Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 342
  • 787
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Къде я видя тази цена, Нико? Цената е над 2000 лв./кв.м. Което реално не е много, ако етажа не беше последен без асансьор.
В скицата ясно си пише, че е 76 м2 плюс 24,30 м2 тераса. Така или иначе по-голяма част от терасата е усвоена. Общо става 100 м2. П.П. Освен това разпределението не е лошо. Вярно, че хола не е голям (22 м2), но кухнята заедно с усвоената част на балкона пред нея е около 17 м2. Ако се пипне малко, с неголям ремонт, ще стане хубава кухня с просторна трапезария.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 22:52 от Анонимен

# 196
  • Мнения: X
Точно щях да напиша в каква сериозна грешка си и ти се поправи. Странно е, че попея не можа да познае мястото при положение, че доста години е живяла там. На мен ми трябваха 1-2 минути за да открия, коя е кооперацията. Според мен е с нормален 6-ти етаж.
Хубаво е да се чете, преди да се пише - ето какво написах много преди да се включите ти и ПАВ:
mandarinka, напълно си права, но не мисля, че има статут на апаратмент, независимо дали е надстрояван, много е ниско.
Не се казва пл. Йоан Павел 2, казва се Акация 1, а са си наистина 5 кьошета, ама нито големите, нито малките, просто там се събират Крум Попов, Милин камък и Акация, и правят 5 кьошета. Йоан Павел 2 е по-надолу, има градинка и площадче на Евлоги, срещу сградата на Мтел (бизнес сграда България 2000 май се води), то беше площад Свобода, сега е Йоан Павел 2, преименуваха го по случай посещението на папата преди години. А сега се мъча да се сетя как се казваше преди 1989, върти ми се, че беше нещо трето..
А ето какаво написа Ангелът;
Малко съм на път и затова не отговарям бързо..)
Апартаментът е на роднина. Нито сградата е тази, нито има теч, доколкото знам. Хубав, много светъл и панорамен апартамент, а не таванско помещение. Но ми ми интересно мнението ви..
Пък после била тази сградата и не спорела.
Всеки може да си иска каквато си иска цена. Ако има кой да му я даде, добре, ако не, ами няма.

# 197
  • Мнения: X
Ние коментирахме поста на ПАВ, която твърдеше, че сградата е тази: . . Мислех, че и ти коментираш същия пост.

# 198
  • Мнения: X
От самото начало нямам съмнение коя е сградата, дори не съм видяла този пост на ПАВ. това са някогашни тавани-ателиета,  преустроени, с ниска височина. Има такива и в Иван Вазов, срещу парка. И 6 етажна сграда от соц.а ще е с асансьор, имаше нормативи, до 5 етажа може без.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 23:15 от Анонимен

# 199
  • Мнения: 9 825
Имах предвид на външен вид. Климатизирана е, тоест всички имат изводи за климатици.  А телата на климатиците са на една тераса, няма да се пляскат по фасадата.
Не знам друго.
Ново вик, ток, ще е с 3 нови асансьора.
  Питам защото ако става дума за общежитията на градски транспорт, едното беше наклонено и затова му викаха блока на смелите. Сега предполагам че тоя проблем някак е разрешен и ми е интересно как се оправиха с това.
 Иначе за 450лв сигурно ще върви добре- има си метро и трамваи, предполагам ще е обзаведен. За колко купувате, ако не е тайна?

Ами те наклонените етажи са били само 4 етажа - 15,16,17,18 от едната сграда. Тези етажи в момента ги няма, съборени са. Вече тази сграда е с 14 етажа.
Всъщност, именно тук са по-скъпите апартаменти. Аз там много ги харесах, обаче нямаше.
Строителната фирма си е оставила за нея си, за даване под наем. Не знам колко апартамента са това, но днес човекът каза, че ако дружеството им реши да ги продава, той ще ги купи, за даване под наем.

# 200
  • Мнения: X
А кой мислиш, че ще плаща наем 450 лева за такъв малък и грозен апартамент в Банишора?
Комбинацията между метро и реновирана сграда не е за подценяване. И според мен, въпреки не особено хубавото място. Наематели склонни да дадат тази сума няма да липсват.

