Бременност и често взимане на влагалищен секрет

  • 820
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, ще се поуспокоя, ако някой ми каже колко пъти може да се взима влагалищен секрет през бременността. В момента съм в 32 г.с. и тази седмица ще ми се взима секрет за 4 път, тъй като имам воднисто постоянно течение и ме лекуваха с 3 вида глобули от които никакъв ефект. Смених гинеколога и затова ще ми взимат 4 път. Притеснявам се да не се предизвика раждане с това често гледане.

# 1
  • Мнения: 5 139
На мен ми взимат секрет само с тампонче, буквално е една идея по-дълбоко от колкото обикновен душ. Не мисля, че това може да предизвика раждане.

# 2
  • Мнения: 186
А какво показват микробиологиите? Тъй като теченията по време на бременност не са нещо необичайно. Все пак не мисля, че може да ви навреди. На мен ми взимаха два пъти, които са по каса.

# 3
  • Мнения: 8
Първата беше нормална, 2 месеца след това се появи течение и ми взеха пак, излезна нарушена флора, минах лечение с глобули и следващия месец ми взеха 3 път за проверка, излезе чиста микробиология. Но 3 седмици след това пак се появи воднисто течение и затова сега пак искам да се провери, но ме е страх да не ми навреди всеки месец това взимане на секрет. Знам че не се взима дълбоко като при цитонамазка, но все пак се ползва спекулум, а бременността ми е напреднала.

# 4
  • Мнения: 4 844
Разбира се, че нищо няма да ви стане от спекулума, секс не правите ли? Той сигурно е доста по-рисков от вкарване на спекулум за две минути и взимане на секрет от влагалището с памучен тампон.

Общи условия

Активация на акаунт