Всякакви въпроси относно пералнята - тема 5

  • 29 548
  • 735
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 552
Някой от пишещите в темата има ли със слимка и да е доволен? Моля да ми сподели за конкретен модел (може и на ЛС, за да не спамим излишно). Blush

# 121
  • Мнения: 6 292
Аз също ползвах за около 5 месеца Уирпул от тези Стийм кеър, но 6 кг и бях много доволна. Регистрирах я и за 6 г гаранция. Не беше инверторна, но не беше много шумна.

# 122
  • Мнения: 3 535
Здравейте! Налага се бързо да купувам пералня. Разбрах от темата, че Беко не струват. Тогава коя марка е добра? Мога да отделя около 600-900 лв. За характеристики -около 7 кг, 1200-1400 об, надеждна, не държа на много екстри. За шума нямам претенции, в отделно помещение е. Самсунг дали е добра марка, слушах също, че аег не са.
Като казах екстри, да питам коя всъщност си заслужава да я има? Какъв параметър да гледам когато избирам модел?

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 10:50 от laurentin

# 123
  • Мнения: X
За мен лично е голямо удобство отложения старт. Без тази функция не мога, защото нагласям да простирам или сутрин, преди да тръгна на работа, или вечер, като се прибера да е готова за простиране.
Другото на което аз държах е да има програма за самопочистване и да могат да се редуцират оборотите на центрофугата. При някои модели може само на половина да се намаляват, но пак е удобство.
Когато си вземете нова пералня, инвестирайте и в джаджата, която се слага между щепсела и контакта и гарантира да няма пикове на напрежението от мрежата, защото при токов удар ще си замине електрониката на пералнята, а няма гаранция, която да покрие такъв ремонт. Около 30 лв. е, но се изплаща гарантирано. Смяна на изгоряла платка започва от 200 лв. и може да достигне до 2/3 от цената на уреда.

# 124
  • Мнения: 1 207
Здравейте! Налага се бързо да купувам пералня. Разбрах от темата, че Беко не струват. Тогава коя марка е добра? Мога да отделя около 600-900 лв. За характеристики -около 7 кг, 1200-1400 об, надеждна, не държа на много екстри. За шума нямам претенции, в отделно помещение е. Самсунг дали е добра марка, слушах също, че аег не са.
Като казах екстри, да питам коя всъщност си заслужава да я има? Какъв параметър да гледам когато избирам модел?

Bosch, gorenje и Samsung в този ценови диапазон си заслужават най-много. Ето няколко модела:

https://nai-izgodno.bg/peralni/peralna-mashina-bosch-wat28460by

https://electron.bg/gorenje-ws947ln-peralna-mashina-svobodnostoi … hta-p-330816.html

http://technohome.bg/product/3862/peralnya-samsung-ww90k5410ux.html

Няма някакви критично важни екстри, които да търсите. повечето съвременни перални си имат всичко необходимо. Има в малко по-високия ценови клас уреди примерно парогенератори и автоматична дозировка на перилен препарат, но мисля че и без тях може да се живее.

@tonynette При съвременните перални машини в този ценови клас, едва ли има съвременна пералня без тези превърнали се в днешно време в базови функции.

# 125
  • Мнения: 7 279
От есента съм с Беко6633,за сега нямам забележки. Трябваше ми бюджетна,  слимка,,  без претенции доволна съм (17 години ми искара Горението)

# 126
  • Мнения: 3 535
Гледах преди малко Самсунг, Бош, горение и лг. Направи ми впечатление, че на самсунг е по особен начин разпробит барабана. Но пък има 10 год. гаранция на мотора. Също струват ли си доста повече пари за 8 или 9 кг, вместо 7 кг. Ние сме сем.от 3- на души.

# 127
  • Мнения: 1 207
Гледах преди малко Самсунг, Бош, горение и лг. Направи ми впечатление, че на самсунг е по особен начин разпробит барабана. Но пък има 10 год. гаранция на мотора. Също струват ли си доста повече пари за 8 или 9 кг, вместо 7 кг. Ние сме сем.от 3- на души.

Струват си, защото в тях могат да се перат и доста обемни завивки, по-тежки са, съответно и по-устойчиви по време на центрофуга. Това са в общи линии основните плюсове. Разбира се и машина с по-малък работен капацитет би свършила работата.

При Bosch и gorenje също барабаните са разпробити нестандартно, но това не е проблем, целта им е да се набиват по-слабо тъканите в дупчиците при високи обороти.

