Какви витамини за бременни взимахте и от кога?

  • 5 700
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 300
До 4м. фолиева киселина, други витамини не са ти необходиме в този период. След това една опаковка Матерна, а сега Хипп със съответните почивки от 2 седмици между опаковките и желязо, застото хемоглобина ми е нисък. Но както казват другите мами ако изследванията са ти добри няма нужда да се блъскаш с витамини. Яж повече плодове и зеленчуци и всичко ще бъде добре. Party

# 46
  • Мнения: 315
Фолиевата киселина я вземах до края на бременността, заради специфична анемия и съответно нисък хемоглобин, а Матерна-та ми действаше зле на стомаха. Затова пих страхотни витамини за бременни, които ми изпращаше сестрата на моята половинка от UK.
А и скоро четох в един от последните броеве на 9 месеца за огромното значение на фолиевата киселина за бебенцето, така че в пиенето и лошо няма, и 3-4 месеца преди(ако не е изненадка като при мен  Laughing), така и по време на бременността.

# 47
i az taka se pritesnqvah no lekarkata mi kaza da ne si natovarvam organizma izli6no za6toto sme v sezon v koito ima mnogo plodove edinstvenoto koeto sym pila osven folievata k-na e magneri4 za kontrakciite na matkata i sega piq jelqzo

# 48
  • Мнения: 216
 PeaceДо 3 м. фолиева киселина,след това нищо!

# 49
  • Мнения: 888
На мен последно ми казаха, че Матерна не е за препоръчване!най- добре си хапвай пресни плодове и зеленчуци /по възможност от домашно производство/ и това е!Фолиевата киселина до 3 месец, макар че ми казаха че мога да си я изпия цялата опаковка, но няма никакъв смисъл;...

# 50
  • Мнения: 644
Абсолютно нищо.
Штом отидох на консултация,първото нещо което попитах е''какво трябва да пия-витамини''  newsm78 отговорът на д-р беше цитирам''нали сега е лято:ядеш ли плодове,зеленчуци(да)-значи няма нужда от друго'' Rolling Eyes
та,така и нищо не пих през цялата бременност Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 2 884
Фолиевата киселина е задължителна, витамините не! Особенно сега през лятото като можеш да си набавяш всички витамини, просто няма нужда Peace

А и от матерната се пълнее излишно!

# 52
  • Мнения: 1 393
От около 3 месеца преди бременността до около 3 месеца след като забременях- фолиева киселина.
До края на бременността пия и ще продължавам с пренатални мулти- витамини.

# 53
  • Мнения: 7 474
Моята докторка е на мнение, че витамините са излишни Naughty

# 54
  • София
  • Мнения: 2 967
Първия път, до 14 г.с. фолиева киселина, след 6 месец Матерна.
Сега, до тук витамините на HIPP, нямам идея до кога ще ги пия, дали ще ги сменяме с други...


Клеми, вземи си ПреНатал. Много са добри. 8-ми и 9-ти месец на качих нито едно кило.

# 55
  • Мнения: 657
Две опаковки Матерна за цялата бременност

# 56
  • Мнения: 11 547
От началото до края пих Матерна.След раждането продължих с Матерната още 2-3 месеца.

# 57
  • Мнения: 79
От самото начало започнах да пия МАТЕРНА. А към 6 месец едни ампули желязо( Тотема мисля че се казваха), защото ми беше нисък хемоглобина.

# 58
  • Мнения: 2 237
Аз от 5-и месец пих Матерна,две опаковки за цялата бременност.
Но я пиех защото не ям плодове.Ако ти обичаш плодове,мисля че не е толкова необходимо да се пият витамини Peace

# 59
  • Мнения: 948
До третия месец от бременността пиех фолиева киселина,след това пих една опаковка Матерна. Wink

Общи условия

Активация на акаунт