Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 486
  • 787
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Студентите се сменят всяка година, едни завършват, други идват. Не знам какво ще дирят до гарата, там за работещи хора би било по-подходящо.

# 211
  • Мнения: 2 314
Ква гара ви гони...

# 212
  • Мнения: X
Е наблизо си е Joy .

# 213
  • София
  • Мнения: 878
 Това са доста  на брой жилища- няма как в един конкретен квартал да се появят сигурно над 100 нови жилища под наем при това практични за един човек или двойка и това да не повлияе на наемите в района.
 А иначе понеже беше запитано- Банишора си е това. На границата с фондови жилища ама си е в Банишора.
 Тия жилища щяха да са по-добре ако бяха измислили как да пристроят някаква конструкция за да се добави по един балкон- предполагам не е било невъзможно.

# 214
  • Мнения: 19 485
Всъщност това е до Пета градска някъде нали? Не познавам северната част на София

# 215
  • София
  • Мнения: 878
Всъщност това е до Пета градска някъде нали? Не познавам северната част на София
  Точно до нея и до тролейбусното депо.

# 216
  • Мнения: 9 872
Да, там е.
Не знам дали помните, но и в СГ така се говореше преди години.
Истината е, че самостоятелно,, ново жилище, с мебели, в нова сграда, на 20 метра от метро, за под 550, няма. Мисля че с 450 лв ще е ок, и ще има наематели.
И сега си живеят хора вече, а срещу нашия апартамент, има възрастна двойка. Около 55-60 г. Те ще си го ползват лично те, като идват при младите.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 12:30 от rumka833

# 217
  • София
  • Мнения: 878
Да, там е.
Не знам дали помните, но и в СГ така се говореше преди години.
Истината е, че самостоятелно,, ново жилище, с мебели, в нова сграда, на 20 метра от метро, за под 550, няма. Мисля че с 450 лв ще е ок, и ще има наематели.
И сега си живеят хора вече, а срещи нашият апартамент, има възрастна двойка. Около 55-60 г. Те ще си го ползват лично те, като идват при младите.
   И аз мисля че ще е ок за 450. Да му мислят тия с гарсониерите за по 600 лева във фондови жилища. Ако живеех в нещо такова като студент щях да съм много доволен.

# 218
  • Мнения: 9 872
Да ти кажа, за студентите в овча купел, също е добре. С метрото стигаш квартала за 15 минути. В предните теми, помня едно момиче учеше или работеше в университета. Почти същото плащаше, за да е близо, ама за старо и неугледно.

За работещи, сам или млада двойка, също го намирам за много подходящо.
Много съм доволна, защото е завършено, и си спестявам майстори и време, и пари с тях.  Съжалявам, че нямам възможност за още три-четири да си купя.

Сега второто го взехме, като видяхме на живо какво е. Малко ще ни е зор с парите, защото до месец-два трябва да се изплати напълно. Но надявам се ще се справим.
Никъде няма лесно. Wink
Снощи до 4 през нощта съм седяла и мислила откъде да вземем пари. В резултат, оптимизирах предстоящите ни разходи. Човек като е на зор, може да е много креативен Wink)

# 219
  • Мнения: 19 485
Прилични жилища с ниски наеми до метро в София ще се търсят винаги.

# 220
  • Мнения: 9 872
За момичето, което писа, че е боклучаво, или както там се изрази - ето линк към обява в същия блок. Не знам в коя от сградите е, обаче това е крайният резултат, на вече готови, и то на малките жилища. За които споменах, че им искат 39 000 евро в момента. Не виждам сушилня, считам че трябва да има.

Хитро са направили една преградна стена, признавам си. Никога нямаше да ми хрумне. И в банята/за която писах, че е малка - като тоалетна/ са сложили друг цвят плочки. Вместо ламинат на пода има плочки. Предполагам, хората са го взели на ШиЗ. Тогава и цената е била малко по-ниска, и са си го завършили както искат те.
Е, това са подробности, само си пиша каквото съм забелязала.

А и още нещо - разгледах офертите в този и съседните му квартали - ми не са по 200 лв. Средната наемна цена е 251 евро.


https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2b15541825924965 … k=4koe5y&f1=1

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 12:59 от rumka833

# 221
  • Мнения: 18 499
Апартамент до метро трудно ще остане без наематели.

# 222
  • Мнения: 25 738

А какво се случва, когато излязат 30 такива идентични апартамента под наем?

Не и това което намекваш.
Пазара последните 2 години показа, че е непредсказуем и динамичен и тези дето чакаха цените да паднат още чакат. По скоро ще падне тавана на лятното кино отколкото наемите на нови апартаменти до метро.

# 223
  • Мнения: X
Според мен е с нормален 6-ти етаж.
Скрит текст:
Не е "нормален" 6-ти етаж.
Нормалните блокове от 70-те имат покрив,
който е с въздушна междина, в която има изолация нещо като чакъл или са с тавански стаи,
какъвто е този случай.
Скрит текст:
И да, липсата на асансьор е по тази причина.
1-ви (нежилищен) обществено предназначение
2,3,4 и 5-ти (жилищни)
6-ти таван/сушилня
 На 6-ти етаж има смяна на статути в едно ателие за творческа дейност,
в един апартамент и е останал таван към един апартамент от 4-ти етаж.
Скрит текст:

Чудно ми е как архитекта на СО е дал разрешение за статут апартамент при положение:
- в кухнята няма въздуховод/комин
- височината е под 2,50м
- няма склад/маза
Разбира се, че не е нормален 6-ти етаж и разбира се, че е със сменен статут в нарушение най-малкото заради етажната височина, ако е наистина със сменен статут. Таваните, ателиетата не е задължително да са при скатен покрив, от този период има такива в сгради с плоски покриви на хубави места в София, като са към апартаменти или са обособени като ателиета за определени творци, угодни на режима. В Иван Вазов са с големи панорамни тераси и перголи. Има такива в Лозенец, има и в Иван Вазов, има и в Стрелбище, може  другаде да има, за тези знам със сигурност. Един такъв преустроен по подобен начин таван  в Иван Вазов на Забунов се продава повече от година въпреки огромното търсене в квартала и малкото предлагане, а и беше с асансьор, защото е на 7-ми етаж,  дали се продаде или го свалиха, не знам.

# 224
  • Мнения: 11 621
rumka833, добре сте направили. Честита покупка! Още преди няколо години бях писала за тези блокове, за който се интересува. Бяха ги разкостили до бетон, всичко изтърбушено. И аз мисля, че добре ги направиха, а не само козметично.

Общи условия

Активация на акаунт