Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 432
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 775
Давам на блевит за добро храносмилане. А иначе педи ни посъветва, за да сменим позицията да му сложим главичката, където са крачетата или към светлината. Има резултат глава да е от към крачетата, от светлината не се впечатлява много. Слагаме и цветни играчки

# 376
  • София, България
  • Мнения: 3 603
Благодаря, ще взема да го пробвам. От този на Хип мисля, че не виждам никакво действие. Той не го и иска много много.

Мисля, че всяко бебе си има предпочитания за страната. Ние като го сложим в люлката, той винаги се върти надясно където е камината ни и повярвайте ми, в нея няма нищо интересно. Но той все там блее Joy на другата страна сме ние, светлината, играчките, но не - той си иска да си гледа в камината. Аз го въртя нарочно наляво и след малко пак се е обърнал.

# 377
  • Мнения: 173
И Божидар все се въртеше на една страна ама вече се върти навсякъде. Иначе чая на Хип при нас не подейства, но семена от копър първо аз взимах (кърмя), после почнах директно на него да давам и повече ефект имаше.

# 378
  • Мнения: 491
Ние даваме една черешова вода от Англия и нещата са нормални.

# 379
  • Мнения: 474
Pipi аз така заспах докато едната кака ми прави прическа,а аз полегнала кърмех малкия. Разбирасе каката след като свършила с прическата, ме събуди да ми каже лека нощ
Относно спането и ние сме само на дясно и вече имаме изкривена главичка. Подпирам с одеяла, хавлий и каквото се сетите само и само да лежи на другата страна. Хич не му е приятно и мрънка, но няма как.

# 380
  • Sofia
  • Мнения: 340
Момичета, при нас започнаха зъбите. Долните два се белеят и човека се нерви и гнети всичко. До сега беше на гърди сега вече няма отлепяне. А на мен взе че ми намаля кърмата. Нали лактацията бебето я увеличава. Ами явно нещо куца Simple Smile
А другото ми притеснение е че Кали не иска да си вдига главата, когато е по корем.

# 381
  • Мнения: X
Аз мисля, че вече мога да напиша книга за кърмата. Ще я кръстя "Аз, маститът и помпите". Joy Смених 4 помпи за кърма... Ще речеш, че е мандра в нас... Само да кажа, че медела при мен не сработи нито ръчната нито електрическата... Електрическата има 200 часа живот, което при редовно изцеждане е месец-два. Изключително доволна съм от спектра с2. Купихме и още едно шише към нея, така че да се изцеждат и двете гърди едновременно. Откакто изцеждам двете едновременно, кърмата се увеличи. Естествено с доста течности и често изцеждане и не пропускане на нощното изцеждане. Но наистина ако се изцеждат двете едновременно подаваш сигнал на тялото си, че имаш нужда от повече, както ако имаш близнаци. Кърмата идва на порции, така че дори нищо да не излиза в продължение на 10 мин продължавайте да цедите и ще видите следващата порция:) Така пак подавате сигнал, че ви трябва повече кърма и до няколко дни ще видите доста добри резултати.
От стотина мл на изцеждане кърмата ми беше намаляла на 20-30 мл. Сега е към 130. Така че, стига да не е спряла съвсем, има шанс.Simple Smile

# 382
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте! Не съм се включвала отдавна. Виждам, че коментирате кърменето. При мен нещата не са съвсем гладки, така че ще следя и ще се върна да изчета написаното.

# 383
  • Мнения: 353
Момичета здравейте! И аз най накрая да се запиша в новата тема. Не ми остава много време от двата малки звяра. Вече всички спят и сега мога да се насладят на малко свободно време. След няколко дни сме на консултация и ще видим какъв ще резултата през втория месец.  За сега сме изцяло на кърма и ми е някак притеснено. Колики имаме, но не много,  известно време давах Инфаколик само вечер и следобед  и имаше малък ефект, но вече го спрях. Вечер спинка след като я нахраня около 12hи се събужда между 4 и 6 часа. Не мога да се оплача спокойно бебе е горе долу. Гледам, че пишете за ревливи и изнервени периоди. В нета има информация точно за тези осем ревливи периода през първата година на бебето, така че е нормално. Надявам се да мога вече да се включвам по често.

Спокойна нощ на всички.

PS:   bib4o81 не се притеснявай баткото не си вдигаше главата до четвъртия месец, като го поставях по корем голям вой надаваше. През четвъртия месец се обърна веднъж сам по корем и това беше. Следващото обръщане беше чак към края на петия месец Всяко нещо с времето си, а и всяко дете е различно.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 01:19 от steisi77

# 384
  • Мнения: 96
Здравейте, гледам че стана въпрос за цокането на ръцете- на какво се дължи този внезапен интерес към тях? Не мога да ги изкарам от устата на бебка. А не иска биберон, иска си ръцете. Няма наченки на зъби, не мисля че е от глад.

А относно акането, нашия проблем е голям, още от изписването (откакто мина само на кърма, в родилното даваха АМ) ака на 3-4-5 дена, последните 2 пъти правих клизмичка на 7 ден. Ами педи каза, че на кърма е нормално до 5 дена, усвовала се просто. Не ми е много ясно и все ми е притеснено, въпреки че около мен с който и да говоря, казват че и те, кърмейки само, са имали проблеми. Всичко се оправяло като се захрани детето. Това било мним запек, щом е с течна консистенция.
А за какви чайове говорите? Аз взех на Хип, но пие по 10-20 мл макс. Всъщност не знае как се пие от шише. Онзи ден се Изцедих и дадох от шишето, Леле, какъв рев настана. Реве, плюе и се върти към гърдата. Обиди се милата. Та млякото едвам и набутах, кво остава за чай, камо ли вода..