Гаранцията на мотора изобщо не ви бърка. Електромотора при този Самсунг би трябвало да е директно монтиран на вала, на барабана, той няма собствени лагери, няма четчици, колектор, за това сам много рядко да дефектира и то в началото на експлоатацията, ако се падне заводски брак. Много по-често гори платката, която управлява инверторния мотор. Много по-често протича от към лагерите, натича вода в мотора или се разбиват магнитите му заради луфта в лагерите на барабана, но гаранцията в такъв случай не важи, защото моторът е повреден в следствие на друга неизправност, която гаранцията покрива най-често само първите 2 години. С други думи въпросната гаранция на мотора е чист търговски трик и нищо практически полезно.

# 128
  • Мнения: 3 535
Благодаря! Също ми направи впечатление, че Бош и Самсунг са по 55-56 см дълбочина. Горение е 60, имаше един Електролукс, даже за 10 кг, 60 см, цена около 840. Значи ли, че по-дълбоките са по-устойчиви на центрофуга, или разликата в дълбочината не е голяма. И електролукса заслужава ли си като марка?

# 129
  • Мнения: 1 207
Благодаря! Също ми направи впечатление, че Бош и Самсунг са по 55-56 см дълбочина. Горение е 60, имаше един Електролукс, даже за 10 кг, 60 см, цена около 840. Значи ли, че по-дълбоките са по-устойчиви на центрофуга, или разликата в дълбочината не е голяма. И електролукса заслужава ли си като марка?

Горението не е 60, а 61см. Има дълбочината влияние, но по-важни са устойчивостта на корпуса, масата на тежестите и качеството на амортисьорите. Като цяло, колкото по-тежка е машината, толкова по-добре.
Същото важи и за дълбочината, колкото по-дълбок е барабанът, толкова по-добре, защото дрехите имат повече пространство и се изпират по-добре. При Samsung и LG с директно монтирани мотори, дори и като корпус да са равни по дълбочина с Bosch и gorejne барабаните им са по-плитки, защото директно монтирания мотор заема поне 3 пъти по-голямо пространство за сметка на казана под корпуса. При Bosch и gorenje моторите са пак инверторни, но класическата концепция с ремъчна шайба, което не изяжда от дълбочината на казана и барабана.

Ето нагледно да видите, как точно директно прикрепените мотори изяждат от дълбочината на казана под корпуса, в сравнение с класическата концепция с ремъчна шайба:

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 12:12 от BM21

# 130
  • Мнения: 3 535
Значи ли тогава, че директно монтирания мотор може да изгори по- често от протичане на вода от лагерите, освен изяждането на размер? Май ще се откажа от самсунга

# 131
  • Мнения: 1 207
Значи ли тогава, че директно монтирания мотор може да изгори по- често от протичане на вода от лагерите, освен изяждането на размер? Май ще се откажа от самсунга

Ами той е монтиран непосредствено на вала, заминат ли лагерите, водата натича право в мотора, а това е предпоставка да изгори той или платката. Като се появи луфт при лагерите, роторът започва да се трие в статора и да се чупят магнитите. При класическата концепция моторът е монтиран под казана диагонално, далеч по-добре защитен от водата. Класическия има свои лагерчета, но те сравнително рядко излизат от строя и да излязат рядко е фатално, а пък се сменят без проблем. Друг момент е, че при класическата схема моторът е свързан към вала на барабана чрез ремък и ремъчна шайба. Ремъкът понякога се износва и къса, но това е плюс, защото служи, като механически предпазител, а се заменя лесно и евтино. Иначе казано, ако машината е претоварена, или са се разбили лагерите на барабана и е блокирал, просто ще се скъса ремък, а няма да изгори мотора или платката. Плюс на директно прикрепения към вала мотор е, че
 липсва механическото триене, което е един вид загуба на енергия, та се считат за малко по-икономични.
В крайна сметка всичко си има своите плюсове и минуси, но при класическата схема плюсовете на се никак малко и по тази причина повечето производители предпочитат нея.

# 132
  • Мнения: 3 535
Много благодаря за обясненията. Така, махам Самсунг. И търсим класическа технология. Добре, тогава за цена до 750 коя би била добра?

# 133
  • Мнения: 1 207
Много благодаря за обясненията. Така, махам Самсунг. И търсим класическа технология. Добре, тогава за цена до 750 коя би била добра?

http://techno-shop.bg/product/11031/peralna-mashina-bosch-wat20360by.html

https://brosbg.com/bosch-wan24060by-product-6224

https://brosbg.com/gorenje-wa824-product-6960

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/gorenje/ws846ln-p406825021/

# 134
  • Мнения: 3 535
И пак благодаря! Имам два дни време за размисъл!

Днес в единия техно- в нашия град ми предложиха Самсунг, за който казаха, че е с инверторен мотор, с ремък, не с директно монтирания мотор. Моделът WW70K44305W/LE. Питам ВМ21 дали е така?

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 18:12 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт