С какво ви дразнят свекървите – 109

  • 21 235
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 29 047
Е в една къща е направо заедно, когато става въпрос за роднини. Никакво отделяне не е това, според мен.

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
При всички положения е за предпочитане пред всички в един апартамент.
А, ако някой от групата не струва, дори да са в друга държава, пак ще намери как да си създаде проблеми.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 627
Отделянето в отделно жилище изобщо не значи липса на намеса и контрол. Искаш ли да тормозиш някого, все ще намериш начин.

# 18
  • Мнения: 485
Ами зависи. Както си го направиш. При нас си е отделяне отвсякъде. Всеки си е на етажа. Всеки си е отделно домакинство. Може и да не им се вярва на някой, но често с дни не се засичаме и по стълбите. За целта обаче трябва мъжа да е на място и да не позволява намеса. В началото имаше разни опити, обаче в крайна сметка им стана ясно, че крепостта е непревземаема, че сме си отделно семейство /съпруга ми, двете ни деца/ и сме достатъчно зрели сами да си взимаме решенията и да си гоним целите. Имаше подмятания от сорта - Ама защо трябва да питаш Р /мен/ дали ще дойдете на вечеря еди си кога? И дори подмятания, че щом се съобразява с мен не е мъж и т.н. Но моят е като скала. Доказали сме си един на друг каквото трябва и се надявам и занапред да продължава така. Опитите за подронване на отношенията ни обаче не спират. Има ли затишие за известно време, после следва буря! Simple Smile
Е в една къща е направо заедно, когато става въпрос за роднини. Никакво отделяне не е това, според мен.

# 19
  • Мнения: 2 050
" Щом се съобразява с мен, не е мъж..."
Радост, тава ми е познато. Имаше подмятания, че мъжа ми е " под чехъл". Това защото не е груб и у дома не цари бесен патриархат. Не че ми дреме. Тогава си спомнях, се пошегувах "Ами аз го бия за съжаление, не слуша 😂😂😂     "

# 20
  • Мнения: 7 006
Семейство,род,фамилия..

Когато синът ми създаде свое семейство,аз оставам, в графа "род".И това му е обяснено много добре.
Обаче,като превенция,да не се хвърля с главата надолу,нон стоп му набивам,че семейството е нещо като плода.Нужно е време за узряване и консумация.Докато тече това време,да гледа хубаво за червеи,гнилости и т.н.И ако вижда,че плодът не е както трябва,хич да не го къса,камо ли да го яде..(създаване на деца)..
Та,която  и мома да му пристане,да не бърза да тропа с крачка,че вече тя му е семейството и всичко останало трябва да бъде забравено и игнорирано,щото мед,мед..ама накрая диабет:)
Ако правилно съм му програмирала мисленето,и е попил от промивките ми,такова момиче би си вкарало страхотен автогол.
И да,ясно е ,че аз ще съм пречещия космос,но такава е съдбата на свекървата..Тежка орисия:)

# 21
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Какво?, изобщо ли не допускаш възможността, сина ти сам да си промени някои виждания и не всичко да зависи от това на какво си го учила? Не знам колко е голям, но аз не познавам човек с нормално семейство, изцяло програмиран от родител/и. Това означава другия да забрави изцяло неговите настройки и автоматически да приеме тези на партньора, а това няма как да стане. И неуспешните връзки са собствен опит в тази насока, за да може сам да прецени с кого да се събере за семейство. Този опит родител не може да го даде, каквото и да направи. И затова е добре да не се бърка дори в неуспешна връзка и да остави порасналото си дете само да си направи изводите. Ето и ти самата казваш, че семейството сте си го градили с мъжа ти, а не следваш сляпо това на което вашите са те учили. Твоя опит е различен от техния, както и на сина ти ще е различен от твоя.

# 22
  • Мнения: 7 006
Какво?, изобщо ли не допускаш възможността, сина ти сам да си промени някои виждания и не всичко да зависи от това на какво си го учила?
Ъ?Я пак...




Ако правилно съм му програмирала мисленето,и е попил от промивките ми

ако̀
Значение на думата ако
съюз. За въвеждане на подчинено изречение, което показва условието, при спазването на което едно действие може да се осъществи или е можело да се осъществи. Ако разбера, веднага ще отида. Ако знаех, щях да отида. Ако знаех, бих отишъл.

http://www.onlinerechnik.com/duma/%D0%B0%D0%BA%D0%BE

# 23
  • Мнения: 1 004
По-голямата част от жилищата са къщи, обикновено на 2 етажа + сутерен и гаражи и отделянето на младите е без проблем.
Пренасянето на горния/долния етаж може да не доведе до никакво отделяне, ако родителите се държат все едно цялата къща е тяхна и се месят както им скимне.

# 24
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Разбрах те, но те питам, ако сам си промени програмирането, без жена да има заслуга за това. Т.е. ако от неговия опит установи, че нещо на което е учен или не е толкова важно или пък изобщо за него не е правилното. До къде и каква ще е твоята намеса, ако видиш, че това се случва? Защото изказа автоматично заключение, че снаха би си вкарала страхотен автогол със сина ти, а това не допуска възможността нещо да не е станало според твоите настройки

# 25
  • София
  • Мнения: 29 047
Няма как майката да е единственият "програмист" на детето. Освен ако детето няма баща и майката не го държи под стъклен похлупак.

# 26
  • Мнения: 1 499
Големият ми син е едва на девет и гледам да се отдръпвам, да не му влияя прекалено много. Какво остава да е на 25 примерно и да очаквам да мисли и действа според моите инструкции.
Явно някои си представят децата като роботчета, на които им се задава програма и само някой да е посмял да я разбърка 😵

# 27
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
По-голямата част от жилищата са къщи, обикновено на 2 етажа + сутерен и гаражи и отделянето на младите е без проблем.
Пренасянето на горния/долния етаж може да не доведе до никакво отделяне, ако родителите се държат все едно цялата къща е тяхна и се месят както им скимне.

Същото важи дори да са в друга държава- по скайпа ще се държат като собственици на квартирата и ще се месят във всичко.
Имали сме и такива оплаквания, и пак нещата са опирали до това, защо "тях слуша, а не мен".....

# 28
  • Мнения: 2 050
Ами минаваш през трънлив път докато не се научиш. Нали изяждаш доста бълвоч. И са ме правили на будала и съм мълчала. А не си заслужава, хората са гадни. Да си вреш носа къде не ти е работа е също толкова смотано, колкото да позволяваш да ти дават наклон.

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 341
Нещата пак опират до намесата на свекърите в личния живот на младото семейство .

Общи условия

Активация на акаунт