Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 46 032
  • 825
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 135
Препоръчвам Кръшкова. Както са казали по-горе особен характер , но опитен лекар, била е завеждащ на отделение. Следеше ми бременността и родих при нея. Сериозен човек, много стриктен , в началото като отидох при нея ми се стори особена и малко студена , но с времето видях че просто гледа сериозно на нещата. Вдига си телефона , ако не може връща винаги обаждане. Влиза в положение , имах някой лични проблеми и доста човешко отношение получих . Подкрепи ме да родя естествено , въпреки че имаше някои индикации за секцио и щеше да и е 100 пъти по-лесно и спокойно, беше до мен от приемането до раждането - 7 часа и след раждането , идваше лично тя да ми прави т.нар тоалет, който на другите го правят сестрите или акушерките.

# 556
  • Мнения: 299
Както са ти казалк отиди и кажи, че имаш уговорка с Арабаджи и просто ще изчакаш.
Няма да сгрешиш, жената има достатъчно капацитет и за хора с проблеми Wink Страхотна е.
Майчин дом вече си видяла за какво иде реч. При приятелка с нормално-протичаща бременност така я осакатиха с нормално раждане и нея и детенце, че не иска да чуе за второ вече. Плати си и екип уж.....
Препоръчвам Щерев и Арабаджи на 150%. Не бих се замислила и за следващото ми дете да съм при нея.

# 557
  • Мнения: 3 096
Аз продължавам да съм на мнение, че не Щерев е мястото за подобни проблеми. Къде мислите, че пращат жени с разкритие преди 36 г.с? Но всеки сам си решава. Да, спокойствието и доверието също не са за пренебрегване, но все пак, нека да имаме едно наум. Да можеше доброто отношение винаги да се припокрива с натрупани опит и знания, които могат да ни спасят живота, но уви...

# 558
  • Мнения: X
За раждане преди 36г.с. изпращат в МД или Токуда(Щерев има договори за сътрудничество с тези 2 болници) заради неонатологиите, не за задържане. Няма проблем родилката да остане и там, но след раждането бебето ще бъде прехвърлено без майката, защото нямат право и възможност да се грижат за недоносени. Огромен процент от ин витро бременностите са старшно проблемни и изключително рискови, но не ги прехвърлят в други болници.

# 559
  • Мнения: 5
Аз и преди също съм писала, че препоръчвам Кръшкова - при нея се следих и родих естествено. Последните около 2 месеца имах доста сериозни проблеми с кръвното, тя се отнесе сериозно и адекватно. Трябваше заради високото кръвно да определяме дата за секцио, но водите ми изтекоха преди това и тя направи всичко възможно да родя естесвено и всичко мина безпроблемно, съответно се възстанових още на другия ден и се чувствах чудесно. След раждането ми правеше лично тоалет, понеже бебето ми се роди с ниско тегло заради високото кръвно и бях доста притеснена и уплашена, тя говори лично с един от неонатолозите да ме успокои, да ми даде насоки за хранения, грижи и т.н Отделно на профилактичния преглед няколко седмици след раждането ми каза, ако имам нужда или проблем, да не се притеснявам да й звъня.

# 560
  • Мнения: 649
Аз пък съм от жените дето ще вдигнат две ръце за Майчин дом. Миналата година избрах именно тях за две гинекологични операции. Честно ви казвам, раждала съм в частна болница, в момента ходя в Щерев, но Майчин дом си остава най-добрата болница. Вървях към операционната и треперя от страх, а акушерките ми държат ръката и ми казваха "Зайче всичко ще е наред! Успокой се! " Аз им отговарям ако нещо се случи? А те ми казват: "Само на етажа в момента има 20 доктори. Никой няма да те остави" Само, като се сетя за каква човечност става въпрос ми се пълнят очите. Не ме оставиха за секунда, даваха ми обезболяващи, полагаха страшни грижи! Да обстановката не е приятна, но когато има проблем тези неща са маловажни. Всички около мен с проблемни бременности за избирали тях.

# 561
  • Мнения: 783
Смятам,че всичко е относително-и до някаква степен на късмет на кого ще попаднеш. Лично аз съм лежала 2 пъти в Щерев-безкрайно доволна съм. Първият път след спешна лапароскопия вследствие измънматочна,2рият път кървене заради ниска плацента. Невероятно отношение получих! Постоянно някой беше около мен,постоянно ме проверяваха,питаха как съм-дори сестрата,която помагаше с прегледа на моята АГ се качи да ме пита кък съм и да ми поговори малко,да ме успокои(това изобщо не е нейно задължение). Изобщо не мога да се оплача от нищо. И от Щерев съм чувала недоволни,и от Майчин дом що ужасии са ми разказвали,както казах-какъвто ти е късметът. Simple Smile

# 562
  • Мнения: 108
Има ли някой раждал наскоро да сподели как е протекло, какви са условията?
Моят термин е на 30.09, следя се при Гогова, засега естествено раждане.

