Всякакви въпроси относно пералнята - тема 5

  • 29 509
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
Здравейте.Какво мислите за това моделче
https://www.technohit.bg/products/2016/06/11/peralnya-8kg-aeg-l73484vfl/
Взехме такава и пред свършен факт пиша , но сякаш нещо не ми харесва как работи.Има едно дразнещо иуиуиу и жужене нещо такова като пере , а като тръгне центрофугата на 1400 не се стои направо в стаята и се получавят вибраций по цялата стая.
Уж е АЕГ , уж Протекс ко било ми я хвалиха , уж напълно безшумна , ама нещо представата ми за безшумност е като се движи барабана да чувам само как се плиска водата и се наместват дрехите.
Вие какво мислите по въпроса ?

# 16
  • Мнения: 1 207
Здравейте.Какво мислите за това моделче
https://www.technohit.bg/products/2016/06/11/peralnya-8kg-aeg-l73484vfl/
Взехме такава и пред свършен факт пиша , но сякаш нещо не ми харесва как работи.Има едно дразнещо иуиуиу и жужене нещо такова като пере , а като тръгне центрофугата на 1400 не се стои направо в стаята и се получавят вибраций по цялата стая.
Уж е АЕГ , уж Протекс ко било ми я хвалиха , уж напълно безшумна , ама нещо представата ми за безшумност е като се движи барабана да чувам само как се плиска водата и се наместват дрехите.
Вие какво мислите по въпроса ?

AEG не се отличават с особени плюсове пред останалите. И те почнаха да правят неремонтопрпигодни казани, да слагат евтини лагери и не са това, което бяха преди години.
Нормално е това жужене, явно машинката е със стандартен колекторен мотор, та за това го чувате. Определено пералните с колекторен мотор са далеч от понятието "безшумни".
"Протекс" до колкото си спомням наричаха разпробиването и щамповката на барабана, което е търговски трик и почти всеки производител си има свой. Машините с класически разпробит барабан не са създавали проблеми и са се доказали с времето. Тези барабани са по-скоро търговски трик за привличане на клиента, отколкото нужна екстра.
Вибрациите са нормални, особено ако подът поддава. Пералнята се монтира обезателно на твърд под, от сорта на плочки. Поставянето върху под, който поддава (примерно дюшеме), едно че е причина за поява на вибрации, и дори изместване, друго че от въпросните интензивни колебания корпусът на машинката се разбива.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 006
Ххахахахх 560лв. за упоребяван самсунг, дето чисто нов без промоция  е 700лв. Пълен смях. Иначе машинката /нова/ си е супер.
--------------------------------------------------
Здравейте.Какво мислите за това моделче
Скрит текст:
https://www.technohit.bg/products/2016/06/11/peralnya-8kg-aeg-l73484vfl/
Взехме такава и пред свършен факт пиша , но сякаш нещо не ми харесва как работи.Има едно дразнещо иуиуиу и жужене нещо такова като пере , а като тръгне центрофугата на 1400 не се стои направо в стаята и се получавят вибраций по цялата стая.
Уж е АЕГ , уж Протекс ко било ми я хвалиха , уж напълно безшумна , ама нещо представата ми за безшумност е като се движи барабана да чувам само как се плиска водата и се наместват дрехите.
Вие какво мислите по въпроса ?
Не е нивелирана или е на ламинат/балатум или друго "меко".

# 18
  • Мнения: 40 855
а като тръгне центрофугата на 1400 не се стои направо в стаята и се получавят вибраций по цялата стая.

Ако се "разхожда" или поросто се тресе значи не е нивелирана. А ако вибрациите са по цялата стая значи имаме някакъв резонанс и се предават по пода и тогава се налага да промените нещо. Едва ли можете да смените настилката, но доста евтино можете да експериментирате с една такава плоча като в линка. И пак нивелирайте добре (нивелира по ширина, по дълбочина и по диагинал).

https://www.technopolis.bg/bg/Accessories/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0% … 60X10-cm/p/466127

# 19
  • Мнения: 27
На плочки е АЕГ-то и явно съм я допрял плътно то стената и от там отдава вибраций на стаята.Лошото е че ако я дръпна и 1мм напред и няма да мога да затворя вратите на шкафа на кухненското.Пред някаква дилема съм и да не стане така да я разкарам набързо.
А има ли такова чудо на техниката като безшумна пералня 7-8кг и да е дълбока най много 54см с люка ?

