Отговори
# 90
  • Мнения: X
На млади години стоях по-дълго в такива връзки. Стоят повече хора със „скапани родители„, както казва синът ми. Научени, че не стават за нищо и трябва да търпят. Раздяла -при първа изцепка. Нито минута шанс.

# 91
  • Мнения: 1 004
Аз пак ще попитам- за извънбрачна връзка ли говорим, за потърпевши от развода, евентуално, деца? newsm78
Или за страдание от раздялата с манипулатора, което се разгаря пред очите на семейството? newsm78

Или се събира материал за литературна изява, с която да се победи манипулатора? newsm78
Много бързаш. Чакай да измисли сюжета. Макар че твърдението ѝ, че мъжът бил провлечен от мрачната ѝ поезия ме изгуби като фен на литературните ѝ напъни.

# 92
  • Мнения: X
Луна, какъв е шанса ти да подклаждаш тази токсичност или ти да си токсична също?
Аз дори не дочетох мненията ти в темата - самият филмарски начин, по който се изразяваш тук може да е доста дразнещ, не си представям за партньора ти.
Токсичността я има във всеки човек и при определени обстоятелства не се знае къде ще избие. Както ти казаха, или си трайкаш, или се махаш, няма драми.

# 93
  • Мнения: X
Луна, какъв е шанса ти да подклаждаш тази токсичност или ти да си токсична също?
Аз дори не дочетох мненията ти в темата - самият филмарски начин, по който се изразяваш тук може да е доста дразнещ, не си представям за партньора ти.
Токсичността я има във всеки човек и при определени обстоятелства не се знае къде ще избие. Както ти казаха, или си трайкаш, или се махаш, няма драми.

Глупости, токсичността я имало във всеки човек... Laughing

# 94
  • София
  • Мнения: 24 839
Разбира се, че във всеки човек има от всичко- къде по повече, къде по по- малко.
Няма ангели, както няма и дяволи.
Отделен въпрос е, че всяко положително качество, в друга ситуация се превръща в отрицателно.

# 95
  • Мнения: X
Е, едно е да си токсичен човек по принцип, друго е да се караш с един човек заради еди си какво, ако спокойните разговори не помагат. За мен второто не е проява на токсичност. Simple Smile

# 96
  • Мнения: X
Всъщност повечето хора са токсични, да. Избираш с каква лудост би могъл да съжителстваш сравнително мирно.

# 97
  • Мнения: X
Ами принципният токсичен човек се забелязва винаги - все някаква мрачна физиономия, все мрънка за нещо, все недоволен или не му харесва почти всичко и някак си успява да предава негативната енергия на другите. Simple Smile

Дотолкова за моята представа за токсичен човек. Няма начин да не се усети такъв тип човек.

# 98
  • София
  • Мнения: 17 902
Май бъркате отрицателни качества, които всички ние имаме, с токсичност. Разликата е в чувството за самокритичност. Едните осъзнават негативите си, някои от ттях се борят с тях, а другите се смятат за перфектни и няма начин да видят зеещата бездна.

# 99
  • Мнения: X
Аз съм заобиколена явно само от токсични. Всички се смятат за безгрешни. Скоро не съм срещала човек със самокритичност. Време е да сменя средата явно, но впечатленията са ми, че с годините човек става все по-токсичен, а именно все прав.
Около мен само смятащи се за идеални, като кажеш нещо различно - вой до небесата.

# 100
  • Мнения: 4 628
И на мен ми е трудно да разгранича кофти черти на характера и токсичност.

# 101
  • Мнения: 14 979
Ако сте чели "Хора на лъжата " на М.Скот Пек, там са описани токсичните хора. Винаги са безгрешни, външно нямат дефекти, обичайно са с висок обществен статус. Умеят да вменяват на партньора непълноценност, вина, да го омаловажават. Да живееш с токсичен човек, те срива емоцонално, физически, убива самочувствието ти, стремиш се да импонираш, но винаги се намират нови и нови поводи да изглеждаш жалък и малък до такъв титан.
Ае, и аз как го обясних Blush

# 102
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако сте чели "Хора на лъжата " на М.Скот Пек, там са описани токсичните хора. Винаги са безгрешни, външно нямат дефекти, обичайно са с висок обществен статус. Умеят да вменяват на партньора непълноценност, вина, да го омаловажават. Да живееш с токсичен човек, те срива емоцонално, физически, убива самочувствието ти, стремиш се да импонираш, но винаги се намират нови и нови поводи да изглеждаш жалък и малък до такъв титан.
Ае, и аз как го обясних Blush

Ох, това си е дълбоко комплексиран човек, вътрешно съзнаващ, че не е достатъчно стойностен, който цял живот драпа да доказва на другите колко е велик, безгрешен и богоподобен, едва ли не.
Често са кадърни, всъщност, и хората им го признават, но комплексите им от това не намаляват.
С годините стават все по- параноични в страха си да не бъдат "разкрити" и търсят обида във всяко изречение, мачкат и скачат върху главите на хората, внушавайки им точно собствените си чувства за непълноценност.
Отровни хора им казваше баба ми и беше права- нито да им импонираш, нито да им опонираш- все намират за какво да те заръфат.

# 103
  • Мнения: 79
Много правилно го обясни, Tays, но лошото е, че ги има и сред нас реално, не само в книгите. Ако си интровертен тип човек, с вродена емпатия и неизкоренени комплекси си тяхна идеална жертва. Естествено връзка с подобен тип човек е избор - дали напълно съзнателно или несъзнателно от страна на потърпевшия не е от значение. От значение са травмите и последиците след подобна "любов". Те наистина се имат, а и се държат, като перфектни, докато не започнеш да им опонираш. В момента, в който се случи това те започват малко по малко да разкриват истинското си лице. Но в повечето случаи това става прекалено късно...

# 104
  • Мнения: 4 628
Ами, ако ти самият би се определил като токсичен човек, какво може да се направи по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт