След Великден изненада разбрах през Януари ще ставам мама

  • 23 598
  • 740
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 22
Скрит текст:
Здравейте Януарчета! Записвам се и аз:)))
Миналата събота бях на преглед - казаха ми 5-та гс и 1 ден, демек днес са вече 6гс и 2 дни. Пък за нещастие преди 3 дни бях отново на преглед, тъй като с таткото имахме планирана почивка извън граница със самолет и не зная дали от това или някоя разходка, ноооо изведнъж кръв - Та, се оказа отлепване 4мм. За сега се възстановят нещата де, доста лежане, но шпа и кръвта спря. Аз така директно се изтресох със ситуацията, ама само се притеснявам за връщането със самолета да не е от това и да стане някакъв проблем...

Много се радвам, че има и вече мами в групата, да дават съвети.

Вписвам се и аз с котарак - определено е станал по-гушлив и особено към корема ми. Ще видим сега, когато се приберем от почивката как ще е, когато плода е по-развит.

А изследванията за токсоплазма в София къде си ги правите?

Моля ви се, кажете ми за витамините - добре ли е да се пият, само фолиева ли да се пие или и омегите и B-тата, направо толкова неща пише.. Било по-добре да има недостиг на витамини, от колкото пренасищане. Трябвало да се внимава много. Аз при прегледа тук, за късмет попаднах на българка (в Испания сме) и я попитах дали имат някакви добри витамини тук и жената ми препоръча най-доброто, което е за нея. Ама знам ли сега добре ли е реално, не е ли.



По стечение на обстоятелствата ходих при двама лекари и нещо и с двамата поддържам контакт Grinning
И двамата казаха, че не са от чак такова значение витамините, само фолиевата. Така ли е наистина?

P.S. Единият е Дяволов от МД - четох доста добри отзиви за него. Има ли някой тук също при него?

И друго - за тези женски консултации.. какво е това нещо, задължително ли е, къде се провежда и това ФМ, за което говорите и това какво е?
Съжалявам, че изписах света, ама.. Тотално някакви нови езици за мен.

И още, кога мислите да кажете на работодателите и с какъв документ и къде се завежда? При HR-ите? Че ние деловодство.. не съм чувала за такова. Голяма компания сме и да има, честно казано, не го зная къде ще е това.  
Мен тамън ме повишиха и в отдела сме си близки като цяло, в който съм сега и шефа ми е супер готин, ама ще си е ситуация - взехме те да се обучаваш и на по-високо място и ти - бременна! Така се чувствам и е много гадно и изобщо не зная как ще им кажа....


Здравей! На първо място честито за прекрасната новина и леко бременеене!!!

И аз съм с отлепване и вече трети ден съм по цял ден в леглото. Пожелавам всичко да е наред!
Пиша по повод фолиевата киселина и витамините. На мен гинеколога ми препоръча  да пия само фолиева киселина, а за момента витамини не били необходими. Да избягвам газирано и пикантни храни.
В това си положение имам много време да чета, на 31-ви съм отново на преглед и се надявам сакчето да се е закрепило, предвид старанието ми.
Прекрасен ден пожелеавам и прекрасна седмица! 😘🤗

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 14:01 от AnMary

# 121
  • Мнения: 83
Здравейте на всички!

Не, плахо ами даже не знам и аз как реших да пиша. С една биохимична съм през февруари.

Да бъда честна flower@ ме надъха така да се каже. Скъпа, едно към едно са ни датите 😁 
Ще изчакам малко за ЧХГи сигурно ако всичко е наред (много се моля да е така 🤞) началото на Юни съм на преглед,защото освен едно присвиване на матката и два дни съвсем леко зацапване, нищо друго няма при мен. А и се водя едва 4 г.с.

Успех прекрасни! 🍀😊

П. С. Забравих да спомена - на 25г. съм и се надявам Януари да са факт всичките ни положителни тестове 😊🤞

# 122
  • Мнения: 89
Здравейте на всички!

Не, плахо ами даже не знам и аз как реших да пиша. С една биохимична съм през февруари.

Да бъда честна flower@ ме надъха така да се каже. Скъпа, едно към едно са ни датите 😁 
Ще изчакам малко за ЧХГи сигурно ако всичко е наред (много се моля да е така 🤞) началото на Юни съм на преглед,защото освен едно присвиване на матката и два дни съвсем леко зацапване, нищо друго няма при мен. А и се водя едва 4 г.с.

