Мартенски бебета 2019 ! Тема 1

  • 18 341
  • 729
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 367
Аз почти 1 месец давах само млечно-зеленчукови пюрета. Не съм броила колко са зеленчуците, но давах почти всичко, за което се сетих. И сега от десетина дни давам оризова каша с различни плодове.

# 616
  • Враца
  • Мнения: 1 430
Ох момичета много се притесних. Докато хранех малката забелязах, че фонтанелата и е доста хлътнала, повече от по принцип. Чела съм, че е знак за обезводняване, милото изпи 30мл водичка на един дъх Cry  като и преди това и давах да пие. Сега само ходя и я пипам, по добре е, но много се изплаших. Тя до скоро едвам близваше шишето за плакнене на устичката, а сега изпи толкова много. Дано да е от това де. Ще предлагам по често сега в жегите Cry

# 617
  • Мнения: 277
В тези горещини е нормално да пие повече водичка. Предлагай по-често.
И аз не съм започнала с храната 😆 Гладна я държа. 🤣 Мила да започна при навършени шест. Така го усещам. А и тя не е готова, а кой какво ми говори си е негова работа. Той българина най-компетентен, всичко знае, само съвет да дава. А и по принцип всички знаят как се гледат деца с изключение на родителите 😁
Моята госпожица не е готова за захранване и не мисля да я насилвам само защото виж другите ядът по едно пюре на ядене и още искат или “какво чакаш още?” И тем подобни други изказвания.
Я всички да се радват на дечицата си и да са щастливи, пък другата както го усеща човек 🤗

# 618
  • Мнения: 501
Аз пък съм в друга крайност. Бебчо мнооого пие вода. Ако му дам може и цяло шише от 200мл да изпи. Сношти му дадох малко, 20-30мл, то си иска още, търси с устата биберона. Давам мляко-не иска. Та не знам това нормално ли е.

# 619
  • Мнения: 1 474
Моят плаче за вода, мисля че венците си казват думата, освен жегата. Пие си колко иска.  Някой път предлагам без да реве, отказва, някой път приема. Преди обяд бяхме навън около 40 мл общо е изпил. Но си е жега

# 620
  • Мнения: 367
Не се притеснявай за фонтанелата. Като човек, който постоянно я следи (да не би да се появи повишено налягане, защото сме на границата за хидроцефалия) много често съм го виждала с вдлъбната фонтанела. А течности си пие - до следобедния сън изпива един чай 125мл и следобяд вода около 40-50мл.

# 621
  • Враца
  • Мнения: 1 430
Аз установих, че като е изправена и малко по вдлъбната, а като лежи е нормална. Но все пак си се шашнах. Сама си влязох във филма, 5 пъти мерих малката, че четох че може да е от недохранване. Абе побърках се, а детето се залива от смях и пищи насреща ми. Но все пак да питам имате ли някакви междинни закуски? Нашето разписание е следното: 8-9ч - 230мл мляко, 12ч - 150/170  гр зеленчуково пюре, 16ч оризова каша със 120мл мляко я правя, 20:00ч - 230мл мляко. През нощта не се буди да яде. Да, но от няколко дни започна да не издържа баш до следващо хранене, за това питам и за междинни закуски. Аз днес реших след кашата да дам зел. Пюре. В 16:30 си изяде кашата, в 19:00 и дадох 100гр сладък картоф и после в 22:00 изпи 230мл мляко. Мисля и нещо към 10 сутринта да дам, но какво.

# 622
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Плодови пюрета не даваш ли? Аз давам 30-60 мл за десерт след зеленчуковото понякога и пак толкова слагам на кашата. Ти примерно можеш да го даваш като междинно хранене.

# 623
  • Мнения: 367
Първо да ви кажа, момичета, че много се радвам, че в нашата групичка сме цивилизовани, културни и уважаващи чуждото мнение, че споделяме опита си, съветваме без да се налагаме, без да съдим и обиждаме! Тук се чувствам спокойна да попитам или да споделя, защото знам, че няма да бъда оплюта колко лоша майка съм, за което ви благодаря Hug
След лиричното си отклонение да кажа по темата, че моя момък става в 6:30-7:00 и поради тази причина имаме още едно хранене в 10:00 (с каша и плодово пюре). Иначе е с горе-долу същия режим.

# 624
  • Враца
  • Мнения: 1 430
О благодаря момичета, не съм давала плодово, но ще го включа и него.
Нашата сега закусва чак, винаги си е спала до късничко, бащичко Joy и кака и спи до 10ч а е на 2г. Grinning

# 625
  • Мнения: 28
И аз се чудя дали не е време да вкарам нещо в 10ч.Нашият график е 7ч-120мл мляко,10ч-180мл мляко,13.30-зеленчуково пюре,16ч-плодово пюре или каша,18ч-180мл мляко и 21.30-180мл мляко.
От няколко дни забелязвам,че едно малко бурканче на Хип не му стига,иска мляко и ще трябва да мина на големите.В 10ч какво е подходящо според вас?Рано е за попара.... ние сме на 5 м и 3 дни. Педиатърката каза плодовото за следобед,но с баткото си спомням,че го давах за десерт на обяд,след зеленчуковото. Виждам,че и други така правят.
За фонтанелата съм забелязала,че понякога се вижда как пулсира...което малко ме плаши,но може би е нормално.Вдлъбнато не съм виждала.На нас ни казаха,че е малко по-голяма от нормалното,но не било притеснително.Ама аз нали съм паника,все си мисля дали всичко е наред...

# 626
  • Мнения: 13
Здравейте, и аз още не съм захранила. Моето момиче е на 4,5 месеца, изцяло на кърма. Мисля при навършени 5,5 да започна.
Въпрос към мамчетата, които кърмят. Вашите бебоци пият ли вода? Аз след всяко хранене предлагам, но бебка само си чеше венците с биберона. Като вкуси от водата прави една физиономия.... 😀
Още един въпрос към всички. Давате ли витамин Д?

# 627
  • Мнения: 501
Витамин Д до 1 год. задължително Simple Smile

# 628
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Откакто ни изписаха от болницата давам витамин Д. Вода с биберон не иска, само го дъвче, но с чашката няма проблем. Докато беше само на кърма му давах от време на време, но откакто го захраних - след всяко хранене с пюре или каша.

# 629
  • Мнения: 176
Аз давам вит Д от 2-рия месец всеки ден, но от 1 мес. насам педиатърката ми каза през ден по 1 капка. В деня, в който не и давам и оставям крачетата на слънце 20-тина мин. без крем с spf фактор.

Общи условия

Активация на акаунт