Мартенски бебета 2019 ! Тема 1

  • 18 285
  • 729
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 471
Валлл, Щом кърмите, няма нужда от вода. Като започнете захранване , започнете да предлагате и водичка 😊

# 631
  • Мнения: 287
Ние сме на кърма, вода съм й давала с лъжичка и винаги е пила, но съм на периоди - няколко дни й давам по малко, после не й давам, после пак няколко дни съм й давала.. Никога не ми е отказвала вода и явно ще пие, колкото и когато й дам.
Вит.Д давам от 20 и някой ден, всяка сутрин. Една позната не дава на бебче, родено май месец, но по тена, който има бебенцето, педиатърката й казала, че явно си образува вит.Д.

Мамита, освен ХИП, коя друга марка използвате?

# 632
  • Мнения: 176
На Friso vom сме, от Aptamil имаше колики, а Hipp. много си го обича, но понякога акото и става пластелиново и го смених с friso vom по препоръка на педиатърката.

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 22:28 от Bibito

# 633
  • София
  • Мнения: 63
Нашата педиатърка ни спря витамин д за месеците юли и август, след няколко дни сме на консултация и ще видим как вървят нещата.
Относно храните сме на Хип, мисля че са добър избор, ако някой има мнение за Babybio, нека сподели.

# 634
  • Враца
  • Мнения: 1 425
АМ ни е Бебелан АР, пюрета давам на Овко, Слънчо, Ганчев, Гербер, Хип. Доволна съм от всички.

# 635
  • Мнения: 1 472
След като преминахме през всички АР млека 😁,без Нанн, от 2 дни отново почнах с Аптамил. Само че сега на него не пише Милупа, а др марка, но не съм в къщи.
Мн относително кое ще пасне. С Бебелан мъчих около месец, колики жестоки, рев и нерви. В началото спря да повръща, но после беше кошмар. Сега е досста спокоен, почна да спи повече, не 10 мин дрямка.

# 636
  • Мнения: 287
Не се поясних, имах предвид марка пюрета, не АМ, ние сме на кърма Grin

# 637
  • Мнения: 367
Аз повече му приготвям домашни, но когато използвам някое най-често го избирам според това какво търся (конкретен зеленчук или плод). Досега съм вземала на Овко и Слънчо. От това на Слънчо се обрина, но може да е от чушката в него, още не съм установила.

# 638
  • Мнения: 151
Ползвате ли книга с рецепти?

# 639
  • Варна
  • Мнения: 725
В сайта https://profesiyamama.com/ има готини неща 🙂😊

# 640
  • Мнения: 501
Ние не сме започнали захранването, но мисля да взема книгата на Поли Йорданова. Много майки ми я препоръчаха.

# 641
  • Мнения: 28
Момичета,моето момче е запечено вече доста време.Ака по няколко пъти,но едни топчета и не може да се изходи хубаво. Плюс,че се напъва зверски.Принципно млякото му не го запича,но откакто давам пюре е все запечен.Ползвам на ХИП като давам разнообразни и от зеленчуковите и от плодовите.Правя и домашни,най-често картоф,морков,тиквичка.Мислите ли,че трябва да сменя марката?

# 642
  • Мнения: 549
Не бях влизала скоро. Доста сте изписали Simple Smile . Косата ми пада от два месеца зверски. Чак се чудя как имам още на главата си. Малката също е съпричастна с мен Simple Smile . След като кърмата ми намаля, минахме на смесено хранене и вече само на едно с кърма. Като й се нормализира корема и минаха ваксините на 5-ти този месец започнах захранването. Ако беше на кърма щях да изчакам, но сега така го почувствах. Аз пък от младите майки получавам упреци, че било рано. Вие още в началото ли заменяте ядене. Нали уж трябвало с всяка храна по малко и като се насъберат видове тогава. Ох, това със захранването е голяма наука. Отностно яденето. Тъкмо си мислех, че е влязла в някакъв график и от 3 дни е на коренно различни часове за хранене. Допълнително уж на найната възраст трябва да ги разрежда, а тя яде на 3, даже понякога на 2:30 часа. Мисля си дали да не минаваме на АМ 2.
Въпреки завидния й тен лекарката й вдигна капките с витамин Д от 2 на 4.
Вашите бебчовци как са със съня? Иначе вечер спи "уж", но изключително неспокойно. Все си мислех, че ще отшуми, но продължава. Да не говоря в какви луди пози я намирам. Пушка, върти се, удря с крака, мрънка, отвива се. А аз само като каше едно "А" и веднага се будя. Много леко спя.

# 643
  • Мнения: 176
Моята бебка спи мн дълбоко вечер, нищо не я буди. През деня обаче точно обратното. Вече заформи режим със спането, вечер си ляга около 9-10, в 3 яде, сутрин в 6 се събужда, хапва, играе и в 7 пак заспива за около час. В 9 отново яде, играе и в 10 заспива за час, после имаме едно обедно спане от 2 часа. Открих, че като отидем на детската площадка и я взема на ръце да погледа, след 20-тина минути е толкова изморена, че заспива веднага.
От два дни си откри краката и все си дърпа палците към устата.
Купихте ли вече столче за колата 6+ ? Започнах да се оглеждам, но като при количките избора е огромен и не знам на какво да се спра. Някой да препоръча марка?
Знам само, че е добре да има 2-ра степен за легнало положение..

# 644
  • София
  • Мнения: 63
И аз сега избирам столче, чудя се има ли смисъл да купувам от 0+ кг или направо от 9+? Имайки предвид, че преди месец мъничето ми беше 7.5 кг, сега очаквам да е над 8 кг, утре сме на консултация. Столчета от 9+ кг повечето се монтират по посока на движението, а нали до 13 кг трябва да са в посока обратно на движението. Прави ми впечатление, че от 0+ имат и спяща позиция, ориентирала съм се за столче около 200 лв. Най-вероятно от емаг ще поръчам някоя тяхна марка wunderkid, teety... А, и чиполино имат един, два модела на тази цена.

Общи условия

Активация на акаунт