Бързи здравословни въпроси и отговори – 21

  • 34 123
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 485
mini. cherry, наскоро при мен също имаха съмнение за полип, но тъй като бях с кръвотечение в момента, гинеколога каза че трябва да спре, за да може да каже със сигурност.
В твоя случай, при положение че приемаш хормонални, не знам до колко ще е ясна картината, ако ти пуснат изследвания. Разбирам те напълно. Години наред бях така. Пила съм Оргаметрил, Диане 35, Клостилбегит, Примолутнор, отделно за овладяване на кръвотечението - Дицинон, Окситоцин, Памба с вит. К - инжекции. И в София ходихме всеки месец да съм под наблюдение. В момента, в който ми дойде и на влака... Накрая една лекарка в моя град някак си ме нацели с този Жанин и от тогава нямам проблеми. Все си мислех, че в чужбина /не знам къде си точно/ ще реагират по-адекватно. Колко дни продължава това? Вариантът е да си изпиеш хапчетата и да чакаш да видиш как ще е следващия път. Дано минава вече!!!

# 661
  • Мнения: 166
Здравейте! Имам нужда от съвет. Събудих се днес с кръвотечение и болки, също като при цикъл. Последният ми такъв беше на 12 юни до 16 юни. Имам поликистиза от  години. Някакви идеи дали това е причината  Досега не ми се беше случвало, цикъла ми е по часовник. Благодаря предварително

# 662
  • Мнения: 107
Здравейте,
Писах преди няколко дена със съмнения за кърлеж, но тук няколко момичета ми казаха, че не е, аз също мисля, че не е, просто както споменах тогава - много съм параноична на тази тема и миналото лято 3 пъти се излагах в спешното. Проблемът ми е, че въпросната коричка от раничка, каквото мисля, че е, продължава да си стои. Предполагам, ако беше кърлеж, досега да се е напил, паднал или поне да ми беше станало червено, а то нищо. Прикачвам отново снимка, благодаря ви предварително ☺

# 663
  • София
  • Мнения: 5 197
Деси, не знам на какво прилича , но винаги може да отидеш до дежурен лекар. Кога се появи ? Релефно ли е ?

Аз искам да попитам , знаете ли хубави витамини-течни? И нещо за прочистване от токсини и почистване на лимфа ? Всичко , ако може да е билково?

# 664
  • Мнения: X
Здравейте! Имам нужда от съвет. Събудих се днес с кръвотечение и болки, също като при цикъл. Последният ми такъв беше на 12 юни до 16 юни. Имам поликистиза от  години. Някакви идеи дали това е причината  Досега не ми се беше случвало, цикъла ми е по часовник. Благодаря предварително
По-миналото лято ми се случи. Тръгнахме за морето седмица след като ми свърши. На втория ден след пристигането "изненада". Ходих след като се върнахме на лекар, проблем нямаше. Смяна на климата, пътуване, нервно напрежение... много фактори могат да окажат влияние.

# 665
  • Мнения: 107
Деси, не знам на какво прилича , но винаги може да отидеш до дежурен лекар. Кога се появи ? Релефно ли е ?

Аз искам да попитам , знаете ли хубави витамини-течни? И нещо за прочистване от токсини и почистване на лимфа ? Всичко , ако може да е билково?
Не е релефно, много е малко, преди 5-6 дена се появи.

# 666
  • София
  • Мнения: 5 197
Като дам зуум на снимката , изглежда с релеф , много наситено като цвят.
Аз имам фобия от кърлежи , и при най-малко съмнение търся дежурен лекар.
За сега е е случвало един път на детето ми, първите няколко дни мислех , че е бенка (беше на тестисите му) място до което нямам поглед всеки ден , на 4я 5я ден , вече беше нараснал , имаше релеф .
Миналата седмица видях 4 кърлежа , вадиха ги живи и пълзящи от едно куче. Наистина са малки животни .
По снимка не мога да определя точно.
Може други съфорумки да кажат.

# 667
  • Мнения: X
Абе това не е ли коричка от зарастването?!
Много се филмираш Grinning

# 668
  • Мнения: 22 867
Абе това не е ли коричка от зарастването?!
Много се филмираш Grinning

И според мен е коричка, просто под нея е била по-дълбока раничката силно казано. Desislawa25, намери мед. лице, дори сестра да е, просто да погледне, за твое успокоение.
Позволих си да поорежа снимката ти.

Скрит текст:

# 669
  • Мнения: 4 945
И друг път съм писала, че имам проблем с нокъта на големия пръст. Расте нов и ми се е впил, така не може да порасне. Ръсте и бере. Кажете хирург в Бургас, ако знаете!!!

# 670
  • Мнения: 304
Здравейте отново!

Бях писала, че имам висока температура (39-39.1°), преди около седмица. Пих 3 дни антибиотик, аналгин, парацетамол, мина ми за няколко дни и 2 дни по-късно отново вдигнах 37.8-38 градуса с главоболие. С аналгин отново мина. Вчера вечерта същото - 38 градуса, свалена с парацетамол.
Днес - отново 38 градуса, с леко втрисане, но без главоболие и прочие. Онзи ден бях на заведение, валя дъжд и ме надуха, но температурата я вдигах и преди това.
На някого случвало ли му се е подобно нещо? Моля за съвети.

# 671
  • София
  • Мнения: 3 412
Имаш възпалителен процес в организма, нещо продължава да работи и затова температурата се вдига. Какво друго се случва осван темперстурата за да ни ориентираш къде може да е проблема.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 00:52 от pepita5

# 672
  • Мнения: X
Малко антибиотици се изписват за за три дни. Азакс е един от тях. Трябвало е да продължиш поне още два дни. Инфекцията не е излекувана до край. Непременно отиди на лекар.

# 673
  • Мнения: 4 872
Болна съм. Нямам температура, малко съм отпаднала, малко ме боли главата, малко очите и раменете, а все едно ме е блъснал камион. Трети ден е вече. Пих нурофен стоп колд, упсарин и парацетамакс и все си ми е така. Нещо друго, което мога да пия, да ми предложите?

# 674
  • Мнения: 39 754
витамини?

Общи условия

Активация на акаунт