Успех прекрасни! 🍀😊

П. С. Забравих да спомена - на 25г. съм и се надявам Януари да са факт всичките ни положителни тестове 😊🤞

Успех, Tulipany@ ! 😊🍀 Пожелавам на всички един прекрасен финал! 🤱🏻

Аз за сега също се чувствам добре. В сряда се връщаме от почивка в чужбина и мисля да пусна едно ЧХГ за успокоение и колкото и да е рано ще си запиша час за преглед края на тази седмица или началото на другата. Рано е, но няма да мога да изчакам до началото на Юни. Дано се види малката точица и всичко да е наред☺🤞

# 123
  • Мнения: 22
Здравейте на всички!

Не, плахо ами даже не знам и аз как реших да пиша. С една биохимична съм през февруари.

Да бъда честна flower@ ме надъха така да се каже. Скъпа, едно към едно са ни датите 😁  
Ще изчакам малко за ЧХГи сигурно ако всичко е наред (много се моля да е така 🤞) началото на Юни съм на преглед,защото освен едно присвиване на матката и два дни съвсем леко зацапване, нищо друго няма при мен. А и се водя едва 4 г.с.

Успех прекрасни! 🍀😊

П. С. Забравих да спомена - на 25г. съм и се надявам Януари да са факт всичките ни положителни тестове 😊🤞



Успех, Tulipany@ ! 😊🍀 Пожелавам на всички един прекрасен финал! 🤱🏻

Аз за сега също се чувствам добре. В сряда се връщаме от почивка в чужбина и мисля да пусна едно ЧХГ за успокоение и колкото и да е рано ще си запиша час за преглед края на тази седмица или началото на другата. Рано е, но няма да мога да изчакам до началото на Юни. Дано се види малката точица и всичко да е наред☺🤞

Успех и малката точица да ви зарадва! Прекрасен ден! 🤗😘😊🙏

# 124
  • Мнения: 241
Мацки, да се включа аз пак като една параноична черна станция.
КАК сте? Grinning

...аз съм толкова добре, че ме плаши. Ама много. Имаше 10тина дни с болки в корема, преминаха, после период от два - три дни с много болезнени гърди, но премина; няколко пъти ми се пригажда, ама не много убедително, по - скоро инцидентно.
Чувствам се тотално НЕБРЕМЕННА. И това ме плаши.

По календар към точно 6 с 4 дни. Последният ми МЦ ми изглежда все едно беше преди сто години, а януари - необозримото бъдеще. И понеже подслушвам и групата на декемврийските, там, за жалост вече две момиченца вече се оказва, че ембриончетата са спрели да се развиват, и при тях сякаш по нищо не е личало да има проблем, кървене или каквото и да е .... Sad Знам, че до 12 с. все си е висок риска, и не трябва принципно още да се изсилвам с дива радост, ама ... ама се. Само едни бебешорски работи ми се въртят в главата.
Следващият ми преглед е чак другия понеделник, не знам как ще изкарам без да лудна дотогава. Изкушавам се да ида утре без покана, ама пък е твърде скоро - предния ми беше на 10ти.
 
Ем, казах си мъката.

# 125
  • София
  • Мнения: 318
Мацки, да се включа аз пак като една параноична черна станция.
КАК сте? Grinning

...аз съм толкова добре, че ме плаши. Ама много. Имаше 10тина дни с болки в корема, преминаха, после период от два - три дни с много болезнени гърди, но премина; няколко пъти ми се пригажда, ама не много убедително, по - скоро инцидентно.
Чувствам се тотално НЕБРЕМЕННА. И това ме плаши.

По календар към точно 6 с 4 дни. Последният ми МЦ ми изглежда все едно беше преди сто години, а януари - необозримото бъдеще. И понеже подслушвам и групата на декемврийските, там, за жалост вече две момиченца вече се оказва, че ембриончетата са спрели да се развиват, и при тях сякаш по нищо не е личало да има проблем, кървене или каквото и да е .... Sad Знам, че до 12 с. все си е висок риска, и не трябва принципно още да се изсилвам с дива радост, ама ... ама се. Само едни бебешорски работи ми се въртят в главата.
Следващият ми преглед е чак другия понеделник, не знам как ще изкарам без да лудна дотогава. Изкушавам се да ида утре без покана, ама пък е твърде скоро - предния ми беше на 10ти.
 
