения  за алергия към белтъка.Засега все още, нищо конкретно и категорично казано, само съмнения. Искам и аз да се включа с един въпрос. Какви са симптомите на тази алергия?. Общи ли са или при всяко дете е индивидуално?


 Симптомите са различни - диария, много силни и продължителни колики, повръщане, обрив, постоянен секрет от носа...В повечето случаи обривът при децата изглежда по сходен начин - сухи, зачервени, грапави лющещи се петна по кожата или пък много ситни червени пъпчици, които се сливат в петна - пак така сухи.

 Стскам палци само със съмненията да си останете.

# 28
  • Мнения: 4 358
За симптомите само ще добавя упорити корички по главата и жълтеникави люспи по челото/под веждите.

# 29
  • Мнения: 18 542
Също не е задължително да има повечето от симптомите. Понякога и един е достатъчен.

Общи условия

Активация на акаунт