Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 490
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 775
Purple, прочетох, че имаш кученце:) срещнахте ли ги вече с бебока или все още изчаквате? Ние имаме йорки и вече сме на 40 дни и мисля тези дни да ги запозная. Няма да го оставям да му пуска езици, но все пак да си седи тала до него, че вече ми става криво за кученцето ни, че все го пренебрегваме и му казваме “не тук, слез долу” и т.н ...

# 361
  • Мнения: 844

Той иска да го оставим на майка му някой уикенд и да се метнем до Гърция (август/септ) ама шанса е нулев за момента. Не мога да го оставя, не само на майка му, ми на никого... Скапана съм, недоспала съм чувствам се като развалина, но си заслужава всяка секунда да съм до него и просто не мога да си представя, да го дам някой да го гледа вместо мен, дори за ден. Не знам при вас как е, надявам се да не стана някое обсебващо мамче, ама май натам вървят нещата Grinning Аз от тая шушулка не се отделям!
Аз съм по същия начин! Не мога да го оставя на никого! Обръща ми се всичко само да ми го поискат.. днес свекървата го взе, като гледах как му тика биберона та а той не я иска и чак се задави детето.. откачам.. а знам че не трябва да съм така взискателна че о за мен и за него не е добре

# 362
  • Мнения: 775
Трябва да пробвате да оставяте бебоците, много ше се заредите! И аз не исках, и аз се дърпах и дразнех, но малко по малко, като видях, че всичко е ОК..първо започнах с час, два, после за повече и така се престраших да го оставя за цялата нощ... ами наспах се за дни напред, а и така с ММ имаме време един за друг. Мисля, че добре се отразява на всички да го оставаме от време на време.. но имам доверие само на неговата и моята майка ... е виж друг като го поиска и се изнервям, еле пък, ако го пипа там, където има голичко! Не се ли усещат тея хора? Такова малко бебче къде им е работа да го пипат 🤷🏽♀

# 363
  • Sofia
  • Мнения: 340
Purple наддава, даже оформи гуша и бузи Simple Smile А педиатъра не го жаля, защото са много малки. За баткото много рядко му досаждам. Но за съжаление много връща.
Ivcheto гастрото ни каза преди ядене и така му го давам. Не помага. Даже нашата хомеопатка дава съвети, но и там на камък.
Nataliq радвам се, че иматен напредък. На мен педито ми каза какви храни да не ям, заради коликите от които смята че идва и повръщането. И с тях и без тях същото. А иначе имам хип AR ам не иска да близне Sad
Какви такива ревливи са тея бебоци. Дано скоро им мине болежката или ината, че да им е добре. И зъбите да минават леко.

# 364
  • София, България
  • Мнения: 3 612
Purple, прочетох, че имаш кученце:) срещнахте ли ги вече с бебока или все още изчаквате?

pipi, пробвахме още в началото, за съжаление кучето упорито иска да го оближе. От тогава сме позволявали съвсем малко да се доближи и в момента, в който тръгне да го ближе го дръпваме. Малко е гадно, защото кучето се стряска така Confused но не ми се иска да го ближе. Последните дни обаче забелязвам, че го е страх от бебето. Дали, защото си мисли, че ще му се скараме или по друга причина, не знам, но го гледа от далеч и не иска да се доближи много Joy ще свикне, няма как...

Днес майка ми взе малкия да го разходи за 1 час. Ами все едно частица от мен я нямаше. Стана ми много тъжно докато си бях в стаята, а нямаше за кой да се погрижа. Явно толкова съм свикнала с това обгрижване по цял ден и просто за момент ми стана едно такова мъчно, че са ми го взели. Но това знам, че отминава ако продължа да го оставям на бабите Simple Smile

# 365
  • Мнения: 381
bib4o81 ние сме с жесток рефлукс. Яде Аптамил АР и преди му давах на всяко хранене Гастро Тус, като преди окончателно да се наяде давах лъжица 2.5мл от сиропа. Доста намаля повръщането. Сега вече не давам от сиропа, а само млякото. Единствено това мляко му хареса. В началото беше на кърма и това АМ. Сега вече само на Аптамил, защото кърмата ми свърши.

# 366
  • Мнения: 104
bib4o81 ние сме с жесток рефлукс. Яде Аптамил АР и преди му давах на всяко хранене Гастро Тус, като преди окончателно да се наяде давах лъжица 2.5мл от сиропа. Доста намаля повръщането. Сега вече не давам от сиропа, а само млякото. Единствено това мляко му хареса. В началото беше на кърма и това АМ. Сега вече само на Аптамил, защото кърмата ми свърши.
Мимозка по колко мл му даваш?

# 367
  • Мнения: 381
bib4o81 ние сме с жесток рефлукс. Яде Аптамил АР и преди му давах на всяко хранене Гастро Тус, като преди окончателно да се наяде давах лъжица 2.5мл от сиропа. Доста намаля повръщането. Сега вече не давам от сиропа, а само млякото. Единствено това мляко му хареса. В началото беше на кърма и това АМ. Сега вече само на Аптамил, защото кърмата ми свърши.
Мимозка по колко мл му даваш?
От млякото по 120мл. на ядене, а от сиропа 2.5мл пак на ядене. Като от другата седмица ще давам по 130мл от АМ.