# 563
  • Мнения: 135
Има ли някой раждал наскоро да сподели как е протекло, какви са условията?
Моят термин е на 30.09, следя се при Гогова, засега естествено раждане.
Аз раждах юни. Поради преносване се наложи да предизвикат раждането . 6:30 ме приеха , първо минах на преглед за разкритие при дежурния гинеколог, след това ми дадоха пижама и се качих в предродилната стая. Там си обикновено с поне още една родилка. Измериха тоновете на бебчо и след това ми направиха клизма. Пуснаха ми системата окситоцин първо по-слабо и с времето засилваха дозата. Постоянно ме проверяваха за разкритие , като освен моята докторка и някои от другите дежурни. Поне в началото, после изцяло моят лекар ме пое. Понеже  доста време не ми изтичаха водите, докаторката спука околоплодния мехур. Като се увеличиха контракциите , ме питаха искам ли упойка и след това дойде анестезиологът и ми сложи епидурална упойка и почувствах значително облекчение. Усещах контракциите , но без болка. И така няколко часа си напъвах . По едно време отново усетих болка и поисках още упойка и вече след като дойде времето за раждане  - бебчо Бешев слязъл достатъчно ниско- ме пренесоха на магарето , което е в съседната стая. Сама си ходих с помощ от екипа. Родих нормално, много бързо стана , докато легна и ми пуснат доза упойка и родих. Тази част не болеше, даже не усетих как стана - с 2 напъна и леко побутване на корема от докторът , защото бързаха да извадят бебчо че се оказа с двойно увита пъпна връв. Показаха ми бебето и веднага го взеха , а мен почнаха да ме шият, тъй като се наложи епизиотомия, понеже бебето беше големичко. Роди се почти 4 кг. Тази част с шиенето продължи около половин час. След това ме върнаха в предродилната стая. Дадоха ми вода да пия, беше важно да се изпишкам преди да ме качат горе, за да видят че всичко е наред там долу. Малко ме втрисаше , но това си е нормално. Дадоха ми и един кроасан малко по-късно да хапна . След около час стъпах на краката си, пишках и се качих горе в стаята , там таткото дойде и видяхме и бебчо. Майките и бебетата са на един етаж. Малко ми се виеше свят няколко часа след раждането , когато ставах главно, но беше ми паднал доста хемоглобинът. Иначе нямах проблем да ходя. За болката, поне първти 2 вечери си имаше, ни доста погаха едни свещички профенид, които дават. Иначе всичките дни, които бях , бих казала че имаше постоянно обгрижване. Стаите са чисти и приятни. Всеки ден педиатър те информира за състоянието на бебето.  Ако нещо друго те интересува питай, че стана доста дълъг пост. Надявам се да съм полезна.

# 564
  • Мнения: 231
родих нормално през април тази година при д-р ГАНЕВА. Доволна съм от условията и отношението. Ще имаш  на разположение всичко необходимо за времето на престоя в болницата. Грижат се добре за родилките и бебетата.

# 565
  • Мнения: 108
Писахте ли някъде из документите каква желана стая искате?

# 566
  • Мнения: 135
Писахте ли някъде из документите каква желана стая искате?
Мен не са ме питали просто , защото всичко беше пълно. Вип стая не съм искала, знам че тя се заявява предварително , дори и такава нямаше тогава свободна. Аз бях с още една жена, но съседната стая видях че са 3.

# 567
  • Мнения: 282
Писахте ли някъде из документите каква желана стая искате?
Аз родих естествено преди 20 дни. Изключително съм доволна от всички и всичко. Моя лекар беше др коновалова, като на раждането втори оператор беше др Гогова. Всичко от приемането ми в предродилна, раждане и престой мина в невероятни грижи и мило отношение. За стая аз бях заявила ВИП, но ме бяха предупредили, че като е естествено раждане не се знае, дали ще е свободна. Аз исках нея, защото държах майка ми да спи с мен. В деня на раждането се оказа, че випа е зает, но ме настаниха в уникална двойна стая с много добри условия и си доплатихме майка ми да е с мен. Реално бяхме двете сами. Иначе престоя се чувствах, като на хотел. Чистене постоянно, фризьор накрая, меню по избор и т.н.

# 568
  • Мнения: 108
Спазват ли се часовете и броят за посетители в двойки и тройки стаи? На това много държа след като често нямат единични свободни.

# 569
  • Мнения: 135
Специално заради епизиотомията всеки ден ми правиха т.нар тоалет, това са провимвки на раната и пръскаха с Цикатридина спрей, която доста успокояваше , даже после си купих и за вкъщи. Иначе свещичките профинид , които дават ме облекчаваха,особено вечер , когато най ме болеше.
Часовете за свиждане се спазват. Мъжът ми оставаше малко по-дълго , но стояхме в коридора на едно диванче, което е още преди да се влезе към коридора за стаите. Те и хората се съобразяват и не стоят по много в стаите , като има и други родилки.

Общи условия

Активация на акаунт