# 385
  • Мнения: 381
Четох, че било нормално да си лапа ръчички те. Било част от развитието. И нашето Митаче му е много интересно да ги лапа, дори се опитва и двете да напъха в устата си Joy. Аз го оставям, така си се опознава.
 От две седмици много гука и се сме. Днес като му се плезя и той се опитва да прави същото.
От три дни ми прави впечатление, че през деня като му се доспи и почва едно голямо мрънкане и заспива трудно. Предполагам и това ще отмине.

# 386
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Моят син преди да заспи си търка оченцето. Веднъж лявото, веднъж дясното, но доста продължително, 4-5 мин без да спре. Чудих се дали не го сърби, но го прави само преди да заспи, затова отпада като вариант. Забравих да кажа, че също иска да си лапа ръчичките. Явно си е нормално.

# 387
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! Отдавна не съм писала, но при нас лудницата е пълна Simple Smile малката с рефлукс - купихме възглавница, намалихме малко хапването и се оригваме по 30-40 мин след хранене. ГастроТус-а така и не пожела да го пие и го плюеше - опитахме всичко, от лъжички през разреждане до спринцовки. За сега понамаля малко повръщането, но и двете девойки непрекъснато плюят бибероните и реват че си ги искат. Сигурно по час си подаваме преди да се омаломощят. Голямата девойка отказва категорично да спи в леглото-опитахме дори и по корем да я сложим, защото върху мен в тази поза заспива, но уви-нямахме късмет. Иначе покрай коликите на няколко пъти проспивах нощтта с тях на гърдите ми - никакви ядове в това отношение. При нас се надявам вече да отшумяват защото от няколко дни не са имали, но още даваме БиоАмика.
Голямата ни гордост и постижение е нощния сън. Правим последно хранене в 10 вечерта и до 11-12 са заспали. Събуждат се сутрин в 7 или понякога дори се налага ние да ги будим. Така са вече две седмици. Една дама с 4 деца ни посъветва след храненето в 10 да ги оставим на поискване и в началото се будеха в 4 сутринта, но вече успяват да проспят цялата нощ. От както започнахме да ги оставяме с мъжа ми се наспиваме и девойките се будят в чудесно усмихнато и гушкаво настроение.
Още не се обръщаме, но пък каката започва да гука от време на време. Малкия фъстък пък е по-независим и колкото и да се носим на ръце или в слинга няма проблем със заспиването.

По повод слинга - ползвате ли, ако да какъв и ако е ластичен колко еластичен сте взели? Ние си взехме един на Ергобейби от летните им материи и въпреки, че е много лек и не спарва, няма много еластичност и май ще взема и един на Боба. Имаме един даден ни на заем на ФрииРайдър от който съм безкрайно доволна, но ще трябва да го върна Sad

П.п.  Извинявам се за фермана.

# 388
  • Мнения: 775
Обръщам се към мамите Пт София.. моля ви кажете ми къде да отидем на спешен кабинет. Тази вечер ни се наложи и съм меко казано разочарована от любимата ми болница Токуда!!! Цял ден детето реве и крещи, не мигна и за 5 Мин. Дори като го носим плаче. Вечерта повърна като гейзер. Никога не се беше случвало и бегом към спешното в Токуда. От там ни пое наенатолог. Прегледа го голичък в супер студен кабинет. Накрая каза, че си е добре, но много е наддал-900 грама за 20 дни. Прави вечер паузи от 8-9 часа хранене и 7-8 часа спи. Каза ни да го будим ма 3 часа, което е безумно за мен. Тъкмо си изгради режим! Сега освен тревогата ми да не сме
Го настигнали в този тъп кабинет, се притеснявам да не би да му има нещо на детето. Не пожела да му писне изследвания, защото според нея е добре, но не знае защо плаче и е толкова неспокоен. Не мисли, че изпитва болка. Ако продължава така утре сутринта да отидем при педиатърката, която е в същата болница. Тя сега нищо не можела да направи. Не ми се струва сериозно. За друг път искам да знам къде да СК заведа детето на спешен кабинет...на друго място

# 389
  • София, България
  • Мнения: 3 603
Ами много е относително. Аз знам, че за настинка, плач, повръщане и нещо с не толкова специализирана грижа мога да отида в нашата поликлиника в Младост където има спешен денонощен кабинет. В квартала имате ли такъв кабинет? Разпитай някоя майка...
Също може и в Исул. Там ходят с болки в гърлото, ушите....
Ако е за падане, травма, рани и т.н. - Пирогов. Simple Smile
Ако е нещо наистина критично спешно - Бърза помощ (да не дава Господ).
Но питай в квартала за денонощен кабинет за такива рутинни прегледи. От кой квартал си?

Но най-вече пробвай да се успокоиш. Щом казват, че е добре, сигурно е така Simple Smile Ще има такива моменти на неспирен плач. Зъбите ще ги мъчат, глава ще ги боли, температури и всякакви такива дискомфорти. Не им обръщай внимание на съветите за хранене. Храни си детето, както смяташ за добре. Това че този месец ще качи кило и половина, не значи не другия също ще качи толкова. Много вероятно е даже да забави. Отиди утре до педиатъра и попитай какво да правиш в такива критични ситуации, би трябвало да ти обясни ако е свестен Simple Smile

Благодаря отново за предложението за чая. Малкият много го хареса. Simple Smile Поне така мога да го накарам да пийне малко вода Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 00:15 от Purple_Peanut

Общи условия

Активация на акаунт