На море в Турция - тема 60

  • 60 462
  • 771
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 377
може ли да вметна един чисто технически въпрос :
- при пътуване със собствен автомобил как реагирате при авария с колата на турска територия ?
... жокер : не говорите добър английски, а пък турски въобще !
а иначе след  ден пътуваме и ние, успех и весело на всички !
Направете си застраховка Асистанс за чужбина. Да ви е по-спокойно. Лек път и приятна почивка!

# 676
  • Мнения: 797
Да се присъединя към въпроса с бакшишите, сещам се веднага, че пиколото ще ни качи багажа, и МАЙ трябва да му се даде, чака ли или му казваш благодаря и си тръгва, ако да се дава - колко е "нормата" .
Сигурно е много тъпо, но за първи път ще ми е и да не се изложа яко Laughing

# 677
  • Варна
  • Мнения: 10 559
Бакшиш се дава всеки път, когато си доволен, а колко? Колкото имате на сърце.
Понеже тук се твърди, че няма разлика дали е Суено Сиде или Суено Белек, защо тогава има потресаваща разлика в цената между двата хотела, въпреки това, че са от една верига. За една приятелка питам.
,

# 678
  • Мнения: 9 484
Бакшиш се дава всеки път, когато си доволен, а колко? Колкото имате на сърце.
Понеже тук се твърди, че няма разлика дали е Суено Сиде или Суено Белек, защо тогава има потресаваща разлика в цената между двата хотела, въпреки това, че са от една верига. За една приятелка питам.
,

Кой го е казал това? Разликата между двата е огромна 😃

# 679
  • Мнения: 1 710
Бакшиш на рецепцията оставят в паспортите, ако имат изискване към самото настаняване, например определена стая, сграда, етаж.

# 680
  • Мнения: 1 377
Суено Сиде е по-нисък клас и съответно по-евтин от двата Суено в Белек - Голф и Делукс.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 10 559
Суено Сиде е по-нисък клас и съответно по-евтин от двата Суено в Белек - Голф и Делукс.

Знам 😁

# 682
  • Мнения: 5 950

И да не забравя резервацията ни е през Травел република. Всичко е ОК👌

Ако е удобно да попитам - как процедирахте с резервацията в ТР - направихте си я като при букването отбелязахте, че сте си Бг гражданин, нали? А след това някакви допълнителни изяснявания и контакти с хотела или със съпорта на сайта? Питам, понеже аз резервирах за септември чрез тях и някой тук, в тази тема /съжалявам, нямам спомен кой точно/ ме посъветва да се свържа със съпорта и да поискам потвърждение, чер тази цена, на която съм резервирала, е валидна и за нас, въпреки, че не сме UK граждани. Това и направих - писах им, след което те ми казаха да изчакам да се свържат с хотела и да питат тях... Отговориха ми, че "от хотела са се съгласили да ползваме въпросната цена, но като изключение само този път" Flushed Аз им благодаряих и сега разчитам наистина, че всичко  е ОК и няма да има неприятни изненади. Но предвид отговора за изключението, вече живеех с мисълта, че няма да мога пак да се възползвам от хубавите оферти там. Ако кажеш, че всичко е наред с резервациите, направени и от Бг граждани, без да се налага да питаме за изключения, много ще ме зарадваш!

# 683
  • Мнения: 146
Ние чакаме за полета вече Simple Smile . Някой питаше за ръчния багаж - не са го теглили, по-скоро като размер трябва да отговаря. За малко да не ни пуснат, заради паспорта на детето(до края на Юли е), искали 3м валидност... консултираха се със супервайзора и минахме...

# 684
  • София
  • Мнения: 1 841

И да не забравя резервацията ни е през Травел република. Всичко е ОК👌

Ако е удобно да попитам - как процедирахте с резервацията в ТР - направихте си я като при букването отбелязахте, че сте си Бг гражданин, нали? А след това някакви допълнителни изяснявания и контакти с хотела или със съпорта на сайта? Питам, понеже аз резервирах за септември чрез тях и някой тук, в тази тема /съжалявам, нямам спомен кой точно/ ме посъветва да се свържа със съпорта и да поискам потвърждение, чер тази цена, на която съм резервирала, е валидна и за нас, въпреки, че не сме UK граждани. Това и направих - писах им, след което те ми казаха да изчакам да се свържат с хотела и да питат тях... Отговориха ми, че "от хотела са се съгласили да ползваме въпросната цена, но като изключение само този път" Flushed Аз им благодаряих и сега разчитам наистина, че всичко  е ОК и няма да има неприятни изненади. Но предвид отговора за изключението, вече живеех с мисълта, че няма да мога пак да се възползвам от хубавите оферти там. Ако кажеш, че всичко е наред с резервациите, направени и от Бг граждани, без да се налага да питаме за изключения, много ще ме зарадваш!
Рали, който те е посъветвал да питаш дали цената на хотела е валидна за вас е направил добре. Така ще си спокойна и няма да се притесняваш.
Аз не съм питал,  цената на хотела ни е за ЕС. Вчера като пристигнахме поискаха само ваучера и ни настаниха веднага.
Но ако в условията на резервацията не е отбелязано това е по-добре първо да питаш и след това да резервираш, за да няма неприятни изненади и доплащания.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 355
Бакшиш на рецепцията оставят в паспортите, ако имат изискване към самото настаняване, например определена стая, сграда, етаж.
Благодаря! Точно това имах предвид. Съжалявам, може би ви се струва глупаво питането, но ще ми е за първи път и се притеснявам да не обидя някого още с пристигането си в хотела.