# 20
  • Мнения: 40 855
Не знам дали има такива, но можеш да си поодялкаш стената зад пералнята, стига да е тухла. Така лесно се печелят 5 и повече сантиметра.

# 21
  • Мнения: 27
Тъпото е че за да сме в крак с новите технологий си продадохме старата пералня Индезит 5кг,която чесно казано не разборах кога пере. Ако се заслушвах тогава дали пере се чуваше само пличкането на вода и лашкането на дрехите о толкоз.
Викам си новите ще са още по безшумни макар и да са с повече килограми и обороти , но уви.
Съжалявам направо че продадохме хубавата пералня.

# 22
  • Мнения: 1 207

А има ли такова чудо на техниката като безшумна пералня 7-8кг и да е дълбока най много 54см с люка ?

Еее напълно безшумна няма, но има перални с инверторни мотори и корпуси облепени с шумоизолация, както и допълнителен панел на люка, който от една страна служи, като термоизолация, от друга намалява шумът от случващото се в барабана. Ето пример за такава машина: https://youtu.be/O_JGRuHkdBY

Има слим версии с инверторни мотори около 45см. им е дълбочината.

Последна редакция: сб, 04 май 2019, 00:18 от BM21

# 23
  • Мнения: 1 090

А има ли такова чудо на техниката като безшумна пералня 7-8кг и да е дълбока най много 54см с люка ?

Еее напълно безшумна няма, но има перални с инверторни мотори и корпуси облепени с шумоизолация, както и допълнителен панел на люка, който от една страна служи, като термоизолация, от друга намалява шумът от случващото се в барабана. Ето пример за такава машина: https://youtu.be/O_JGRuHkdBY

Има слим версии с инверторни мотори около 45см. им е дълбочината.

Симпатични са тези Gorenje, но има доста по-безшумни от тях. На пране почти всички са тихи, но помпата и центрофугата са шумни. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 207

Симпатични са тези Gorenje, но има доста по-безшумни от тях. На пране почти всички са тихи, но помпата и центрофугата са шумни. Simple Smile

Има, но не са много и цената е доста по-различна. Като цяло, каквато и слим пералня с инверторен мотор да вземе, ще е по-тиха от AEG-то с колекторен, както и няма да ги има проблемите с пространството. Bosch също не са лоши, доста добре балансирани са по време на центрофуга.

# 25
  • Мнения: 27
Да разбирам ли че това АЕГ което го имаме не е с инверторен мотор ?

# 26
  • София
  • Мнения: 10 577
БМ12, дай клипче на центрофугата. Щото и моята ЛГ така пере. Но центрофугата е друга шумотевица.
Ще взема да пусна едно клипче и аз.

# 27
  • Мнения: 1 207
Да разбирам ли че това АЕГ което го имаме не е с инверторен мотор ?

Да, щом чувате жужене и подобни звуци от мотора на машинката, то тя е с колекторен. Въпросното жужене идва от триенето на четчиците по колектора. Също така в сайта с пералнята, който пратихте не видях в характеристиките да присъства инверторен мотор.

# 28
  • Мнения: 27
А ми я предложиха , че била с инверторен мотор.Уж хем ги гледах и накрая пак са ме подвели.
Налрая ще си взема едно Беко от Технополис с инверторен мотор и смятам че ще е по добре и няма да се чува или се лъжа отново ?

# 29
  • София
  • Мнения: 12 006
А ми я предложиха , че била с инверторен мотор.Уж хем ги гледах и накрая пак са ме подвели.
Налрая ще си взема едно Беко от Технополис с инверторен мотор и смятам че ще е по добре и няма да се чува или се лъжа отново ?
Значи предпочиташ да замениш качествен уред, който ще пере отлично, с нещо, което няма и петно от кафе да ти махне, само защото ще е една идея по-тихо? Странни приоритети. Гледах аег-то по разни сайтове, вкл. в немския амазон, но никъде не видях инфо за мотора какъв е. Предната ми пералня беше с колекторен мотор и не ми беше драма. Сравнено със сегашната, която е с инверторен, от кол-я се чува леко жужене, а инверторния е по-тих, но това си е от начина им на работа. Шумът от наливането и изпомпването на вода обаче си е еднакъв и точно наливането на вода се чува най-много при мен, защото така е разположена пералнята ми и тръбите на са изолирвани.

Общи условия

Активация на акаунт