Къде да се запозная със свестен човек?!

  • 23 268
  • 791
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 30 802
Пиронче, абе имам усещането, че не може да се кефиш на живота. Сега да ти обяснявам какво са кефове и защо примерно е по-яко да си вземеш спортна кола, романтичен таван в Капана и огромна картина на Слона, отколкото ван, семеен апартамент в квартал-спалня и да платиш за брекети:)

# 781
  • Пловдив
  • Мнения: 14 952
Офтопик. Романтичните тавани вървят със спортни коли само ако са в Капана. Ако са някъде другаде, вървят само с хазайка и каничка кафе.

# 782
  • Мнения: 30 802
Добре де, всеки да си сложи своето разбиране за луксовете на свободния мъж vs. семейни разходи.

# 783
  • Мнения: 6 982
Пиронче, абе имам усещането, че не може да се кефиш на живота. Сега да ти обяснявам какво са кефове и защо примерно е по-яко да си вземеш спортна кола, романтичен таван в Капана и огромна картина на Слона, отколкото ван, семеен апартамент в квартал-спалня и да платиш за брекети:)
Кой, както се чувства бе, Сиренче. Че си права, права си, ама много хора биха се чувствали самотни и стресирани в ателието с художествените произведения, ако са такъв тип натури, че всъщност си мечтаят за семейство, мрънкаща жена и 1-2 весели чавета, с които да карат колело и да цъкат тенис на маса.
Аз имам такъв приятел дето все не му върви с жените, въпреки че като цяло е свестен. Живее си ергенски - приятно жилище, хубава работа, разходки, пътувания, ама все за семейство си мечтае и говори. Откакто мина 30 г. пък съвсем не му е ОК. А не е от типа "Търся си жена да ме гледа" - много е оправен даже.

# 784
  • Мнения: 30 802
Да бе, то си е по желание. Ако иска, може да почне да издържа семейство.

# 785
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Пиронче, абе имам усещането, че не може да се кефиш на живота. Сега да ти обяснявам какво са кефове и защо примерно е по-яко да си вземеш спортна кола, романтичен таван в Капана и огромна картина на Слона, отколкото ван, семеен апартамент в квартал-спалня и да платиш за брекети:)
Всеки има различни възприятия за удоволствията и радостите в живота. Simple Smile Мен материалните облаги не могат да ме накарат да се чувствам щастлив или поне добре удовлетворен. Най-готино съм се чувствал в парка ръка за ръка с някоя жена, с която споделяме общи мисли и чувства. Или пък шарим с велосипеди из къра западно от Гребната база в Пловдив и дишаме прахоляци. Grinning Пица по време на гледане на приятен филм (той всъщност става в пъти по-приятен заради компанията) и гушкане на диванчето на приглушена светлина също е благинка. Simple Smile Това - коли, пари, апартаменти... Пък и в кой квартал да са и на кой етаж... Тези придобивки не купуват удоволствия за хората, на които удоволствията им не са от онези, зависещи предимно от парите.
 Като си изведа племенницата на една слънчева разходка от 8-12 км, пак си прекарваме чудесно, а и тя също. Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 16:43 от Счупено пиронче

# 786
  • Мнения: 3 186
Амбициозните хора не са непременно егоисти. Зависи от типа. Нямам нищо против който с каквото иска да компенсира, всеки сам си избира партньорите, но не обичам украсени коментари.

Е, не са ли малко хората, които могат да мислят служебни проблеми и да са отдадени вкъщи? В моя житейски път такива няма. Човек или мисли децата си и семейството, или работата си. Не са непременно егоисти, но за човек е трудно да превключи от проблеми в работата на проблеми с математиката при детето. Говориш ми много теоритично. Ако някой го умее, то той вероятно няма изискваща професия - например, къса билетчета от 8 до 17 в Софийския градски транспорт и после има ресурс да решава задачи с детето.

# 787
  • София
  • Мнения: 17 954
Амбицията понякога е свързана с това, семейството ти да е по- добре. Аз не виждам егоизъм в това.

Нищо не каза- че хората, които не късат билетчета, непременно не обръщат внимание на семейството. Ми, окей. Изпращате нещата в крайности. Никой не говори за корпоративни акули, а просто за чувство за отговорност и малко живец все пак да буташ напред, а не да се вееш по течението.

Гугъл (за трети път днес те пиша Гугул и поправям Joy ), има сигурно такива комплекси. Не съм се интересувала. Но ако някой живее там, съа сигурност е от бг мама.

Шантал не беше ли една държанка, дето гинекологът й я галел, а тя си преправяше снимките на фотошоп Joy

# 788
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Откакто спрях да пиша, вече 4-та страница чета е се наслаждавам на опитите на Пирончето да пофилософства над нечий въпрос, но всеки да минава покрай него, като през призрак Simple Smile
Чак зачестиха любимите му оценки на форумен Гуру от типа: “Ето един много добре обоснован коментар! Браво!”, с което се мъчи да убеди определени хора, че не е толкова нещастен, колкото “звучи” и всъщност вижда и доброто в света Simple Smile
Нали!? Grinning Понеже от такива неща получаваш наслада, отново ще те подсетя да погледнеш първите ми мнения в темата, както и тези в нейната среда, където съм се съгласявал с различни чужди гледни точки на други потребителки, като въобще не ме е възпирало това, че например в предишно мнение може да се се изказали грубо по мой адрес. Аз съм преди всичко безпристрастен и не гледам с крив поглед някого, който в миналото се е зачепкал с нещо. Simple Smile През цялото време не съм спирал да пиша и положителни палчета на мнения, за които считам, че допринасят в разговора. Включително и на теб. Което си е така, си е така. Твърдото отричане въз основа на "онази ще я помня завинаги с лошо" е глупаво. Simple Smile Гледай малко по-отворено на живота и ще осъзнаеш, че не всичко е детинско цупене и потриване на ръчички!

 Същото се отнася и до отношенията. Лежането на стари лаври, без желание и показани нагледно усилия за развитие, е вредно в дългосрочен план.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 19:20 от Счупено пиронче

# 789
  • Мнения: 587
Откакто спрях да пиша, вече 4-та страница чета е се наслаждавам на опитите на Пирончето да пофилософства над нечий въпрос, но всеки да минава покрай него, като през призрак Simple Smile
Чак зачестиха любимите му оценки на форумен Гуру от типа: “Ето един много добре обоснован коментар! Браво!”, с което се мъчи да убеди определени хора, че не е толкова нещастен, колкото “звучи” и всъщност вижда и доброто в света Simple Smile
Нали!? Grinning Понеже от такива неща получаваш наслада, отново ще те подсетя да погледнеш първите ми мнения в темата, както и тези в нейната среда, където съм се съгласявал с различни чужди гледни точки на други потребителки, като въобще не ме е възпирало това, че например в предишно мнение може да се се изказали грубо по мой адрес. Аз съм преди всичко безпристрастен и не гледам с крив поглед някого, който в миналото се е зачепкал с нещо. Simple Smile През цялото време не съм спирал да пиша и положителни палчета на мнения, за които считам, че допринасят в разговора. Включително и на теб. Което си е така, си е така. Твърдото отричане въз основа на "онази ще я помня завинаги с лошо" е глупаво. Simple Smile Гледай малко по-отворено на живота и ще осъзнаеш, че не всичко е детинско цупене и потриване на ръчички!

 Същото се отнася и до отношенията. Лежането на стари лаври, без желание и показани нагледно за развитие, е вредно в дългосрочен план.
Аз да гледам по-отворено на живота?? 😆 Започвам веднага, обещавам ти.
А детинското ми цупене предполагам идва от там, че нито съм ти на годините, нито съм ти на акъла. Добре ли беше тази последната ми обосновка?

# 790
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Автор(к)е на темата, какво стана на любовния фронт с теб и защо спря да се включваш още след първите страници, когато няколко човека писаха по твоята тема и те помолиха да дадеш подробности за себе си, за да се онагледи по-добре как може да ти се даде съвет? Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 19:56 от Счупено пиронче

# 791
  • Мнения: 36 204
Темата отдавна се превърна в спамо-чат и размяна на лични нападки. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт