Мартенски бебета 2019 ! Тема 1

  • 18 227
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 175
Нз на какъв режим е малкия. Честно. Сутрин отново започна да се буди към 4и30 за мляко. После спи до към 8,9. При което е редно да е гладен.. Мляко не ще..  Затова днес му пробутах каша с плодово пюре ябълка.. Убийте ме нз колко грама.. Пробвах след това пак мляко, в случай че иска но не.. На обяд яде дом.вареб картоф с морков и към тях купешка тиква, просто няма къде да търся тиква по това време . И пак не изяде всичко,Час по късно смукна и мляко около 120. Следобед ще пробвам с мляко, защото се посгъсти акото, откакто яде пюрета и каши. Но подозирам, че няма да го иска и нз.... Или плодово пюре.. Смятам и да сменя АМ,  хич не го иска, измъчена работа.. Чудя се да пробвам на Бебелан, някой мнение?
Вечер иначе заспива най късно в 22 ,банята е в 20 .. На морето му беше добре на вечерни разходки с морски бриз, ама тук няма. Само жега, прах и комари.

# 646
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не бях влизала скоро. Доста сте изписали Simple Smile . Косата ми пада от два месеца зверски. Чак се чудя как имам още на главата си. Малката също е съпричастна с мен Simple Smile . След като кърмата ми намаля, минахме на смесено хранене и вече само на едно с кърма. Като й се нормализира корема и минаха ваксините на 5-ти този месец започнах захранването. Ако беше на кърма щях да изчакам, но сега така го почувствах. Аз пък от младите майки получавам упреци, че било рано. Вие още в началото ли заменяте ядене. Нали уж трябвало с всяка храна по малко и като се насъберат видове тогава. Ох, това със захранването е голяма наука. Отностно яденето. Тъкмо си мислех, че е влязла в някакъв график и от 3 дни е на коренно различни часове за хранене. Допълнително уж на найната възраст трябва да ги разрежда, а тя яде на 3, даже понякога на 2:30 часа. Мисля си дали да не минаваме на АМ 2.
Въпреки завидния й тен лекарката й вдигна капките с витамин Д от 2 на 4.
Вашите бебчовци как са със съня? Иначе вечер спи "уж", но изключително неспокойно. Все си мислех, че ще отшуми, но продължава. Да не говоря в какви луди пози я намирам. Пушка, върти се, удря с крака, мрънка, отвива се. А аз само като каше едно "А" и веднага се будя. Много леко спя.

Точно така - постепенно се увеличава количеството докато зместиш хранене. Но пък ако детето ти иска да яде повече от една лъжица - дай й. Ако не иска не й давай. Моят е на периоди.
И при нас вечерният сън е ужас. Откакто тръгнаха зъбките вечер се събужда през час да суче и общо взето спи при нас. Четох, че към 4тия месец се проявява регресия в съня.

При нас е точно обратното със запичането - откакто почнахме пюретата си ака редовно, че и по два пъти понякога. Картофът запича по принцип.

И ние вече мислим да купуваме следващото ниво столче. Мисля да е с реклайнинг, а и да може да се монтира обратно на движението. За Кико четох добри отзиви, но не съм решила още.

# 647
  • Враца
  • Мнения: 1 425
И малката сутринта отказа млякото. Яде последно снощи в 9 и тази сутрин се събуди в 7, не иска мляко. В 8 хапна половин плодово пюре, в 10 още малко пл. пюре, мляко не поиска. В 12 си хапна зеленчуковото пюре и в 4 яде каша. Не знам какво ще го правя това дете с яденето. Ние сме на Бебелан АР и до сега не съм имала проблеми. Ще видя довечера дали ще си го пие, иначе не знам какво ще правя Sad

# 648
  • Мнения: 549
Моята също по принцип си е злояда. Иначе й спрях нощното хранене. Яде към 21:30-22 и после сутрин в 7:30-8 яде с мъки. От сега я гоня с яденето, а после незная. От друга страна днес на обяд изяде доста тиквичка и после пи още 100 мляко. Направо нямам идея къде го побра. Явно, а то така и трябва де, ще трябва да се съобразяваме с настроенията им. И мисля да спра да се сравнявам с другите и само да се терзая, че няма режим. Рано или късно и това ще се случи.
За стола за кола съм се насочила към този: https://www.hippoland.net/chipolino-stol-za-kola-0-36-kg-4maks-laym-stk4x0192li . Имам още малко време да помисля.
Краката и моята ги откри преди 4-5 дни. От игрите с тях целите са надрани от ноктите й. Колкото и да ги режа все успява да се надере.
А за обръщането по корем от както го откри друга поза не познава. Реве, тръшка се, че е уморена и момента, в който я обърна по гръб - тя отново се катурва по корем. Има някакви наченки на пълзене. Ама с тези темпове няма да е скоро. Вдига задника и забива главата. Голям смях е.
Днес излизахме с кенгуро. Беше безкрайно щастлива. очите й шареха непрекъснато. Имах чувството, че ще си удължи врата.

