Течен Аналгин за пинчер. Дали трябва да се даде и колко ?

  • 607
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Добър ден, нова съм в този сайт и все още не знам кое къде се намира и какво се прави, за което се извинявам, но ми трябва помощ ! Имам пинчерче, на което сутринта му се направи ваксина против бяс (кучето е на годинка и 5 месеца, тежи малко повече от 4 кг. и ваксината му беше направена в лявото задно краче). След ваксината кучето си беше весело, спокойно, но в един прекрасен момент без да искам го ритнах в коремчето, след което се разтрепери, започна да скимти и постепенно отказа да ходи. Четох, че може да му се даде течен Аналгин, но не знам колко капки точно да му дам. Преди 4 часа му дадох едно хапче Бусколизин, но все още не иска да стане от леглото. Молбата ми е някой ако знае какво точно да направя, да му дам ли течен Аналгин и колко, нека бъде така добър да ми помогне. Благодаря Ви предварително ! 🙂

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Не давайте течен аналгин. Заведете го на ветеринар, ако състоянието е нетипично и притеснително. Възможно е да е постваксинална реакция и поради тази причина да не е весело и игриво.

# 2
  • Мнения: 14 072
Каква постваксинална реакция, ритнато е в корема. Заведете го незабавно на ветеринар да го прегледа.

# 3
  • Мнения: 22 867
Разтреперване след ритник в корема, трябвало е поне да се обадите на ветеринар. Все пак е малко, 4 килограмова  душица. Дано се размине без сериозни последствия. Аналгинът може просто да замаскира състоянието временно.

# 4
  • Мнения: 11 337
Каква постваксинална реакция, ритнато е в корема. Заведете го незабавно на ветеринар да го прегледа.

 Peace

Не давайте лекарства на своя глава!
Силно ли го ритнахте?

Общи условия

Активация на акаунт