Бързи здравословни въпроси и отговори – 21

  • 33 196
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 418
Аз имах обложен език след бактериална инфекция.Пробиотик и мултивитамини ми беше назначено,за около месец.

# 166
  • Мнения: 611
Какъв гърлен ли се взима или някакъв от езика...?

# 167
  • Мнения: 765
Здравейте и от мен!
Да споделя проблема на съпруга ми - вече трета година по това време започват болки в стомаха - като присвиване, с гадене и болка чак в гърба. Снощи повръща и не спа добре. Минал е през всякакви лекари, изследвания и диагнози. Изпил е доста лекарства и явно не помагат. Всички резултати са нормални, ехографията - също. Вече си мисля да направим един скенер или ЯМР, но не знам кое е по - добре за показване състоянието на коремните органи. Четох, че в София има апарат /мисля, че в Св. Иван Рилски беше/за който се записваш и не се чакало. Вие сблъсквали ли сте се с такъв проблем? Че е стрес покрай него, постоянен, е така. Работата му е натоварена и ангажираща. Но интересното е, че проблемът му започва по това време на годината.

# 168
  • Мнения: 3 789
Правих си изследвания, но забравих да кажа, че съм бременна (11 г.с.). Дали има значение за референтните стойности и да звъня да им кажа или не? Още не са излезли резултатите, но се зачудих.

# 169
  • Мнения: 47 981
Е ако не е някой хормон, едва ли

# 170
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте и от мен!
Да споделя проблема на съпруга ми - вече трета година по това време започват болки в стомаха - като присвиване, с гадене и болка чак в гърба. Снощи повръща и не спа добре. Минал е през всякакви лекари, изследвания и диагнози. Изпил е доста лекарства и явно не помагат. Всички резултати са нормални, ехографията - също. Вече си мисля да направим един скенер или ЯМР, но не знам кое е по - добре за показване състоянието на коремните органи. Четох, че в София има апарат /мисля, че в Св. Иван Рилски беше/за който се записваш и не се чакало. Вие сблъсквали ли сте се с такъв проблем? Че е стрес покрай него, постоянен, е така. Работата му е натоварена и ангажираща. Но интересното е, че проблемът му започва по това време на годината.
Разните гастрити май са с пролетно-есенно обостряне.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 412
От къде мога да купя празни желатинови капсулки?

Препоръчайте ми някакви витамини или добавки за възрастна77год. жена,много отслабна и няма апетит.Правени са различни изследвания,добри са,вдига кръвно,не може да спи вечер,стрес,депресирана е...
Здравей, аз имах същият проблем с моята баба която е на 91г. Пак така отказваше да се храни - нямала нужда от храна и не била гладна и от глад отслабна взе да залита и губи равновесие, вие и се свят -  ще падне да се пребие.
Обясниха ми, че възрастните хора се лекуват с лекарства за деца, защото организма е слаб купих и от аптеката детски сироп с витамини и минерали и възбуждащ апетита - казва се АПЕТОН пиеше си го с удоволствие защото е сладък и организма се подсили - изпи 1 шише и ела да видиш как започна да си похапва, но за всеки случай купих още едно и него изпи и край проблемите свършиха до там да е жива и здрава, но си похапва добре и силите и се възвърнаха.

# 172
  • София
  • Мнения: 5 198
Да питам за детето .
На 7г е , кара много , колело и тротинетка .
До сега никога не е имал проблем , освен болка в краката (рядко )
Онзи ден падна , и тези дни накуцва . Казва , че го боли кръст. Ходи си , но го виждам , че леко се криви.
Ще го мажа с арника и подобни, но да го заведа ли на някой лекар ?

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Здравейте.
Има ли повод за притеснение, ако детето много иска да яде кисело? Постоянно добавя оцет на всичко. Туршии, кисели краставички на корем, ако има...

# 174
  • Мнения: 486
Моя мъж два пъти лежа в болница,заради кървяща язва,при която няма грам болка.
Симптоми-  само  силно обложен език и променен дъх,непосредствено преди прокървяването.
Съвет-пролет и есен да пие Нексиум.
Повече прблема от няколко години не се е връщал.
Но изяде и поне десет буркана с тахан на гладно и доста прополис изпи,който сам си правеше на тинктура.

# 175
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Здравейте и от мен!
Да споделя проблема на съпруга ми - вече трета година по това време започват болки в стомаха - като присвиване, с гадене и болка чак в гърба. Снощи повръща и не спа добре.

пробвал ли е да е определено време на диетична храна (варени картофи, ориз, варени моркови и подобни), за да изключи хран. непоносимост, гастрит или нещо подобно.
понякога малки промени в храненето водят до подобрение/влошаване.

тези дни накуцва . Казва , че го боли кръст. Ходи си , но го виждам , че леко се криви.

може да го боли кръста от куцането - променя се статиката на тялото.
аз бих изчакала няколко дена и ако не се подобри, тогава на лекар.
освен с арника, аз мажа и с магнезиево олио. Peace

# 176
  • Мнения: 403
Според вас нормална доза ли е Зинат - 4мл на 12 часа за дете, което тежи 14,5 кг?

# 177
  • Мнения: 1 134
Здравейте! Преди малко ме драсна повърхностно една дворна котка на стъпалото през чорап. Веднага промих, сложих риванол, крем йод, масло от чаено дърво, спирт и сулфатиазол наръсих...нямаше кръв, но това е неваксинирана котка. Трябва ли да ходя да ми изписват антибиотик?

# 178
  • София
  • Мнения: 12 403
Колко пъти са ме драли неваксинирани котки, нито съм промивала, нито съм мазала с нещо. Оцеляла съм. Аз не бих се тровила с този антибиотик само за повърхностна драскотина. Ако се притеснявате, попитайте ЛЛ.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Ехееее, чак пък толкова. Вие деца не сте ли били? Колко котки са ни драли...

Общи условия

Активация на акаунт