Ем, казах си мъката.

Сигурно не е много правилно така да подтиквам, обаче ако с единият преглед човек може да си ‘купи’ спокойствието.. Направо щях да си отида на твое място.
Без покана.. ако се направи обаждане преди това за предупреждение не е баш без покана 😁

# 126
  • Мнения: 89
Мацки, да се включа аз пак като една параноична черна станция.
КАК сте? Grinning

...аз съм толкова добре, че ме плаши. Ама много. Имаше 10тина дни с болки в корема, преминаха, после период от два - три дни с много болезнени гърди, но премина; няколко пъти ми се пригажда, ама не много убедително, по - скоро инцидентно.
Чувствам се тотално НЕБРЕМЕННА. И това ме плаши.

По календар към точно 6 с 4 дни. Последният ми МЦ ми изглежда все едно беше преди сто години, а януари - необозримото бъдеще. И понеже подслушвам и групата на декемврийските, там, за жалост вече две момиченца вече се оказва, че ембриончетата са спрели да се развиват, и при тях сякаш по нищо не е личало да има проблем, кървене или каквото и да е .... Sad Знам, че до 12 с. все си е висок риска, и не трябва принципно още да се изсилвам с дива радост, ама ... ама се. Само едни бебешорски работи ми се въртят в главата.
Следващият ми преглед е чак другия понеделник, не знам как ще изкарам без да лудна дотогава. Изкушавам се да ида утре без покана, ама пък е твърде скоро - предния ми беше на 10ти.
 
Ем, казах си мъката.

Сигурно не е много правилно така да подтиквам, обаче ако с единият преглед човек може да си ‘купи’ спокойствието.. Направо щях да си отида на твое място.
Без покана.. ако се направи обаждане преди това за предупреждение не е баш без покана 😁

Едва ли ще имаме спокойствие докато не се родят, а и след това.. 😊 Винаги ще има за какво да мислим.

Добре се чувствам и аз. С нетърпение чакам първия преглед тази седмица, за да разбера дали всичко е наред.

Освен на мъжете си, казахте ли вече на близките си за новината? Как реагираха те? Аз мисля да им кажа след като мина през АГ-то. 🌷☀

# 127
  • Мнения: 37
И аз си ги чета постоянно декемврийските, там са по-активни Grinning

От опит - наличието на симптоми не ти гарантира, че всичко е наред... Аз като преживях първия мисед това постоянно ходене на прегледи и чакане (първо само сак, после изоставаше с размерите, но имаше пулс и накрая беше спрял да се развива) много ме напрегна и реших, че следващия път ще отида направо в 12та седмица, ако не природата си знае работата (добре че, не заслужих извънматочна с тези си разсъждения). Ами, имах си симптоми, повръщах си... отидох в 12та и беше кухо... И ми трябваха 2 години да се навия да мина през тези притеснения отново, така че и аз съм си параноична. Осъзнавам, че не мога постоянно само да се притеснявам и това не е добре за бебето, имам си и положителни моменти - ровя за бебешки неща, купих си едни дънки за есента, като ще сме с кореми... общо взето се лутам между две крайности Grinning Стискам палци да е силно и да расте, аз съм пак на преглед чак на 5ти юни.

И за да не те сдухам с този пост - с първата си бременност нямах никакви симптоми, леко гадене ако съм гладна, което бързо се решаваше. Единствено първите три месеца спря да ми се яде месо и яйца, само тестени гадости... то и сега май на хляб, кашкавал и домати карам... Беше прекрасна, лека бременност, много хубаво раждане... Бях казала на всички още от 6та седмица, за момент даже не си представях, че нещо няма да е наред. Така че, наслаждавай се, по-малко притеснения, ако можеш Simple Smile

Иначе, бяхте ли видели ембрион вече?

Flower, аз на никого не съм казала още от роднините. Но, майка ми ще ремонтират баня и ще дойдат на гости за няколко дни от утре и си мисля, че с това вечерно повръщане ще им стане ясно бързо Grinning

# 128
  • Мнения: 241
Аз първо на мама казах... Grinning
Знаят ... таткото, майка ми и нейният приятел, кръстницата ми и най - близките ми приятелки, част от които и колежки. На баба ми ще кажа след като мине 12та седмица и мина пренатеста и първата фм. Възрастна е вече, и не искам да се тревожи, ако нещо стане. Имаме и бъдещ батко, но и на него, преди да ми заличи, не мисля, че е нужно. Живот и здраве, юни брат ми има рожден ден, ще му кажа тогава - да се стяга вече, хем е голям, хем ще е вуйчо. Grinning
Тооо, на други хора съществени няма да казване, вече като дойде време, ще кажа и на ръководството, ама не сега.

