Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 268
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 489
И ние ползваме гимнастика. Малката доста се вълнува

# 526
  • София, България
  • Мнения: 3 588
През деня обличам с къс ромпър. Ако задуха на мятам памучна пелена.
Нощно време спи само по боди с къс ръкав и завит с памучна пелена.  Но в нашата стая е доста топло... Може би около 24-25 градуса става сега лятото.

# 527
  • Мнения: 242
През деня къс ромпър или комплектче тениска и панталон.
Вечер -от няколко дни слагам боди с къс ръкав и ританки, сега сложих къс ромпър.
Чорапки слагам задължително още.
Имам пелени за навън за всеки случай Wink
Честно казано много пъти се питам дали му е Ок и само мятам пелени отгоре или ги махам.
😂Днес се престраших да направя дълго приключение- такси, работата, парк и съм пребита.
Това в София да обикаляш с количка е приключение Wink
И да дам положително мнение за доктор Ефремов -ортопед Wink

# 528
  • София
  • Мнения: 1 456
Вечер Михаил спи с боди с къс ръкав и чорапи, завит с тънка пелена. Стаята ни е топла 24 градуса, прозорецът е отворен нагоре, а и целият, когато е много топло.

# 529
  • Мнения: 104
Може ли координати на Д-р Ефремов и работи ли със здравна каса?

# 530
  • Мнения: 381
Да ви споделя.
Снощи докато приготвях малкия за баня, само за секунда се обърнах да взема хавлийката му и той се задави. Почна да рита върху повивалника с крачета и да се дави. Веднага го взех и след това го наведох напред. Това подейства, но много се стресна детето.
Много ми се иска да минава този рефлукс, защото и за секунда не мога да го оставя сам. Или ще повръща по малко, или по много, а понякога връща стомашни сокове.
Добре,че Свекървата не го видя това, че тя много се панира и от малкото, което повръща. Последния хит от нея е "баби стига бърка с ръката в устата, заради това повръщаш", а то детето си се опознава така 😀

# 531
  • Мнения: 775
И при мен имаше подобна ситуация..в кошарата го оставям и след няколко Мин поглеждам - червен Като домат и не може да диша. Ужасих се. Аз рязко го вдигнах нагоре, друснах го и се изкашля. После не искам да ви разказвам колко рев изревах. Моля се скоро да мине, защото се случва да връща и доста време след ядене, когато вече спи....

# 532
  • Мнения: 18 993
Настрани го оставяй да лежи, за да не дави. Подпираш му гръбчето и главата със завивка, навита на руло, или ако имаш цилиндрична възглавница/обиколник.

# 533
  • Мнения: 775
Така го оставям, но ги преборва. Взех такива които са свързани отпред и отзад... е пак ги бори. Избутва се нагоре и настрани. Най му е хубаво по гръб и главата надясно. Явно като се напъне Пт коликите докато спи и връща така. Много неприятно. Вече го прави значително по-рядко, но все ни е страх и остава за много кратко през нощта без наблюдение. Като си лягам си слагам бебефона си главата усилен на макс, нищо, че бебо е в стаята, но така съм една идея по-спокойна, че ше го чуя

# 534
  • Мнения: 18 993
Да, и моята си има предпочитана страна, но трябвада се редуват, да не лежи само на едната страна.

# 535
  • Мнения: 55
Нашият мъник още като го къпехме на течаща вода, се задави очите му бяха ококорени и езика навън, никаква реакция. Толкова се  изплаших.. Наведох го и го потупах няколко пъти и пак никаква реакция на втория път след потупване се разплака. Избухнах в истерия и сълзи от тогава само във ваната! Иначе продават антирефлуксни втзглавници, но някъде бях прочела, че няколко книги под матрака вършат същата работа. Слагат се от към главата, така че матрака да застане леко по диагонал на около 30 градуса, за да може храната да не се вдига по хранопровода. Ако сте забелязали в болниците, където сте раждали ги слагат в точно такива леко по диагонал крибки (не знам дали така се казва). Отделно ги оставят настрани с пелена, която им подпира гръбчето. При нас вече не действа и съм направила това с книгите. Дано помогне при вас Simple Smile

# 536
  • Мнения: 242
Доктор Ефремов работи в по ЗК в Горна Баня , аз го водих в поликлиника България до Джъмбо на частно -105 лв преглед плюс ехограф.

# 537
  • Мнения: 775
37.7 температура измерена в дупе, температура ли е? Колко нормално трябва Да е при бебетата

# 538
  • Мнения: X
Здравейте, следя ви от началото, но сега се осмелих да си създам профил. Имам дъщеричка на месец и половина. Тя е само на кърма. По принцип акаше на всяко хранене, но изведнъж 5 дни не беше и много започна да се напъва (особено вечер). Реших, че е запек и се обадих на педи. Тя каза да дам лактулоза. В петък вечер й дадох 2.5 мл и събота сутринта пак. Следобяда се изака, но не беше супер много и беше като разстройство. Вечерта дадох пак за всеки случай, но нищо. После в понеделник се изака сама, но си беше като каша, а не твърдо. Та, може ли това да са колики, а не запек според вас и тя просто да ака по рядко и да усвоява цялото мляко. Иначе има постоянно напикана памперси и спи от 22:00 до 9:00 без да се събужда да яде.
P. S. Извинявам се за дългия пост. Simple Smile

# 539
  • Sofia
  • Мнения: 340
Това е статия за Т която на мен ми хареса.
http://purvite7.bg/bebeto-ima-temperatura/
Nelito даваш ли и пробиотик? Според мен си е запек. Но се консултирай с доки пак ако трябва.

Общи условия

Активация на акаунт