mazna kosa savet........

  • 5 163
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 659
Пробвай с шампоана на Клоран с коприва

# 16
  • Мнения: 483
прави си маски с хума, хем подхранва - хем изсушава!
Ползвй и шампоан за мазна коса.  Peace

# 17
  • Мнения: 505
Шампоана на Рене Фуртерер (мисля,4е се пиШе René Furterer)  за мазна коса (в аптеките или много специализирани козмет4ни магазини), зелена опаковка. Струва окoло 15 лв, възстановява нормалния вид на косата за окoло месец. Супер, дерматолог ми го беШе препоръ4ал Peace



 

 Peace голям фен съм им - обичам я тази козметика...защо не беше на по-ниска цена,
толкова много неща искам да си купя... Cry




Аз също съм много доволна от козметиката им. Такава за мазна коса не съм пробвала, защото моята не е, но от нещата, които съм имала и имам.....ммм приказка. Аз съм много капризна на тема козметика и предпочитам да дам повече пари за нещо, което си заслужава. А и реално погледнато дали ще си купя две неща от марка, която не върши работа или едно, ама качествено - има разлика.  bowuu

# 18
  • Мнения: 381
Ами да ви кажа аз си купих въпросния шампоан Naughty StopНикаква файда.Пише че е регулиращ и се ползва един път в седмицата.Аз го ползвам два и пак нищооооооо Cry SadЯвно ще си се пръскам със сухия шампоан и това си е.Друго спасение за мен няма Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 5 317
Виж тези маски за мазна коса:

Маска за мазна коса

Съставки:

Едно яйце 1мл витамин В1 или В6 1/2 чаша отвара от коприва - се смесват.

Начин на прилагане:

Втрийте топлата смес и покрийте главата с найлон, а отгоре с топла кърпа.
След 1 час измийте главата с шампоан, а след това изплакнете с отвара от копривени листа и корени.

Подхранваща маска за мазна коса преди измиване.

Съставки:

100г пасиран магданоз смесете с 1 лъжичка водка и 2 чаени лъжички рициново масло.

Начин на прилагане:

Втрийте в корените на косата и направете топъл компрес.
След 1 час измийте с шампоан и изплакнете с 4 чаши отвара от коприва и 3 супени лъжици оцет.

# 20
  • Мнения: 2 609
Моята коса беше с мазни корени. От както слагам стрито на прах  Аспиринче в шампоана и масажирам добре корените, нямам такъв проблем - пробвай!!!

В целия шампоан ли един аспирин ? Тъй де, направо в тубичката/шишето ли ?

# 21
  • Мнения: 231
Моята коса беше с мазни корени. От както слагам стрито на прах  Аспиринче в шампоана и масажирам добре корените, нямам такъв проблем - пробвай!!!

В целия шампоан ли един аспирин ? Тъй де, направо в тубичката/шишето ли ?
Мисля, че Ели76 говори за един аспирин на всяко миене, тоест не на целия шампоан. Между другото и аз съм чувала хвалебствия за този метод, но никога не съм го пробвала. Следващия път смятам да опитам. Crazy
Единствено спасение съм намерила в сухия шампоан на Клоран, предпочитам този с овес, защото на няколко пъти ми се случи да вземам с коприва и стигаше само за 3-4 пъти, някакъв дефект в партидата предполагам.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 84
Моята коса беше с мазни корени. От както слагам стрито на прах  Аспиринче в шампоана и масажирам добре корените, нямам такъв проблем - пробвай!!!

В целия шампоан ли един аспирин ? Тъй де, направо в тубичката/шишето ли ?


Мисля, че Ели76 говори за един аспирин на всяко миене, тоест не на целия шампоан.


Точно така, размесвам го с необходимото количество шампоан и го втривам само в корените (там ми е необходим), защипвам косата със щипка и изчаквам няколко минути - около 3-5 и изплаквам много добре. Забелязала съм, че косата ми с  него  е с по-голям обем, и някак си по-здрава.

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 21:14 от eli76

# 23
  • Мнения: 46
Експеримента с моята коса е сполучлив.....Първо си взех най обикновен шампоан: Тео Ботаникал с коприва (за мазна коса )и като му хакнах едно аспиринче....коса за чудо и приказ.....ДА но е време да сложа и боя и дали няма да проваля всичко.А???? newsm78    newsm78     newsm78    newsm78    newsm78    newsm78    newsm78   newsm78   newsm78   newsm78   newsm78   newsm78   newsm78   newsm78   newsm78   newsm78

# 24
  • Мнения: 84
Не зная Аничка! Аз не си боядисвам косата и не мога да предположа за резултата. Все пак - успех!  Peace

# 25
  • Мнения: 3 457
прави си маски с хума, хем подхранва - хем изсушава!
Ползвй и шампоан за мазна коса.  Peace
Peace

# 26
  • Мнения: 84
Или си вземи вече прехваленият шампоан на Милва с "Хума" или този с "Жен шен и хинин". Били страхотни, та и аз също се изкуших да  взема вторият и днес ще го пробвам.  Peace

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 19:58 от eli76

# 27
  • Мнения: 99
Ето още една изпитана рецепта с/у мазна коса:
В чаена чашка се смесват:
- 2 с.л бира;
- 2 с.л ябълков оцет;
- 1-2 с.л шампоан (аз слагам на око);
Втрива се в корените на мокра коса,след което се изплаква. Ако е необходимо се повтаря още веднъж процедурата.

# 28
  • Мнения: 1 341
Рене Фуртерер и Клоран в началото ми действаха супер, но после не  newsm78
Козметиката на Лореал е супер, но е скъпичка

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 612
аз имам същия проблем затова започнах да пия противозачатъчни преди години, определено разредих измиването с още един ден, а и ми изчезнаха пъпките по деколтето, но все още не беше достатъчно за мен и о чудо, оправих се с с вълшебната маска за коса от този форум
мисля обаче че ефекта не дойде от тривитаминола а от киселото мляко и алкохола
важното е обаче че мога сега да си мия косата веднъж на седмица и то не защото е омазнена а просто защото е замърсена
за съжаление ако не правя мяскятя често (а аз я правя 1 на месец защото нямам време) действието отминава
но пък впредвид положителните отзиви има ли смисъл да спираш с маската  Simple Smile
естествено не спирам да си глезя косата с козметика за мазна коса и др подобни и тя ми се отблагодарявя
освен това никога не я суша със сешоар, не знам това оказва ли влияние, просто споделям
а да и не мога да се съглася с изказването че когато косата не е вързана се омазнява по-бавно
точно обратното е!

Общи условия

Активация на акаунт