Енеро, Purple Heart Flowers Hibiscus
Ходила съм само на първи преглед за установяване, на седми ден след закъснението. Вижда се ... точица. Grinning Но д-р каза, че изглежда наред, както си трябва, каквото и да значи това.

Следващия преглед се падаше в петък, но заради почивния ден го премести за понеделник.

Извинявай, как се разбира, че е куха я-та? И кога?

# 129
  • София
  • Мнения: 318
И аз първо на мойта си мама казах 😁
После таткото и двойката, с която сме на почивка в момента, защото нямаше как да го скрием от тях и за сега са това. Нещо не изгарям от желание да го разпространявам на ляво и на дясно.

# 130
  • Мнения: 37

Извинявай, как се разбира, че е куха я-та? И кога?


Би трябвало още в началото да се види - има сак, но няма ембрион в него.

Аз като те слушам (чета), ти си по-скоро положително настроена и вярвам, че всичко ще е наред Simple Smile Ще се похвалиш в понеделник Simple Smile

# 131
  • Мнения: 241
Аз съм ентусиазирана. Grinning
Но съм и черногледа, принципно, и много трудно го удържам.

Години наред имах подсъзнателен страх, че няма да мога да имам деца (не питайте), който сега усещам, как се трансформира към това, че нещо няма да е наред с бебето. Опитвам се да работя над него, защото смятам, че подобни страхове са самопораждащи се, и ако ги оставиш да "надделеят" на психиката ти, може и да ги видиш реално сбъднати, но е  адски трудно. Иначе примерно, никога не съм страдала от хипохондрични помисли, даже обикновено карам болежки на крак, и стига да не ми се възпаляват ушите, не се и занимавам с лекари и лекарства, болничен не знам как се ползва. Grinning 
Но сега съм точно на една крачка от истерията. Бях така и преди да забременея - понеже от септември не се пазим, и .... аз още януари вече бях решила, че край, ето, ето, има проблем, така до март се психясвах, и април реших, че следващия цикъл като ми започне, отивам, пускам си репродуктивни, една СГ и тръгваме по лекари. Ама той взе, че не започна. Grinning

Ох, понеделник. Денят да видим Purple Heart. Grinning


# 132
  • София
  • Мнения: 732
Привет и от мен дами! Flowers Hibiscus
Освен леките болки в дясно долу и болките в гърдите, които отшумяха нямам никакви индикации и аз. Единствено ми се пишка много често. Предполагам е нормално , знам ли. Имам един мисед в 8г.с. , като Енеро / първо сак, после изоставаше, но имаше пулс и накрая нямаше / и като нея това чакане и ходене на прегледи ме побъркваше, та сега гледам много да не мисля нито положително , нито отрицателно, надявам се всичко да бъде наред и може би и за това не съм много, много активна. Иначе днес съм 6г.с. и идния понеделник е моята консултация. При мен поради първия ми мисед този път знае само таткото, а и двете кучета хихи!
Прегръдки!

# 133
  • Мнения: 1 670
Аз съм в седмата седмица и знае само таткото. Не съм решила кога да шокирам околните Grinning с третото дете.
Аз имам един въпрос - синът ми е с варицела, аз съм я карала със сигурност, но ме притеснява бременността. Има ли опасност за плода? Знаете ли нещо? Чак в понеделник имам час за преглед, няма как да и звънна да питам и място не си намирам.

# 134
  • Мнения: 112
Здравейте. Аз още не съм казала на никой, освен таткото разбира се, но все по-трудно ще ми става.Много ми се гади и повръщам по няколко пъти на ден.На работа днес ми беше толкова лошо, че не ми се говореше с никой. Колежките само подпитват какво ми е и се базикат дали не съм бременна..за сега е на шега уж ама...
Иначе нямам търпине да дойде другият вторник и на прегледа да чуем сърчице, че ми е малко притеснено сега 😣

Общи условия

Активация на акаунт