# 686
  • Мнения: 1 710
Aquawomann, приятен полет и прекрасна почивка!


Стигам до извода, че информация за бакшишите трябва да се сложи на първа страница, защото всяка година се дискутира темата и винаги има въпроси.

Моите наблюдения за бакшишите са, че:
- в Турция е прието да се оставят, когато си доволен от обслужването.
- оставят се на всякакъв тип персонал - пикола, камериерки, сервитьори, бармани, шофьори, готвачи, в СПА центъра....
- заплатите им са съобразени с това, че получават бакшиши.
- за хората, до които нямате пряк достъп (да речем готвачи) или там, където ви обслужват много хора (сервитьори) има оставени кутии за бакшиши. Обикновено ги има на всеки бар, около входовете на ресторантите, може и на рецепцията да има.
- ако сте персонално доволен от някой служител, оставяйте му бакшиш лично на него. Обикновено турците и без бакшиш се стараят, но когато уважиш труда им с 2-3 евро, почват да те обслужват едва ли не като личен приятел.
- Размерът на бакшиша расте с нивото и цената на хотела. Предпочитат долари или евро, но и лири няма да върнат. В по-евтините хотели 1-2 евро за камериерките са достатъчни. В скъпите хотели са свикнали с по-големи бакшиши. Все пак няма тарифа и всеки е свободен да оставя каквато сума реши или да не оставя въобще.
Как и къде ги оставям аз:
- на пиколото давам в ръката, след като внесе багажа и ми покаже кое какво в стаята.
- на рецепцията оставям в паспорта, ако при настаняване искам конкретна сграда, стая, гледка, етаж.
- на камериерките оставям върху леглото.
- на сервитьорите, които ме кефят давам в ръката или оставям на масата, ама така че да видят и да разберат, че е за тях.
- на барманите давам, когато ми подадат питието.
- на готвачите в tip box-а.
Предполагам, че доволните оставят и на аниматорите, особено детските.

Ако се сетите за друго, допълвайте.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Ние до сега на пиколото ,където ни носи багажа му даваме или 5 или 10 лири .
Ако са ми направили изненада в стаята на леглото също оставяме на  камериерката.
За друго не сме се сещали да оставим в паспортите да кажем ,но това е идея де .

# 688
  • Мнения: 267
Кой хотел бихте препоръчали за меден месец през юли? В момента разглеждам Адам и Ева, как ви се струва? Има ли и други подобни, които са подходящи за младоженци Simple Smile?
Зависи от бюджета, който сте отделили има много хубави хотели, включително и този, който споменавате.
Бюджета ни е около 4000лв, гледам че има стаи за младоженци в този хотел и на тази цена. Просто не съм сигурна дали си заслужава точно този хотел, ако някой е бил и би могъл да разкаже Simple Smile Иска ми се да избера разбира се най-доброто и най-подходящото за младоженци за тези пари.

# 689
  • Мнения: 1 710
Кой хотел бихте препоръчали за меден месец през юли? В момента разглеждам Адам и Ева, как ви се струва? Има ли и други подобни, които са подходящи за младоженци Simple Smile?
Зависи от бюджета, който сте отделили има много хубави хотели, включително и този, който споменавате.
Бюджета ни е около 4000лв, гледам че има стаи за младоженци в този хотел и на тази цена. Просто не съм сигурна дали си заслужава точно този хотел, ако някой е бил и би могъл да разкаже Simple Smile Иска ми се да избера разбира се най-доброто и най-подходящото за младоженци за тези пари.

Много хотели предлагат концепция за меден месец, която включва по-луксозна стая, украса, романтична вечеря в някой а ла карт, може и други глезотии да има.
Разликата с Адам и Ева е в това, че в другите хотели има много деца и може да ви е по-шумно, освен ако не изберете хотел 16+ или 18+ години. В Адам и Ева обстановката може да се нарече еротична, правят готини партита с танцьорки, има нощен бар, в който можеш да седиш или да лежиш докато тече програмата. Преди 3 или 4 теми го обсъждахме много подробно този хотел, потърсете с търсачката. Като цяло е насочен към по-разкрепостени двойки, които търсят хем почивка, хем купон.
И другите хотели не са за пренебрегване. В много от тях ще получите страхотна почивка, хубава храна, обслужване, водни атракции и т.н., само ще липсва еротичния елемант на хотел Адам и Ева.

Общи условия

Активация на акаунт