Страсти – градините в София, кампания 2019/2020 - тема 2

  • 25 546
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 112
Здравейте,
Да ви попитам, според вас коректно ли е извършено класирането в 02 Звънче, район Триадица, набор 2016-
https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/310/3146

Преди да заключат системата имаше  22 кандидата за 17 места с 13 или повече точки, като 1 или 2 бяха само с второ желание. Класирани са 15 кандидата с 13 и повече и 2 с 12 на жребий.

Благодаря!
5 от 8те деца, приети по социални критерии, имат 13 или 14 точки. 22-5 =17. И като махнете 2те деца с второ желание - да, всичко е точно.

# 661
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499


sea.sea, за невярно посочване на презиме в ИСОДЗ ли ви върнаха? Получихте ли писмен отказ да запишат детето? Ако да, с какво съдържание е той?

# 662
  • София
  • Мнения: 22 944
Само вх. номер на заявлението за промяна на данните ми дадоха. Благодарение на него имам шанс да участвам на второ класиране. Заради презимето ми е всичко- да. Каза, че уж не трябвало да пипам нищо в системата, но да пиша за всеки случай в обратната връзка. Без такова заявление нямало да имам възможност да участвам и на второ класиране даже. Каза, че далеч не сме само ние с подобни заявления, често се случвало. А аз се чувствам като най-смотания човек на света. Днес имаме гадишнина от сватбата и успях да сътворя "страхотен подарък" и на мен и на мъжа ми. Ни сме влезли с лотариен принцип, така че шансът ни и на второ да ни изберат едва ли е кой знае какъв...

# 663
  • София
  • Мнения: 877
Здравейте,
как се доказва предимство район? С лични карти на двамата родители и акт за раждане, където районът е същия, адресът е еднакъв на родителите. Или трябва удостоверение с дата след класирането? В ИСОДЗ не намерих обяснение. Мерси !

# 664
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Дали разбирам правилно. Презимето е изписано погрешно само в ИСОДЗ и това е основанието за отказ да запишат детето. Директорът не обективира писмено този отказ, а само не извършва действието.

# 665
  • Мнения: 295
Еее, това е супер тъпо. Чак мен ме хвана яд. Заради някаква техническа грешка.......

# 666
  • Мнения: 218
Случаят на Sea.Sea е просто безумен?! Вече започвам да си мисля, че директорките си кешират местата за "свои" хора,,,, Дали е възможно така да се заобиколи прозрачността на системата?

# 667
  • София
  • Мнения: 22 944
Да, нямам писмено отказът. Поредната ми грешка сигурно, ама не бях в особена кондиция. Основният мотив е, че все едно един родител  подава документите, а друг се записва. Казвам, нали знаете, че не може да има 2 лица с едно и също егн. Нямало значение това. Писах в обратната връзка. Просто не разбирам защо няма възможност да се променят данни, в момента, които не оказват влияние на класирането. Никой не мога да обвинявам де. Съжалявам, че и вас ви занимавам, но просто наистина много се разстроих. Няма да си го простя това никога. Дано поне докато стигна на работа успея да се стегна малко. Баща ми е юрист иначе, макар че се занимава с наказателно дело и е много далеч от тези неща, каза, че също ще види дали може да се направи нещо по въпроса.

# 668
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Само записът в системата ли е проблемният въпрос и само това ли е основанието за отказ?
Дали разбирам правилно. Презимето е изписано погрешно само в ИСОДЗ и това е основанието за отказ да запишат детето. Директорът не обективира писмено този отказ, а само не извършва действието.
Щом баща ти е юрист знае какво да прави. Няма значение че се занимава с наказателно право. Не оставяйте нещата така.

# 669
  • Мнения: 9
Здравейте,
Да ви попитам, според вас коректно ли е извършено класирането в 02 Звънче, район Триадица, набор 2016-
https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/310/3146

Преди да заключат системата имаше  22 кандидата за 17 места с 13 или повече точки, като 1 или 2 бяха само с второ желание. Класирани са 15 кандидата с 13 и повече и 2 с 12 на жребий.

Благодаря!
5 от 8те деца, приети по социални критерии, имат 13 или 14 точки. 22-5 =17. И като махнете 2те деца с второ желание - да, всичко е точно.

Това е само за местата по общи критерии.  По социални са 8 и те са заети, и не се прехвърлят. Нали по общи критерии и социални са в отделни опашки първоначално?

# 670
  • София
  • Мнения: 8 932
Не виждам какво ви смущава, има 17 свободни места по общи критерии, класирани са 17 деца със съответните точки. Ако е изчезването на част от кандидатите с 13 точки, сигурно същите са приети по социални критерии. Преди първото класиране те присъстват и в двете опашки.

# 671
  • Мнения: 4 393
Хората, които администрират ИСОДЗ могат да коригират едно презиме в заявлението, щом директорката толкова се е заинатила. Звънете в дирекция образование. Много лесно може да се реши проблемът.

# 672
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Аз съм готова веднага да съдействам на sea.sea, но щом баща й е юрист вероятно ще ги подпукат по "устава". Поне аз така бих постъпила. И ако директорката не дойде на себе си и не запише детето, след това да образуват и едно съдебно по ЗОДОВ за вреди. Баща й може да ги представлява, това ще спести разходи.
Ако няма да действат, може да ми пише на ЛС.

# 673
  • Мнения: 1 522
Здравейте,
Малката ми дъщеря е родена февруари 2017, и вече изкара първа яслена група. Сега и предстои втора яслена група. Тези дни започнах да обмислям дали е възможно направо да премине в първа градинска група? сигурно става след молба при директорката? Ако сменим набора и продължи с 2016 набор с тях после и на училище ли продължава или ще изкара една година повече в градината? Не мога да взема решение и ще се радвам ако някой от вас е бил в тази ситуация и какво решение сте взели и дали сте доволни от избора си? Много боледувания и се събраха покрай сестра  и и яслата, другото ми притеснение е че се развива доста бързо( яде сама, махнали сме памперса много отдавна, сяда и на тоалетна, само обличане не може сама но до септ ще го научим и него), и сега новите ясленчета с памперсите и бибероните хич не ми се струват подходящи да са около нея ? Ще се радвам на мнения и съвети?

# 674
  • Мнения: 49
Да, нямам писмено отказът. Поредната ми грешка сигурно, ама не бях в особена кондиция. Основният мотив е, че все едно един родител  подава документите, а друг се записва. Казвам, нали знаете, че не може да има 2 лица с едно и също егн. Нямало значение това. Писах в обратната връзка. Просто не разбирам защо няма възможност да се променят данни, в момента, които не оказват влияние на класирането. Никой не мога да обвинявам де. Съжалявам, че и вас ви занимавам, но просто наистина много се разстроих. Няма да си го простя това никога. Дано поне докато стигна на работа успея да се стегна малко. Баща ми е юрист иначе, макар че се занимава с наказателно дело и е много далеч от тези неща, каза, че също ще види дали може да се направи нещо по въпроса.

Звъннете до Дирекция Образование на Оборище 44 - 02 943 31 83 - телефон на секретарката на г-жа Мария Минчева. Опишете кратко коя е градината и защо ви отказват записване. Те ще Ви кажат как да процедирате и ще се свържат с директорката. Една объркана буква НЕ Е проблем. Объркано презиме НЕ Е проблем. Нямат право да ви отказват записване.

Общи условия

Активация на акаунт