# 649
  • Мнения: 1 472
Аз другата седмица започвам захранване. Само моя явно е голям гладник 😁 От седмуца давам по 180 мл и на 3 час е зверски гладен. Днес му биха ваксините, не се търпи, но спа 1.5 ч, не помня последно кога спа толкова😁

# 650
  • Мнения: 367
Да ви кажа колко се зарадвах като го видях как се върти на спалнята. Heart Даже веднъж се завъртя от корем на гръб. Така както до онзи ден си лежеше по гръб и махаше с крачета като хлебарка и мнооооого рядко със стимул се завърташе, така изведнъж му дойде вдъхновението. Голямо успокоение е. Както съм ви казвала с неговото проблемно раждане и съмненията за хидроцефалия съм на тръни за всеки етап от развитието му. И постоянното сравнение с вашите деца е просто неизбежно. Утре сме на консултация. Подозирам, че със захранването този месец ще е качил доста. Поне аз го усещам натежал.
За столче ще следя какво пишете. Още не съм се насочила.
Взехме му гърне. Четох някъде, че от шестия месец при ставане от сън като се сложат на гърне да се изпишкат започват да свикват и когато започнат да получават усещане за пълен пикочен мехур (след 8-ми месец) свързват нещата и по-лесно се приучавали. Мисля да пробвам. А и понеже е все запечен мисля, че на гърнето ще му е по-лесно изхождането.

# 651
  • Мнения: 500
За избор за столче за кола, има много полезна тема на бг мама. Децата трябва да са в столче в обратна посока на движението поне до 4 години, ако държите на сигурността. Ние сме с britax dualfux, на малкия много му харесва. Има добри резултати на краш тестове, което за мен беше много важно.

# 652
  • Мнения: 277
Четох една статия за столчето за кола. Специалисти препоръчват децата да се возят обратно на движението до 4-5 годишна възраст. Размерът на главата е в пъти по-голям в сравнение с тялото, а именно главата се излага на екстремно натоварване при движението на автомобила. Дори и да не възникват рискови ситуации, главата на децата е изложена на по-голямо напрежение. Та за това препоръчват да се обратно на движението. Аз със сигурност ще я возя малката обратно на движението. Така беше с по-малкия син, така и с нея. Аз съм много доволна от столчето на Britax. И с сега мисля да вземем такова или на BeSafe.

# 653
  • Мнения: 1 472
Относно гърнето съм леко предубедена, че толкова рано е ок.
Баткото така и не седнс на гърне, директно на тоалетната след година и нещо с адаптор. Това е единствената вещ, която никога не докосна в къщи. Купихме като гледах др мами, чиито децс рано седнаха на гърне. Само че след годината почнаха да отказват гърнето. За всяко е индивидуално.

# 654
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Голямата ни дъщеря е на 2г и 3м и от седмица ходи без памперс и си пишка сама на гърнето. Купих го като беше на годинка, но тя го пълнеше с играчки, а не с пишо Grinning

Малката тази вечер изпи половината мляко само, около 120-140мл Sad

# 655
  • Варна
  • Мнения: 725
Ние купихме столче 0-36кг , но честно казано не ми се видя ок за малко бебе и чак сега го слижихме. Много съм доволна, има няколко степени, също и се върти на 360° , което ми е много удобно при изваждане на бебо от колата. Взехме го от Емаг на промоция , гледам и че сега е с -30% .

# 656
  • Мнения: 287
На моята беба започват да й излизат крустички. За сега са жълти петна. Превареният зехтин има ли ефект и кога се маже с него - преди или след баня, колко време стои, трябва ли да я сресвам и после да го отмия?

# 657
  • Мнения: 1 472
Не съм ползвала зехтин. Не знам как е правилно. Когато забелязах при моето, че започва нещо, мазах с олиото на Хип след баня и сресвах с четката. За около седмица изчезна всичко. Досега нямаме наново появили се. В последствие от време на време му омазнявах и главата. Но си го сресвам почти редовно, не че има коса, но има перчемче 😁

# 658
  • Мнения: 176
Моето бебе има много коса, вече е за кукуригу и крустичките малко по-трудно паднаха. Мазах с бебешко олио и сресвах, няколко пъти така и наполовина паднаха, после в един момент без нищо да правя забелязах, че са изчезнали... явно с времето сами си падат.

Майчета, при навършени 5 мес може ли бебето да се поставя облегнало на възглавници в полу-легнало положение за по 5-10 мин? Или  още е рано и това се прави при навършени 6 мес?

# 659
  • София
  • Мнения: 63
Моят сладур се роди с много коса, сега е още повече, чуплива и всеки кичур е на различна посока. Има крусти, които не мога да махна от раждането досега, пробвах със зехтин, голям рев рева докато го мазах по главата и аз спрях, повече от месец вече го къпя с шампоан на мустела против крусти, но няма ефект, много майки казват че при тях е имало,  сега като прочетох ще пробвам с олиото на хип, да видим.
Момичета, какви комбинации от зеленчуци давате, аз съм захранила досега с картоф, морков, тиква, пащърнак, броколи. От моркова се запече, тиквата го подува, пръцка и реве, броколи не хареса, и си реве за шишето с мляко. Не знам как да го залъгвам. На 5 месеца и половина сме почти, на АМ от раждането, не искам да бавя много въвеждането на храните. За момента ми изглежда мираж изцяло заместване на обедното хранене с пюре. Педиатърката ме съветва да включа по малко масло, но ми се струва рано. Онзи ден на консултацията измериха бебчо 8100 г на 65 см, заради което пък ми казва да не давам каша, явно се опасява да не качи много. Посъветва ме и, че няма много смисъл за момента от плодови пюрета. Тоест по съвет на педиатърката трябва да давам само зеленчуци до шести месец, а моя бебок трудно свиква и е голям зор и голям рев. Ще се радвам някой да даде съвет.
За облягането на възглавница на мен всеки ми казва след шести месец, аз пробвах няколко пъти да го облегна моя и реве, нещо не му е ок сигурно още.

Общи условия

Активация на акаунт