окалпазаних ли хранителните навици?

  • 1 072
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Като причини за възникване на проблеми в храненето се посочват най-вече желанието на детето  за автономия в много области на своето развитие и от друга страна контрола на родителите/възрастните.
При нас със сигурност е точно това. Преди няколко месеца след безплодни опити да го нахраня, в пристъп на ярост изсипах манджата на плота  Embarassed И детето хоп-хоп, си изяде всичко с пръстчета  Simple Smile
Хедра, ще пробвам с вилица, благодаря   bouquet

# 16
  • Мнения: 829
Не се притеснявай толкова за анемията - ако наистина нещата с храненето не вървят добре (жегите също са голям фактор!) и докторката е притеснена от стойностите на ХБ, може временно да включите някакъв железен препарат.
мда, ние вече месец сме на Малтофер, скоро ще правим контролно изследване, за да стане ясно дали се подобрява. ще ми се обаче храненето му да е такова, че да няма нужда от Малтофер  Sad (нещо, към което винаги съм се стремила впрочем  Sad, но явно без резултат)
Като паузи между храненията се посочва ясна разграничено време за игра и хранене. Не се смесват за да може детето да разграничи ясно чувството си за глад.(Последното може би наистина е малко трудно изпълнимо в ежедневието и особено когато мама наистина иска детето да хапне поне малко ooooh!)
ето нещо такова и аз искам да постигна, но трудно ми се удава. Дали е прекалено малък? или това е опит за оправдание...  Thinking

и друго ме гложди: дали понеже винаги откликвам на желанието му да суче, това не му позволява да огладнее наистина?

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Аз не мисля, че сученето му пречи - по-добре се води по него, а и млякото едва ли му стига. За мен / това е личен опит / детето е още малко, за да го накараш да осъзнае разликата между хранене и игра - но постепенно ще разграничи нещата и ще седне на масата - сигурна съм, че постоянното подтикване от твоя страна и примера на възрастните като цяло ще го насочат към изграждане на съответните навици. Преди малко, на обяд моят син, който до скоро нямаше търпение да се върне при играчките, най-спокойно си придърпа стол, седна до мен и се нахрани почти изцяло сам с вилица - може би наистина боцкането с вилица им е по-интересно  Hug Успокой се - всичко ще си дойде на мястото. Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 4 381
И при нас вилицата е по-лесния прибор от лъжицата. Също и храненето с пръсти е вариант. Когато не успявах да усмиря момата в нейното столче, предложих й да седи с нас на масата на голям стол, да се храни с чинии като нашите и приборите са метално, но от средните. Беше много доволна и чинно си изяждаше всичко. При нас в момента е нова мода - храни се само след като си е събула чорапите и е боса. Ей това не мога да разбера, какво пречат чорапите на храненето.

# 19
  • Мнения: 4 078
При нас в момента е нова мода - храни се само след като си е събула чорапите и е боса. Ей това не мога да разбера, какво пречат чорапите на храненето.

 Joy Joy Joy
просто нямам думи за приумиците на децата, умрях си от смях Grinning

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
При нас в момента е нова мода - храни се само след като си е събула чорапите и е боса. Ей това не мога да разбера, какво пречат чорапите на храненето.

 Joy Joy Joy
просто нямам думи за приумиците на децата, умрях си от смях Grinning

Абе то смях-смях, ама като ти дойде до главата ... ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 447
Относно разграничаването на хранене и игра - в момента, в който започне да си играе с храната и да я разхвърля, прекратявам храненето, независимо колко е изял. Може да не е хапнал почти нищо. Докато дойде време за следващото хранене, избягвам да давам дреболии за гризкане (но не го спазвам толкова стриктно, признавам си).

# 22
  • Мнения: 2 673

При нас в момента е нова мода - храни се само след като си е събула чорапите и е боса. Ей това не мога да разбера, какво пречат чорапите на храненето.

и при нас я имаше тази мода, просто не се свърта , както и ръцете - все нещо трябва да прави с тях, било да маха чорапи , да щрака с дистанционното, да ме прегръща и да мачка косата ми ..... Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт