Как да направя ДНК тест в домашни условия ?

  • 4 454
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Могат и да не го изключат, разбира се, пък той пак да не е баща.
Важи понякога и за кръшване с мъж с друга кръвна група също, не само за същата.
Това не е равно на "тези изследвания нищо не доказват", демек никога нищо не доказват.

# 46
  • Мнения: 6 622
Не се изразих правилно, исках да кажа, че дори и кръвната група да съвпада, отново не е сигурно, че той е бащата. Извинете ме,  недоспала съм  и не ми тече гладко мисълта.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Разбира се, има си хас да е сигурно. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 4 559
Не е, но ако са изключващи се, изводът е ясен. И тия 25% да не са математическо уравнение? Най-рядката кръвна група е АБ, при европейците има повече хора с - резус фактор, но пък в определени региони съотношенията са съвсем различни. Не е 25%, а от типа на 3-8% в зависимост от региона, другаде А е силно разпространена, или пък има много хора с нулева.
И гледам, че в някои лаборатории се предлага изпращане на пробите,  без лично ходене, като ти пращат стерилни клечки и контейнрче за преноса. Няма съдебна тежест, но не е невъзможно. Авторът къде се изгуби, при толкова дискусия да вземе да ни каже и резултатите.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Те не са уравнение, ма не само защото групите не са равно разпространени, а има много по-важна причина - човекът просто бърка две вероятности, които нямат много общо. Вероятността случайно взет човек от популацията да има същия белег като съпруга (кръвна група или каквото и да е) съвсем не ни дава вероятността съпругът да не е баща.

# 50
  • Мнения: 2
Всички лаборатории, които рекламират, че може да вземеш теста удома и да го направиш вече отказват. Само рекламата на сайтовете им е останала.

Проблема с 23andMe е, че се изисква много слюнка да се отдели, което едно бебе няма как да го направи.

Доказване по кръвна група и по външни белези не е точно.

Някой да има някакво решение?

# 51
  • Мнения: 4 518
Всички лаборатории, които рекламират, че може да вземеш теста удома и да го направиш вече отказват. Само рекламата на сайтовете им е останала.

Проблема с 23andMe е, че се изисква много слюнка да се отдели, което едно бебе няма как да го направи.

Доказване по кръвна група и по външни белези не е точно.

Някой да има някакво решение?
При следващите изследвания отидете после до лабораторията и вземете кръвта след като приключат с нея.
За Бодимед съм сигурна, че ги пазят някакво време, защото 5 дни след даване на кръв и при вече излезнали резултати, звъннах и казах, че искам да ми пуснат още едно нещо от същата кръв. Все ще има момент, в който ще взимат кръв за някакви изследвания.
Може би не е зле да вземете акт за раждане, където пише, че сте бащата, защото кръвта не я дават на всеки (надявам се де, не съм пробвала).

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 17:14 от Fairytale11

# 52
  • София
  • Мнения: 16 023
На навършени 6 месеца на бебето се полага изследване на кръв и урина. ЛЛ дава направление за него.
Може би тогава бащата с удостоверението за раждане би могъл да помоли и да плати и за друго издледване на кръвта.
Но си мисля, че ако аз съм майката и разбера - ще го лиша от родителски права по съдебен ред.
Да си е спокоен, да не му се натрисаме щом се съмнява.

# 53
  • Мнения: 4 518
Аиша, моралната част съм я оставила на страна. Надявам се човекът да знае какво прави. Ако бях на мястото на жената може би бих предпочела да знае, че детето е/не е негово, отколкото да го гледа и цял живот съмнения. А и ако не е негово, по-добре сега да вземе решение, а не когато детето ще има спомен за тати, който си е тръгнал, защото не е бил тати.
Разсъждавам си, ако реално съм в тази ситуация не знам как бих реагирала.

# 54
  • София
  • Мнения: 16 023
Аз пиша от позицията, че майката е невинна, не е кръшнала и детето е негово.
След като няма доверие и се съмнява - да си ходи и да е свободен.
То май не му се обвързва на младежа със семейство и дете.
Та се чуди как да узакони бягството.

# 55
  • Мнения: 2
Но си мисля, че ако аз съм майката и разбера - ще го лиша от родителски права по съдебен ред.
Да си е спокоен, да не му се натрисаме щом се съмнява.

Има разлика от това да му се натриса дете и да иска да знае дали е бащата или не. Все пак човека казва, че са му казвали трети страни, че майката е изневерявала. Какво лошо има да знае дали е бащата или не?

# 56
  • Мнения: 4 559
Аз не бих имала нищо против. Сериозно, имам големи съмнения за дете от предишна връзка на приятеля ми. Не е честно да лъжат автора (и когото и да било), и детето, а като живее със съмнения - това вече е убило връзката. По-добре проверка, да се знае с точност отрано и просто да се приключи историята.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
И аз не бих. Сега, ако ме подозират неоснователно, ясно, че, меко казано, няма да ми е приятно, но чак пък такива драми - "само да е намекнал за ДНК-проба, и няма да види повече нито мен, нито детето" (или "щом се съмнява, да се маха", или квото там в тоя дух), са неразбираеми за мен.

Общи условия

Активация на акаунт