Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 591
  • 742
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Спешен кабинет има в детската болница до Джъмбо. Мисля, че ще ти обърнат по-голямо внимание от Токуда. След като родих в Токуда, вече я ненавиждам тази болница.

# 391
  • Мнения: 1 094
 Незнам в педиатрията дали не може да отидете. Преди време една събота нямаше в София мед (педиатъра е там) дежурен и ни пратиха там.
А за храненето не ги слушай. Нашата каза ако спи е супер. По-добре да качва, споко.

# 392
  • Мнения: 242
+ 1 за поликлиника България до Джъмбо , 24\7 , скъпичко е ( преглед плюс пкк и црп -96 лв, но пък съм доволна от вниманието,съветите и прегледа)

# 393
  • Мнения: X
Belinda, аз също съм доволна. Знаеш ли как стои въпросът с личните лекари там? В много драматичен момент ходих:) и не разбрах какво се правеше точно, за да ти излиза по-евтино прегледът?

# 394
  • Мнения: 775
Благодаря за съветите! Да не се налага, но все пак следващия път ще отида до тази поликлиника. Живеем във Витоша, така че ни е близо, особено вечер, ако се налага спешно бързо ще стигнем. Но съм меко казано разочарована от спешна помощ за дете на месец и половина!!! Сега ще му треперя да не настине милото. Дано е взело имунитета на баща си! Още не мога да повярвам, че на 50% от въпросите ми отговаряше с не знам, че го прегледа голичко в студен кабинет, да го будим вечер на 3 часа и когато се разплака с посъци видимо е беше неприятно, защото присвиваше очи. Като и казах, че така е цял ден..познайте - НЕ ЗНАМ🤷🏽♀🙄 сега ще се обадя на педи, ако прецени, че трябва по-подробен преглед ще ходим. Поне тази му пипаше коремчето и видимо си беше меко и спокойно.
Радвам се за чая! И на нас ни харесва и си пийва по няколко глътки след почти всяко ядене

# 395
  • София
  • Мнения: 281
Момичета, нямам много възможност да ви чета в последно време - все сме с малката навън, или се храним, обличаме и прочие.
Ние сме много притеснени за нашата бебка - почти изцяло на естествено хранене е, но продължава да има колики (даваме Био-гая и Инфакол), освен това ака веднъж на два дена само и дори се налага да й помагаме - със сапунче, микроклизмичка (от онези с мед и прочие).
Не знам дали това е нормално. В деня, в който не ака, е страшно нервна, плаче постоянно, свива крачетата и не иска да яде.
Моля, дайте съвети и идеи как да се справим с това!

# 396
  • Мнения: 775
Пробвай да масажираш коремчето като сменяш памперса с кръгови движения по часовниковата стрелка.след това  Няколко пъти притисни крачетата към коремчето и ги редувай-първото едното към коремчето, после другото. Накрая както е по гръбче, сложи ръцете на кръста и леко надигни, то самото детенце ще се надигне леко, така че направи форма на дъга. Мисля, че леко ще се облекчи и ще подпомогне акането, ако го правиш редовно. Ние имаме много тежки колики и почти нищо не ни помага, но масажчета като че ли малко помагат. Преди писах, но сега пак-според мен на нас за акането ни помогна омнибиотик панда и чай блевит за по-добро храносмилане вместо вода.

# 397
  • Мнения: 381
За акането и коликите давам омниобиотик Панда. Много помогна, доста е скъп, но това реши проблема с коликите. Преди това се дереше от болки заради тях. Отделно и аз му правя при свиване на крачетата по няколко пъти на ден и масаж на корема.

# 398
  • Мнения: 775
Представям си колко щеше да е зле работата без тея неща 😃 не искам да знам, добре че спи нощем. Чух се с педи, каза, че през 2я месец коликите са най-ужасни, след това почват да отшумяват. Надявам се наистина да е така

# 399
  • Мнения: 63
Цял ден детето реве и крещи, не мигна и за 5 Мин. Дори като го носим плаче. Вечерта повърна като гейзер.

Това с повръщането го водят че не е притеснително аки не се случва често (двама педиатри ми го казаха). Само трябва да почистиш нослето ако и през него е излязло. За плаченето - може ли да са колики? Ние бяхме така в началото. Опитайте да му затоплите коремчето с одеалце или с ръка - ако спира да плаче са колики

# 400
  • Мнения: 40
За акането моето бебче е изцяло на АМ и ака по веднъж на ден. Рядко се случва като вчера например да ака по 2 пъти на ден. Аз я научих в шезлонга като я сложа да си ака и без проблем си ака там. Много и е добре там смее се , ритка си и по едно време започва да се напъва да ака.

Аз имам въпрос към майките който дават само АМ по колко им давате?

# 401
  • Мнения: 63
При нас едната хапва 150 мл, а другата между 80 и 120 мл. На 54 дни са.
На нас ни ксзаха че е нормслно да акаме по 1път на ден заради капките за колики

# 402
  • Мнения: 775
Той е с рефлукс, преди връщаше по малко след всяко хранене, вече не чак толкова често, но пак се случва. На фонтан е повръщал 2-3 пъти, но такова чудо като снощи не бях виждала... надявам се днес да е добре, но се разбрахме с педи да и звънна довечера да и кажа как е малкия и ако е пак неспокоен да вземем решение какво да правим. Иначе се превива милото и на сън, дори проплаква на сън от болка, но ако е през нощния му сън не се събужда..през деня веднага е отворил очи
Аз правя 150 мл мляко, заради мерителни те лъжици, защото понякога има нужда да изпие 130 мл,140, а друг път по 80-90. Обикновено вечер изпива най-малко, а като се събуди изпива почти цялото мляко около 130,40 мл, защото не е ял около 8 часа..по него се ориентирам. На месец и половина сме

# 403
  • Мнения: 63
Пипи, за рефлукса казват че е нормално (малката е с рефлукс). На нас много ни помогна възглавницата и с нея се оригваме доста по-дълго. В общи линии я държим да орига докато заспи и после още 10 минути за всеки случай. И памперсите не ги стягаме изобщо. Да, протичат, но почти не повръща.

# 404
  • София
  • Мнения: 1 455
Имам предложение за трудно заспиващи бебчета- бял шум. При моето не работи, но при племенника ми действа безотказно.
Може би всички го знаете, но реших да ви подсетя.

Общи условия

Активация на акаунт