# 368
  • Мнения: 55
Трябва да пробвате да оставяте бебоците, много ше се заредите! И аз не исках, и аз се дърпах и дразнех, но малко по малко, като видях, че всичко е ОК..първо започнах с час, два, после за повече и така се престраших да го оставя за цялата нощ... ами наспах се за дни напред, а и така с ММ имаме време един за друг. Мисля, че добре се отразява на всички да го оставаме от време на време.. но имам доверие само на неговата и моята майка ... е виж друг като го поиска и се изнервям, еле пък, ако го пипа там, където има голичко! Не се ли усещат тея хора? Такова малко бебче къде им е работа да го пипат 🤷🏽♀
Аз съм предупредила всички - никакви целувки, никакво пипане по ръцете (защото си ги яде), да не му дишат в лицето. За жалост вчера съседката, която отбягвам от месец и половина насам, висеше както винаги на пейката пред блока, като скокна и ни барикадира с тЕлото си нямах избор и шанс Sad та, тя така хубаво го опипа в количката дори бузките му Sad много неприятно ми стана, още не ми е минало. Иначе почивката не е излишна, но нямам доверие на майка му.  Не мога да се престраша, има време.

# 369
  • Мнения: 151
Мамчета, дайте мнение.
На 52 дни сме, храним се с адаптирано мляко Аптамил. За колики ползваме Лефакс, от скоро и по 5 капки Биогая като пробитик. Малката до преди 10-ина дни акаше почти на всяко хранене. Сега обаче е чудо ако се случи веднъж на ден като консистенцията е рядка, придружена с напъни и плач. Смятах, че Биогая-та ще помогнат, но уви продължава същата история.

# 370
  • Варна
  • Мнения: 58
Ние сме на кърма.За коликите редувам Инфакол,Еспумизан и Линекс за бебета по веднъж на ден.Зверски ни къркори стомаха,напъва се пръцка ,реве.Преди акахме и ние след всяко хранене ,сега един два пъти на ден рядко като консистенция ако.Ама така се осира с извинение че памперса не може да го събере.Иначе натдава добре.Ръцете си ги лапаме вече от една седмица,не е от глад .Така хубаво си ги осмуква.

# 371
  • София, България
  • Мнения: 3 612
Ох съвет за зспека хич не мога да дам. Моят и той започна нещо да се запича. Вчера цял ден ака по супер малко. Едва го изкарва и, за разлика от вашето течно, неговото е едно като пластелин. Коликите така и не минават. Днес мисля да спра Био Амиката. Да караме само вечер на Лефакс. Да видя как ще се чувства. Имам чувството, че от това запичане го боли повече корема отколкото от коликите, ама какво ли разбирам аз. Ще пробвам, пък да видим. Disappointed

# 372
  • Мнения: 775
И нашето ако беше като пластелин. Мисля, че се оправи от чая и омнибиотика. Ака по два пъти на ден, рядко е, но нормално количество мисла. Коликите не минават, поне започна вечер да заспива към 23:30 и става между 6:30 и 7:30 и поне се понаспивам. Давам му лефакс преди всяко хранене и в млякото колийф, преди давах био амика, но го спрях. Понякога заменям лефакс с еспумизан, вместо чай вечер му давам газ бимби. Но въпреки всичките капки, които даваме пак си се превива и пръцка и го боли много милото ми и плаче дори насън понякога:( кога ли ще минат гадните колики... мисля всичко да спра и да му давам само лефакс и чай.
Ако знаете какво ми се случи... хем ме е срам, хем ми е смешно, но като се случи плаках цяла нощ!!! Както приспивам детето, чакам го на оригне...гушкам го на рамо, в полулегнало положение, на дивана и познайте ... заспах!!! Ужас! Детето се изхлузи и цопна на дивана. Изпаднах в брутален шок и ужас. Височината беше две педи, но толкова се уплаших, а той даже не се събуди, измърмори си и продължи да спи. Много се уплаших, много! Цяла нощ го гледах
Прави ми впечатление, че му е удобно само на едната страна 🤔редуваме страните, но накрая си се нагажда както си му е кеф. Малко се притеснявам да не се деформира главичката, въпреки че все пак стои и на другата страна

# 373
  • София, България
  • Мнения: 3 612
Хаха pipi, аз веднъж заспах докато го хранех. По едно време се будя от мрънкане, то шишето му се изхлузило от устата и човекът маха с ръце и протестира.

Какъв чай даваш? Този на Хип ли?

Аз давам Био Гая и веднага след нея обикновено се изака хубаво Simple Smile

# 374
  • София
  • Мнения: 1 455
И на Михаил бму е удобно само на дясната страна. Пробвам да го слагам на лявата, но след малко той сам се обръща.

Общи условия

Активация на акаунт