Laptop от чужбина ?

  • 3 473
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 550


Нещо съм била ядосана в момента на снимане  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 629
Их, че си душичка, ама, цунь, цунь Heart Eyes

# 17
  • Русе
  • Мнения: 197
Благодаря Ви много, гаранцията наистина е много важна. Мисля, че в България ще се уреди, защото си е с международна гаранция, но тоя въпрос с митото си ме вълнува.  Grinning

P.S. Хей, нека ако някой митничар или някой който знае митническите ставки прочете това да ми пише  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 462
Рискът доставката мистериозно да залипсва на българската митница е огромен.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 210
Toshiba, HP (Compaq), ACER, Fudjitsu Siemens, DELL и IBM имат оторизирани сервизи в България и няма да откажат гаранция и поддръжка. Последната година пове4ето от производителите изискват да си регистрираш новия лаптоп на сайта им. След това няма проблем да се използва международната гаранция.
Ако ти трябват координати на сервизите- пиши ми на ЛС.
 Wink Wink

# 20
  • Русе
  • Мнения: 197
Toshiba, HP (Compaq), ACER, Fudjitsu Siemens, DELL и IBM имат оторизирани сервизи в България и няма да откажат гаранция и поддръжка. Последната година пове4ето от производителите изискват да си регистрираш новия лаптоп на сайта им. След това няма проблем да се използва международната гаранция.
Ако ти трябват координати на сервизите- пиши ми на ЛС.
 Wink Wink
Благодаря ти за всичко. Аз работя в тази област и с това няма да имам проблеми. Основният ми проблем си остава митото. Ако там помогнеш, цена няма да имаш  Laughing

# 21
  • Мнения: 7 837
Рискът доставката мистериозно да залипсва на българската митница е огромен.

dobreff, питай за вариант да застраховат пратката, дори ако трябва за твоя сметка.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 197
Рискът доставката мистериозно да залипсва на българската митница е огромен.

dobreff, питай за вариант да застраховат пратката, дори ако трябва за твоя сметка.
Застрахована е от тяхна страна, с UPS пристига ако не се лъжа.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 210
Щом е застрахована, значи е обявена сума. Оттук нататък ти остава да намериш митнически агент и веднага ще ти кажат колко данък(мито) ще ти удържат Wink . Ако не си намериш в Русе, свиркай, имам едни приятели спедитори може би знаят.

# 24
  • Мнения: 1 462
Мито от ЕС за компютри и компоненти няма.  ДДС 20% обаче - гаранция, че ще ти искат.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 210
Мито от ЕС за компютри и компоненти няма.  ДДС 20% обаче - гаранция, че ще ти искат.
Лаптопа е от Щатите Wink

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За гаранцията, ако фирмата има представителство в България, няма да имаш проблеми. Повечето големи производители продават със 'световна' гаранция.
дрън-дрън, въпреки световната гаранция има продукти за щатите, които са с друга продължителност на гаранцията, различна от европейската, ако няма документ за покупка и пр и пр, така ще го отсвирят

# 27
  • Мнения: 2 292
ами не знам ако отидеш и си купиш един лаптоп и се прибереш, дали вече на митницата някой ще му обърне внимание и ще ти иска мито. пусни я ако искаш тази тема в чужбинския. до сега никой не се е интересувал от лаптопа ми на влизане или излизане  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 2 210
Питах мои познати- ако те пишат като ФИЗИ4ЕСКО ЛИЦЕ няма данък, няма и ддс! ЗА ЕДИНИ4НА БРОЙКА !

# 29
  • MUC
  • Мнения: 297
Ако ти го носи твой познат, не могат да го накарат да плати на границата, особено, ако е разопакован. Всички мои причтели, като си пътуват за БГ, си носят и компютрите. Никой досега не е плащал, че това си е направо нелепо.

Ако е разопакован - ясно. Но понеже редовно си пътувам с автобус до БГ и обратно, имало е случаи да правят проблем, особено ако се носи нещо ново, неразопаковано (за подарък примерно). Не съм наясно, може би си е било прищявка на митничарите да се заяждат.

Но въпросът така или иначе се обезсмисля, щом ще е с куриер.

Общи условия

Активация на акаунт