Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 498
  • 787
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Ако сделката не се изповяда на реална стойност, има ли негативи за купувача? При условие, че не иска да препродава до 3 г. и не отчитаме факта, че извършва данъчно престъпление. Simple Smile
Повечето сделки в България минават на по-ниска цена. При положение, че и банките го одобряват значи няма проблем.

# 496
  • Мнения: 9 875
И аз съм значи от онези 1 от 5 или от 15:-)
Не приемам и варианти, тъй че който много ме иска за купувач, да си знае

# 497
  • Мнения: 3 293
Нещо много криви % 1 на 15, 1 на 10.
Аз имам 3 сделки за 10 години и всичко на хартия е било толкова колкото съм взел/дал до стотинка. Или какво излиза, 3 от 3 или 100% реални сделки.

# 498
  • София
  • Мнения: 3 029
Всички около мен, закупили от строител, си платиха апартаментите на дооста по-ниска цена, но и някои банки го позволяват. Ние купихме от собственик и го изповядахме на реалната цена.

# 499
  • Мнения: 3 361
Банките го позволяват, но с договорна ипотека. Там условията са доста по различни от законната.

# 500
  • Мнения: 40 914
При строителите си има и законна врътка - ако купиш на акт 14 цената съвсем нормално е доста ниска. Обаче съвсем законно в НА се записва тя, защото в момента това купуваш. А после може с отделен договор да възложиш довършителните работи и там вече не се ходи при нотариус.

# 501
  • Мнения: 452
Толкова ли слабо динамичен е пазарът на имоти, че собственик може да си позволи да организира оглед евентуално след седмица? Случва ми се втори път в рамките на седмица. Може би съм с грешно впечатление, че ако харесаме нещо, моментално трябва да действаме, за да го имаме, а това чакане за мен е загуба на време. Изумена съм, че се пускат обяви, а всъщност собствениците не изглежда да са готови на проявен интерес, както и наистина да продават.

# 502
  • Мнения: 2 681
Собственика може би изчаква нещо или някого да реши.
Едва ли само вие сте кандидати за имота.

# 503
  • Мнения: 18 501
Може да има наематели, може да е на море, може много неща.
Чак пък да сте изумени...

# 504
  • Мнения: 19 485
И аз мисля, че има други кандидати и ги чака да предложат цена. Впрочем ако човекът работи няма нищо чудно, че не може да организира огледа веднага. И да - вярно е, че не бързат да продават много собственици.

# 505
  • Мнения: 452
Може да има наематели, може да е на море, може много неща.
Чак пък да сте изумени...

Разбира се, че съм изумена. За суми с толкова много нули, които се искат от мен, някак си очаквам аз да бъда обгрижвана повече, вместо да се моля да ме удостоят с внимание.
И тъй като темата е за обсъждане на обяви, друго с което се сблъсквам. Обаждаш се да получиш повече информация, тъй като в обявата няма публикувано разпределение, за да знаеш предварително да си губиш ли времето с оглед или да подминеш. И ти казват насреща: "Много разпитвате, вие сега само ако ще ми проучвате...". Пък после купувачи-туристи сме били...

# 506
  • Мнения: 18 501
Нереални очаквания. Дреме му на продавача дали някой непознат се е почувствал достатъчно обгрижен.

# 507
  • Мнения: 3 070
Ако продавача е на зор може и да те обгрижи, но ако не е - защо да се пъне?
Аз не бих.

# 508
  • Мнения: 12 473
Някой може и да ми каже със сигурност какви са общинските планове за развитие на Манастирски ливади - Изток, между "продължението" на Костенски водопад и Боянски водопад?

# 509
  • Мнения: 19 485
Може да има наематели, може да е на море, може много неща.
Чак пък да сте изумени...

Разбира се, че съм изумена. За суми с толкова много нули, които се искат от мен, някак си очаквам аз да бъда обгрижвана повече, вместо да се моля да ме удостоят с внимание.
И тъй като темата е за обсъждане на обяви, друго с което се сблъсквам. Обаждаш се да получиш повече информация, тъй като в обявата няма публикувано разпределение, за да знаеш предварително да си губиш ли времето с оглед или да подминеш. И ти казват насреща: "Много разпитвате, вие сега само ако ще ми проучвате...". Пък после купувачи-туристи сме били...
О, обгрижване....добре дошла на пазара на имоти от страната на купувача.

Общи условия

Активация на акаунт