Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 45 958
  • 825
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 135
Има ли някоя мама, която раждала чрез индуциране?
Или, която са я индуцирали моля да сподели за окситоцина и как се случват нещата.

Аз преносвам и днес имах консултация с д-р Григорова и тя препоръча раждане с индуциране .


Аз родих чрез индукция. Ами отидох сутринта в 7, послушаха тонове, направиха ми клизма и  някъде към 8 пуснаха системата.. бавничко си ми течеше според мен понеже поне 6 часа не беше изтекла банката.
Аз имах и преди това болезнени контракции, та просто зачестиха заради окситоцина. Слагаха ми и бускулизин, но шпа и още някакво, което уж помагало за отпускане на шийката (трудно получавах разкритие), защото за болката поне на мен дори епидуралната не ми помогна.
Можеш да си се разхождаш ако искаш, да си влизаш в банята за душ дори. Не ми даваха да седя, или легнала да слушат тонове, или се разхождаш със системата😁
Общо взето пускат ти системта сутринта и чакаш.... разбира се идват периодично да те проверяват и да помагат за разкритието.
Аз от 8 приета първа в родилното, родих в 15.35- последна😁
Успех! Дано всичко мине леко♥
А през това време докато се чака може ли да говориш по телефона, евентуално таткото е да е с теб или поне като наближи раждането да му сигнализираш, за да дойде да му покажат бебчо като се роди.

# 331
  • София
  • Мнения: 204
Има ли някоя мама, която раждала чрез индуциране?
Или, която са я индуцирали моля да сподели за окситоцина и как се случват нещата.

Аз преносвам и днес имах консултация с д-р Григорова и тя препоръча раждане с индуциране .


Аз родих чрез индукция. Ами отидох сутринта в 7, послушаха тонове, направиха ми клизма и  някъде към 8 пуснаха системата.. бавничко си ми течеше според мен понеже поне 6 часа не беше изтекла банката.
Аз имах и преди това болезнени контракции, та просто зачестиха заради окситоцина. Слагаха ми и бускулизин, но шпа и още някакво, което уж помагало за отпускане на шийката (трудно получавах разкритие), защото за болката поне на мен дори епидуралната не ми помогна.
Можеш да си се разхождаш ако искаш, да си влизаш в банята за душ дори. Не ми даваха да седя, или легнала да слушат тонове, или се разхождаш със системата😁
Общо взето пускат ти системта сутринта и чакаш.... разбира се идват периодично да те проверяват и да помагат за разкритието.
Аз от 8 приета първа в родилното, родих в 15.35- последна😁
Успех! Дано всичко мине леко♥
А през това време докато се чака може ли да говориш по телефона, евентуално таткото е да е с теб или поне като наближи раждането да му сигнализираш, за да дойде да му покажат бебчо като се роди.

Аз също преносвах и ми правиха два пъти индукция. Можеш да си вземеш телефона в предродилна зала. Моят беше непрекъснато с мен и можех да пиша на ММ. Когато болките станаха силни не ми беше много до телефона Simple Smile След като родих веднага успях да звънна.

# 332
  • Мнения: 299
И на мен накрая не ми беше до телефон😁😁 Иначе си е постоянно при теб. ММ чакаше в болницатаи АГто ходи да го доведе като родих, аз бях неадекватна от многото лекарства дето ми се вляха.
Но ако си си в състояние ще можеш и ти да си го извикаш. Аз като се поосвестихх уж, говорих с доста хора, макар че нямам никаква идея какво съм говорила.😁

# 333
  • Мнения: 135
И на мен накрая не ми беше до телефон😁😁 Иначе си е постоянно при теб. ММ чакаше в болницатаи АГто ходи да го доведе като родих, аз бях неадекватна от многото лекарства дето ми се вляха.
Но ако си си в състояние ще можеш и ти да си го извикаш. Аз като се поосвестихх уж, говорих с доста хора, макар че нямам никаква идея какво съм говорила.😁
При теб за колко време се случиха нещата - от приемането в болницата до самото раждане? Таткото има ли вариант да е при теб докато си на система и се разхождаш ?

# 334
  • Мнения: 295
Според мен това, че нямат алерголог не е сериозно. Човек може да има алергия, за която не знае. При моя позната се случи точно, когато й правеха тестове за алергии преди секцио, се установи, че е алергична към кяколко съставки на стандартната упойка и трябваше да се ползва друга.

# 335
  • Мнения: 2
Вярно, навсякъде има и доволни, и недоволни, предимно зависи от успеха. И двата ми успешни опита са в Щерев, и затова смятам, че ин витрото им се отдава. Първата ми бременност обаче завърши доста зле и то в доста голяма седмица, затова си имам едно наум и си взимам допълнителни мерки. Всеки сам си решава...
Аз един страничен въпрос към мамите, раждали при д-р Арабаджи, по-специално секцио. Все още нямам кой знае какви впечатления от нея, засега съм доволна, но бих искала да имаше повече мнения. Вече обмислям къде да раждам, но не мога да се похваля със съвсем безпроблемна бременност и съм малко притеснена.
Бихте ли споделили повече, може и на лични да не прекаляваме със спама.


