Мартенски бебета 2019 ! Тема 1

  • 18 160
  • 729
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 725
Аз съм с две ръце за кошчетата за кола . Просто не си представям , ако се вози бебо в зимния кош и недай си боже стане нещо ....
Инъче и Влади много обича да спи в него и дори да плаче само като го слоша в кошчето и млъква 😁😁

# 181
  • Canada
  • Мнения: 3 358
За или против няма значение, когато говорим за безопасност. Има си хас ние в колата с колани, а бебето на задната седалка в коша необезопасено???

# 182
  • Мнения: 549
Стола колкото и да е вързан при нас се клати. А коша е стабилно опрял в облегалката на седалката. Естествено, че и аз мисля за безопасноста на детето си. Просто за мен е по-удачен. Но пак казвам всеки си има мнение.

# 183
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не е монтирано правилно столчето щом се клати. Тук няма място какво ти мислиш за по-удачно, съвсем добронамерено ти го казвам.

# 184
  • Мнения: 277
Съолчето за кола е специално конструирано и преминало хиляди тестове за безопасност. Аз не бих рискувала да возя децата в друго освен в столче. До миналата седмица и средният ми син се возеше в столче с петточково закопчаване, а е на 6 години. Сега е пак в столче, но се закопчава директно с колана на колата. Дори при едно по-рязко спиране може да изхвърчи от коша. Не е задължително колата да попадне в катастрофа, за да се нарани детето.
То при нас и глобата е такава, че човек ще се замисли дали си заслужава.
Като гледам бебковците ви как еастът направо ме е срам да кажа моята госпожица как върви с килограмите. Роди се най-голяма от всички, а сега е най-малка. 🙈

# 185
  • Мнения: 287
Ако си е в границите, няма какво да се притесняваш за кг. До колкото знам, родените големи бебчета нарастват по-бавно, а по-мъничките растат по-бързо, относително е, разбира се. Ще се регулира с времето, споко Simple Smile

# 186
  • Мнения: 499
Момичета благодаря много! Днес се возихме 5 часа, направихме една почивка за хранене ..  Hug
Аз в зимния кош не бих го сложила в колата, столчето си е стабилно и на бебчо май му беше много хубаво Simple Smile ех, сега сме при свекито, не знам как ще издържа.... 

# 187
  • Мнения: 277
em_ei,  вече се успокойх. Бях се много притеснила когато не качваше изобщо. Две седмица не качи нито грам, но сега я кара бааааавно нагоре. За два месеца общо е наддала 550 гр. Едва 4735 гр е сега, но няма повод за притеснения. Взеха й кръв, бях на строга диета, опитахме с АМ и промяна никаква. Та реших да се успокоя и да карам според инстиктът. Все пак ми е трето дете. Щом има енергия да реве по цял ден и да спи само два, три пъти по половин час, значи нищо й няма.
Aleind.15643,  и на нас ни предстои подобно пътуване след по-малко от месец, но мен по ме притеснява, че Емма седи в столчето не повече от 15 минути и след това се започва едно реване, глава да го заболи човек. Вече направихме едно по-дълго пътуване от 2 часа. Но спирахме три пъти-да яде, да я успокоя, да се размърда малко 🤣 Цял цирк сме пък Незнам.
Миналата седмица отидоха на пазар с баща си и тя Превала магазина, на касата му помогнали да си прибере полупките. Той сега с нея не иска да ходи в същия магазин. Казва, че са го запомнили като “бащата на ревящото дете”. 😆
Ама какво да се прави-каквато е такава. Братята й бяха разкошно бебета. С часове можех да се разхождам стоях и глас няма да им се чуе, а това ако не го разбере цялата околните, че е навън-няма да му е пълноценна разходката 😁

# 188
  • Мнения: 176
При нас втората консултация мина днес. Бебка е пораснала с 1200 гр и + 4 см. Общо сме 5 650 кг и 58 см (роди се 3600 и 51 см).
Започна вече много да гука и издава звуци, не спира да се усмихва, завърта се от странично в по коремче и е много любопитна, като види нова обстановка не спира да се оглежда.
Коликите ги минахме много леко, отдавна не я е боляло коремчето. Биха ни първата ваксина. Нямаше нищо необичайно след това. Имаме обаче запушено каналче на едното оченце и промиваме с лайка и масажчета. Някое друго бебче с подобен проблем? Казват, че сега каналчето е стеснено, но като порасне още малко ще се разшири и отпуши.
Забелязах, че главата и в тила е леко сплескана от едната страна. Започнах да я слагам да спи по-често на другата. Мисля, че ще се оправи като порасне, но все пак ще споделя с педиатърката на следващи я преглед.