# 201
  • Мнения: 9 825
А кой мислиш, че ще плаща наем 450 лева за такъв малък и грозен апартамент в Банишора?
Ти как разбра, че е грозен? Ходи ли?
Външната част ще е много хубава, вътре коридорите са шпакловани и боядисани, плочки на пода, алуминиево-стъклени парапети, скрито осветление. Това е в общите части. Да не говорим, че е уреден въпросът с климатиците, хранителен магазин и аптека във входа. Нищо няма да ти скрие гледката, само басейнът ще те изкушава.
Аз питах дали са мислили за фитнес в блока. Може и да стане, кой знае. Има помещения. Таксата за поддръжка за ток, чистачка, портиер, асансьор, басейн, ще е 30 лв.
Метрото ми е на 20 метра от входа.
Ето я и грозната баня:


Ще се радвам да разкажеш за твоя апартамент.

# 202
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Блокът на смелите - Общежитието на Столичен електротранспорт

https://forum.gtsofia.info/index.php?topic=5411.0
https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-tristayni-apartamenti/i … jba-v-sofiya.html

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 19:44 от AnMary

# 203
  • Мнения: X
Според мен е с нормален 6-ти етаж.
Скрит текст:
Не е "нормален" 6-ти етаж.
Нормалните блокове от 70-те имат покрив,
който е с въздушна междина, в която има изолация нещо като чакъл или са с тавански стаи,
какъвто е този случай.
И да, липсата на асансьор е по тази причина.
1-ви (нежилищен) обществено предназначение
2,3,4 и 5-ти (жилищни)
6-ти таван/сушилня
 На 6-ти етаж има смяна на статути в едно ателие за творческа дейност,
в един апартамент и е останал таван към един апартамент от 4-ти етаж.
Скрит текст:

Чудно ми е как архитекта на СО е дал разрешение за статут апартамент при положение:
- в кухнята няма въздуховод/комин
- височината е под 2,50м
- няма склад/маза

# 204
  • Мнения: 25 673
Чудно ми е как архитекта на СО е дал разрешение за статут апартамент при положение:[/i]
- в кухнята няма въздуховод/комин
- височината е под 2,50м
- няма склад/маза
Нищо не ми е чудно в тази продажна държава.

# 205
  • Мнения: 1 711
А кой мислиш, че ще плаща наем 450 лева за такъв малък и грозен апартамент в Банишора?
Комбинацията между метро и реновирана сграда не е за подценяване. И според мен, въпреки не особено хубавото място. Наематели склонни да дадат тази сума няма да липсват.
А какво се случва, когато излязат 30 такива идентични апартамента под наем?

# 206
  • София
  • Мнения: 878
А какво се случва, когато излязат 30 такива идентични апартамента под наем?
Te няма да са 30 а доста повече- става това, че ще подбият наема на гарсониерите в Банишора, Фондови Жилища и Света Троица. Ако масово ги пуснат около 450 лева или някои даже по 400, тия с околните гарсониери ще трябва да позабравят за отдаване по 600. Това ми е хипотезата. Сума ти жилища купени за отдаване под наем ще се появят до края на 2019 и през 2020 и това няма как да не повлияе на пазара. В крайна сметка потенциалните наематели не са безкраен ресурс. Те даже ще намалеят след като на доста от тях им завършат новите жилища. Няма как всички купувачи с идея за инвестиция да са инвестирали успешно- все някой ще се е прецакал.

# 207
  • Мнения: 2 312
Наемателите няма да свършат... те не са крайна бройка, че да се изчерпат. Точно обратното - ще се увеличат, предвид постоянната миграция към София, идващите студенти и тн.

# 208
  • Мнения: 19 344
Срещу гарата кварталът не е Банишора според мен. Банишора не е ли до затвора?

# 209
  • Мнения: 3 266
Наемателите няма да свършат... те не са крайна бройка, че да се изчерпат. Точно обратното - ще се увеличат, предвид постоянната миграция към София, идващите студенти и тн.
Само, че всеки под наем рано или късно си купува собствено, а не съм видял да има нови университети, за да идват още повече студенти.
Като излязат сега стотиците нови кутийки, ще видим как ще ги пълнят за по 600лв боксониерата.

Общи условия

Активация на акаунт