Аз раждах при др.Арабаджи секцио. Определи ми дата 21.03.2018г., като преди това тя беше на семинар извън София. Каза ми, ако тръгне раждането преди 21.03, веднага да й звънна, тя ще дойде до час в болницата. За щастие си родих на датата. Мина спокойно,  говорехме си, тя се чудеше каква торта да избере на детето си,  понеже и то имаше рожден ден тогава, после си правихме снимки в коридора.  Идваше в реанимация да ме види, след това и всеки ден в стаята. На изписването не можа да присъства,  тъй като беше пак в операция, но след това се видяхме. Сега продължавам да си ходя при нея на прегледи Simple Smile

# 336
  • Мнения: 3 252
Според мен това, че нямат алерголог не е сериозно. Човек може да има алергия, за която не знае. При моя позната се случи точно, когато й правеха тестове за алергии преди секцио, се установи, че е алергична към кяколко съставки на стандартната упойка и трябваше да се ползва друга.
Те затова те изпращат в Александровска и там ти тестват 14 вида упойки и после им представяш листа с тестуването.

# 337
  • Мнения: 299
И на мен накрая не ми беше до телефон😁😁 Иначе си е постоянно при теб. ММ чакаше в болницатаи АГто ходи да го доведе като родих, аз бях неадекватна от многото лекарства дето ми се вляха.
Но ако си си в състояние ще можеш и ти да си го извикаш. Аз като се поосвестихх уж, говорих с доста хора, макар че нямам никаква идея какво съм говорила.😁
При теб за колко време се случиха нещата - от приемането в болницата до самото раждане? Таткото има ли вариант да е при теб докато си на система и се разхождаш ?

Аз ходих два дни, първия 5 часа система и не се получи. Втория в 7 ме приеха, в 8 пуснаха системата, родих в 15:35.
Не съм питала за присъствието на таткото, защото бяха пълни и двете предродилни с жени и нямаше да го пуснат така или иначе.  Ако има и други родилки няма да го допуснат

# 338
  • Мнения: 1 136
Здравейте,
Искам да питам какво са впечатленията ви от д-р Гогова?
Благодаря предварително!🙂

След раждането ми миналия месец, тя два пъти ме преглежда докато бях в родилното и много добро впечатление ми направи. Мила и доста обстойна с обясненията, въпреки че е доста млада според мен има шанс и да е добра лекарка.


Angie_M, ти при нея ли ражда? Аз се следя при Гогова и съм в 24г.с. Много съм доволна от нея, защото е мила, грижовна, винаги ми оставя време за въпроси. Даде ми телефонния си номер още в началото и ми се е случвало да й звъня с разни въпроси. Притеснявам се единствено, че е по-младичка и не съм решила дали при нея да раждам все още. Ако има мами, раждали при нея, моля да споделят мнение.

# 339
  • Мнения: 148
Ruffy2411, не съм раждала при нея (само на визитациите я виждах, че те нали всеки ден са различни дежурните), иначе Александров е моя човек Simple Smile

# 340
  • Мнения: 91
Angie_M, ще споделиш ли мнение за Александров...🙏
Секцио ли ражда при него, как протича раждането, той ли ти следи бременност и въобще всичко, което се сетиш...
Благодаря ти предварително

# 341
  • Мнения: 132
Здравейте,
Искам да питам какво са впечатленията ви от д-р Гогова?
Благодаря предварително!🙂

След раждането ми миналия месец, тя два пъти ме преглежда докато бях в родилното и много добро впечатление ми направи. Мила и доста обстойна с обясненията, въпреки че е доста млада според мен има шанс и да е добра лекарка.


Angie_M, ти при нея ли ражда? Аз се следя при Гогова и съм в 24г.с. Много съм доволна от нея, защото е мила, грижовна, винаги ми оставя време за въпроси. Даде ми телефонния си номер още в началото и ми се е случвало да й звъня с разни въпроси. Притеснявам се единствено, че е по-младичка и не съм решила дали при нея да раждам все още. Ако има мами, раждали при нея, моля да споделят мнение.
Др. Готова ме прие когато постъпих за раждане и ме изражда заедно с моята лекарка. Много внимателна и мила лекарка.

# 342
  • Мнения: 148
Angie_M, ще споделиш ли мнение за Александров...🙏
Секцио ли ражда при него, как протича раждането, той ли ти следи бременност и въобще всичко, което се сетиш...
Благодаря ти предварително

За мен лично е добър лекар, следи ми бременността и при него си родих нормално. Цялата ми бременност беше без проблеми така че всичко вървеше нормално, виждахме се веднъж месечно и после за раждането определено ми вдъхваше спокойствие. Не е от лекарите дето филмират, забавен е и не напряга излишно. Ако решиш да те изражда той обаче имай предвид,че след родилна зала ще го видиш чак на прегледа 30-40 дни след раждането. Не ходи по изписвания и много рядко се качва в родилното отделение, обикновено изпраща доктор Валериева ( тя също е много готина). В общи линии стига да искаш лекар, а не нов най-добър приятел - той ти е човека! Ако нещо още искаш да знаеш, пиши ми на лично!

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 09:06 от Angie_M

# 343
  • Мнения: 295
Някой скоро раждал при Андреева секцио?

# 344
  • София
  • Мнения: 11 764
Някой скоро раждал при Андреева секцио?

Тя не е ли при ин витро специалистите вече? Май не изражда повече

Общи условия

Активация на акаунт