# 189
  • Мнения: 1 374
Какви са признаците за запушени каналче?
Моята доста чести някакси си присвива дясното око, понякога и лявото и ме притеснява какво може да означава. Педиатърката каза да и го снимам, но още чакам отговор от нея.

# 190
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Гурелясват им оченцата. И с двете бебета ни се случи, но си минава само. Бебчо никакви масажи не търпи и аз не настоявам. Само го почиствам сутрин с влажна кърпичка за лице. Доста по-добре е вече.

# 191
  • Враца
  • Мнения: 1 422
Малката е със запушено каналче, оченцето сълзи и събира гурелчета. Пробвахме няколко вида капки и нищо не помогна. Промивам с лайка или с физ. р-р и правя масаж.

# 192
  • Мнения: 175
Малката е със запушено каналче, оченцето сълзи и събира гурелчета. Пробвахме няколко вида капки и нищо не помогна. Промивам с лайка или с физ. р-р и правя масаж.
Същите сме. 2 вида капки и нищо.. Вече 2ри месец е така. Масажи не търпи. Почиствам с тампони за грим намокрени с преварена вода.  Дано го израсте.
От няколко дни обаче, по време на хранене се дави на няколко пъти. Не съм сменяла биберона. С шише на томи типи сме на бибата пише 1..ядем мляко НАН, ако това е от значение .

# 193
  • Мнения: 176
И аз съм с томи типи, но от няколко дни сме на 2-ка. Забелязах, че с единичката започна да яде по-бавно, умаря се и се изпотява от усилие, понякога заспива без да се е наяла. С #2 първо се уливаше докато свикне, но за ден се напасна. Смених Хип комбиотик с Фризовом, с първото акаше гранули като пластелин. Сега с новото всичко е нормално.
Оченцето отделя жълт секрет, който като засъхне става гурелче. Промивам с лайка, а масажчето го правя с памуче топнато в отварата и минавам по няколко пъти отгоре надолу в основата на очето. Това обаче го правя докато се храни, само тогава ми дава, иначе реве и е невъзможно.

quote author=nqnimachka link=topic=1112658.msg38770049#msg38770049 date=1558731067]
Малката е със запушено каналче, оченцето сълзи и събира гурелчета. Пробвахме няколко вида капки и нищо не помогна. Промивам с лайка или с физ. р-р и правя масаж.
Същите сме. 2 вида капки и нищо.. Вече 2ри месец е така. Масажи не търпи. Почиствам с тампони за грим намокрени с преварена вода.  Дано го израсте.
От няколко дни обаче, по време на хранене се дави на няколко пъти. Не съм сменяла биберона. С шише на томи типи сме на бибата пише 1..ядем мляко НАН, ако това е от значение .
[/quote]

# 194
  • Варна
  • Мнения: 725
Малкия си беше направил супер режим , от 11-12 до 6 сутринта спеше , после цоква и пак спи до 9 , така се наспивах и аз нямаше грешка 😁 нооо от няколко дни е ужасно , вечер става през 2 часа .... на какво може да се дължи това ? Нямаме колики вече , а и не става със силен плач а мрънка докато не получи цицка ...
нищо в ежедневието ни не съм променяла .. чудя се дали не е да не му стига кърмата ... Гърдите ми са супер меки и не се напрягат , а след кърмене не мога да изцедя нищо .. а и също вечер когато го кърмя след като се наяде започва да плаче, но като го люшна няколко пъти в кошарата и заспива..

Общи условия

Активация на акаунт